Skip to content

Muzika suvienija šeimas ir kartas

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokykla, pasitikdama žydinčią ir gražiomis šventėmis turtingą gegužę, pirmą kartą surengė šeimų koncertą „Muzikuojame šeimoje“, skirtą artėjančiai Tarptautinei šeimos dienai. Mažus ir didelius koncerto dalyvius, mokinius ir jų tėvelius bei senelius pasveikino mokyklos direktorė Birutė Paukštienė. Ji džiaugėsi idėja, iššūkį drąsiai priėmusiais šeimų nariais ir kalbėjo apie šeimą plačiąja prasme: „Galime pasakyti, kad mes visi esame didelė šeima. Mokykla ir mokytojai, kurie siekia geriausių mokinių rezultatų, papildo jūsų šeimas… “.

Koncertą vedusi direktoriaus pavaduotoja Aldona Čeponienė džiaugėsi dalyvių noru, ryžtu, repeticijomis ir linkėjo gražių pasirodymų. Jų buvo dešimt – grojo sesutės ir broliukai, mamos ir tėčiai bei vienas senelis. Linkėta, kad kitąmet šeimų pasirodymai būtų dar gausesni.

Šeimų koncertą J. Bramso „Lopšine“ ir lietuvių liaudies daina „Ar nebuvai miške?“ (aranž. L. Kutrienės) pradėjo dvi muzikalios ir žavios sesutės Eglė ir Jonė Liepa Navarskaitės, neseniai tapusios V. Vitaitės tarptautiinio fortepijoninių ansamblių konkurso laureatėmis.

Jaunoji smuikininkė Ilzė Juodelytė ir akordeonu grojęs mokyklą jau baigęs jos brolis Pijus šauniai atliko C. W. Krogmano „Ponių lenktynes“. Dominykas ir Skaistė Navioniai trimitu ir kanklėmis smagiai sugrojo „Agnės polką“. Įdomų akordeonų duetą sukūrė Emilija Gražulytė ir jos senelis Pranas Zubrickas, sakęs, kad auditorijai paskutinį sykį grojo prieš 50 metų. Po tiek laiko pasirodyti scenoje su jau paaugusia anūkė – tikrai ypatinga akimirka. Atlikęs lenkų liaudies dainą, šis duetas mokytojai Jūratei Čibirienei padarė staigmeną ir sugrojo senelio mėgstamą vokišką melodiją. 

Toliau koncerte valsą kanklėmis grojo Gerda Urbonaitė, o jos mama Karina, prieš keliolika metų baigusi šią muzikos mokyklą, prisiminė fortepijono pamokas. Airūnė Katyšovė (smuikas) ir jos brolis Arijus (akordeonas) puikiai atliko nežinomo autoriaus „Čigoną smuikininką“. Kamilė ir Kajus Kamarauskai gražiai suderino fortepijono ir akordeono muziką ir dovanojo E. Waldfeufer „Ledo čiuožėjo“ melodijas. Du rimti broliai Airidas ir Arminas Bernatavičiai akordeonais atliko F. Šuberto kūrinį, o Medeina Cicėnaitė ir jos tėtis Tadas grojo gitaromis (L. Bomfa „Juodasis Orfėjas“). Tėvelis irgi baigęs šios muzikos mokyklos gitaros klasę. 

Koncertą užbaigė šaunus Paukščių šeimos instrumentinis ansamblis, atlikęs smagią, V. Panavo aranžuotą pjesę. Sūnus Adomas grojo fortepijonu, Benediktas – gitara, o mažoji Karolina – smuiku. Mama Sonata ir tėtis Nerijus ritmą palaikė perkusijomis. Ir šis, ir kiti pasirodymai labai šiltai sutikti, pasidžiaugta muzika ir muzikuojančiomis šeimomis. Padėkota ir mokytojams, padėjusiems pasirengti koncertui: Laimai Kutrienei, Vytautui Panavui, Tomui Kochankai, Virginijai Stuglienei, Jūratei Čibirienei, Jūratei Saulienei, Irutei Murmienei, Gintautui Juodagalviui, Raimondui Jasiulioniui. Tikimasi, kad šis koncertas pradėjo ir tęs mokyklos tradiciją kiekvieną pavasarį muzika suvienyti šeimas, džiaugtis kūrybingais, talentingais vaikais, tėvais, seneliais… 

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje