Skip to content

Ignalinos mieste apsigyveno gandrai

Jonas BALTAKIS

Penktadienį į redakciją paskambinusi moteris iš Ignalinos miesto Pavasario g. susirūpinusi pasakojo, kad jų gatvėje ant elektros stulpo lizdą susinešė gandrai. Tai netikėta, nes gandrai miestuose lizdų neneša ir vaikų neperi. Mieste dirbu nuo 1975 m., gyvenu nuo 1991 m., bet tokio atvejo nemenu. Neatsimena jo ir miesto seniūnas Valentinas Rumbutis. O moteris susirūpinusi buvo todėl, kad kai kuriems kaimynams nepatiko tokia gandrų kaimynystė ir buvo kreiptasi į ESO, kad lizdą išardytų. 

Pagal galiojančią tvarką lizdo, jei jis jau suneštas ir jame gyvena paukščiai, kol išsiris jaunikliai ardyti negalima (net varnų). Jei gandrų lizdas ant elektros stulpo, ESO ant jo įkelia paaukštinimą su ratu, ant kurio ir perkeliamas lizdas. Prie jo ir pas skambinusią ignalinietę lankiausi sekmadienį, informavau seniūną, kuris taip pat buvo maloniai nustebęs naujais miesto gyventojais. 

Vakar ryte seniūnas, pasikalbėjęs su gatvės gyventojais, taip pat ir su nepatenkintais gandrų kaimynyste, su visais surūkė taikos pypkę ir sutarė, kad lizdo niekas neardys, tegul gandrai susilaukia palikuonių ir grįžta į savo lizdą kitąmet (sako, kad gandrai kasmet grįžta būtent tik į savo lizdus). O iki kito pavasario ant stulpo bus pritvirtintas ir paaukštinimas. Seniūnas pažadėjo, kad seniūnija aplink stulpą su lizdu palaikys švarą ir tvarką.

Kodėl ši paukščių pora savo buveinei pasirinko miestą, neaišku. Galimai, tai pernai metų vados gandrai, kurie savo lizdo dar neturėjo ir nežinia ko vedini patraukė arčiau civilizacijos. Juokais galima pasvarstyti, ką tai galėtų reikšti? Gal miesto laukia gimimų bumas? O ir simboliška, kad pavasario svečiai apsigyveno ne kurioje nors kitoje, o būtent Pavasario g. Tai unikalus atvejis ir gatvės gyventojai gali didžiuotis ir rūpintis naujais kaimynais.

Autoriaus nuotr.   

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje