Skip to content

Daugėliškyje pradėjo veikti socialinės dirbtuvės

Violeta MASTEIKIENĖ (Inovatorė)

Projektas „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione“ Nr. 07-018-P-0001

Asociacija Daugėliškio krašto bendruomenė, kartu su Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei kitais partneriais, 2024  m. balandžio mėnesį pradeda įgyvendinti projektą „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione“. 

Projekto tikslas – teikti naujų formų bendruomenines paslaugas suaugusiems asmenims su proto ir/ar psichikos negalia, jų šeimoms (globėjams, rūpintojams) ir sudaryti sąlygas tikslinės grupės asmenims gauti individualias, jų poreikius atitinkančias paslaugas ir reikiamą pagalbą bendruomenėje. Asociacijos Daugėliškio krašto bendruomenė vykdoma veikla – socialinės dirbtuvės.  Jos yra tęstinis, ilgalaikį poveikį ir naudą turintis užsiėmimas, nešantis abipusę naudą tiek rinkai, tiek žmogui su negalia

Dalyvaudamas socialinių dirbtuvių veikloje, žmogus su negalia turi galimybę save realizuoti: dalyvauti darbo veikloje, už darbą gauti atlygį, turėti galimybę panaudoti savo pinigus ten, kur nori, kurti darbinius ar artimesnius santykius su kolegomis, gerinti profesinius įgūdžius, spręsti problemines situacijas, kurių būna kiekvienoje darbovietėje. Tai nėra tik užimtumo centras.

Skirtingai nei globos įstaigoje, kurioje į žmogų su negalia dažnai žiūrima kaip į tą, kurį reikia tik užimti, o ne mokinti, nelaukiant jokio atgalinio ryšio, socialinėse dirbtuvėse žmogus su negalia, visų pirma, turi atitinkamas atsakomybes (pagal savo galimybes), o tikslas – kuo didesnis žmogaus savarankiškumas. Socialinių dirbtuvių veikloje gali dalyvauti asmenys nuo 18 metų amžiaus, turintys intelekto ar psichikos negalią, kuriems nustatytas 0–55 proc. dalyvumo lygis.

Balandžio mėnesį Daugėliškio socialines dirbtuves jau pradėjo lankyti 6 žmonės, planuojamas dalyvių skaičius 2024 m. – 12 žmonių. Daugėliškio Socialinės Dirbtuvės įsikūrę adresu – Mokyklos g. 7 (buvusios mokyklos patalpose), Naujasis Daugėliškis. Dėl detalesnės informacijos prašome susisiekti su projekto vadove Nijole Kamarauskiene, tel. +370 605 68664.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 40 mėnesių. Projektas finansuojamas 2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšomis. 

Daugiau informacijos apie projektą ir jo vystomas veiklas rasite www.pertvarka.lt ir Facebook paskyroje – „Daugėliškio socialinės dirbtuvės“.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje