Skip to content

Palūšė tradiciškai „Žvejo krante“ pradėjo naują vasaros sezoną

Lina ŽVORŪNĖ

Apdainuota, aprašyta ir išmyluota Palūšė, kaip ir kiekvieną pavasarį, pasitinka naująjį vasaros sezoną. Kasmet vis kitokia: brandesnė, subtilesnė ir kokybiškesnė… Pasirengusi pokyčiams, bet dar neskubanti. Daug norinčiųjų jai mojuoti dirigento lazdele, bet to tikrojo maestro lyg ir nematyti… Vienoje penklinėje sutūpę Palūšės kaimo bendruomenė, Ignalinos seniūnija, rajono savivaldybė, Aukštaitijos nacionalinis ir Labanoro regioninis parkai, „miškų urėdija“, „bažnyčia“ ir įvairiausių ketinimų turintys verslininkai bei net „kelininkai“. O ji viena… dar palaukime… laikas parodys, kas pasaulyje doriausias, nuoširdžiausias ir garbingiausias. Tačiau šiandien – „Ir mes pradedam…“

Antano ir Zalos džentelmeniški pašnekesiai

Tradiciškai pirmąjį gegužės šeštadienį „Žvejo krante“ atidarytas naujas Palūšės vasaros sezonas. Atvykusius į jaukumu ir unikalaus poskonio bohemiškumu skambantį renginį, pasitiko Palūšės balsas – radijo laidų vedėjas Antanas Šilkūnas. Kaip jau įprasta, jo pašnekovai –  išskirtiniai kūrėjai, todėl ir šįkart nenustebino į pokalbių krėslą prie pirtelės prisėdęs Zala. Andrius Zalieska-Zala – visiems gerai žinomas grupės „Arbata“ vokalistas, guru, dvasinis tėvas. Šį kartą klausytojams pristatė naują solinį albumą „Jautrių džentelmenų dainos“. Kaip autorius sakė: „Ten sudėta tai, kuo gyvenau paskutinius dvejus metus, tikiuosi kiekvienas klausantis atras kažką sau artimą“. Kalbėjo vyrai ne tik apie gyvenimą, jo subtilybes bei kiekvienam privalomas individualias aukščiausiojo paskirtas pamokas… Čia pat įvyko įvairios improvizacijos – nuo persmelkiančio tekstų gylio ir jautrios gyvenimiško išminties iki juoko iki ašarų bei mąslių nutylėjimų. Antano ir Zalos duetas – beveik dvi valandos nepakartojamo energijos žaismo puikios muzikos! Po koncerto klausytojai įsigijo naująjį albumą „Jautrių džentelmenų dainos“ su autografu!

„Sūrio kelio“ avies pieno sūrių degustacija

Dar viena šio vasaros sezono atidarymo Žvejo kranto vadovo Lino Pervenecko staigmena svečiams – ūkio „Sūrio kelias“ avių pieno sūrių degustacija. Ūkio šeimininkė Monika Šimonėlė su dukra Liepa Jankauskaite gurmanus pradžiugino net kelių rūšių brandintais avių pieno sūriais: Haloumi (grilio), Tomme ir Zuzana, bei brandžių sūrių Tomme ir Feta. Ragauta ir avies pieno sviestuko bei kondensuoto pieno. 

Antano kalbinta Monika Šimonėlė pasakojo, kad metus gyvendama Šveicarijoje ji išmoko degustuoti sūrius, vyną ir alų. Ten ji suvokė, kad tik avių pieno sūriai atkeliaus į jos gyvenimą. Kibusi į mokslus, nes kiekvienai sūrio kategorijai reikalingi atskiri mokymai, šiandien Monika gaminanti per 20 skirtingų sūrio rūšių. Paklausta, ar sudėtinga buvo išmokti gaminti sūrius, Monika tepasakė, kad jos ūkyje buvo ir.. tebėra daug laimingų vištų. Kitaip tariant, subtilaus skonio sūrių gamyba – tai sudėtingas procesas. Pradedant nuo gamintojos emocinės būsenos, iš ganyklos grįžusio ir pienuko davusio gyvuliuko būsenos, tęsiant temperatūra sūrinėje (sterili, pagal šeimininkės pajautimą įrengta sūrinė yra būtina), visu virimo procesu ir dar daugeliu kitų dalykų. 

Viską išpasakojusi, Monika paaiškino ir degustacijos taisykles: ką po ko imti, su kuo derinti ir taip toliau. Čia ištisas mokslas… jei netyčia pradėtum nuo Fetos, kitų sūrio skonių jau ir nepajustum. 

„Žvejo krante“ pakvipus ant naminio sviestuko kepamam Haloumiui, į eilę rikiavosi net nemėgstantys sūrių. Nors, gurmaniški avies pieno sūriai, kaip ir pati Palūšė – tikrai ne kiekvienam. Be to, kam norisi prisivalgyti didelio kiekio karvių pieno sūrio, tas ir valgo jį, o kas nori jausti malonumą ir mėgautis po truputėlį – renkasi subtilesnius dalykus. 

Ir dar visko… 

Ištikimiausieji Palūšės gerbėjai dar gavo progą įsigyti ir paties Antano Šilkūno knygą. 

Kaip sakė Antanas, ir šiais metais didžiųjų renginių ir koncertų bei pramogų  – į valias. „Žvejo krantas“, „Palūšės piratai“, „Palūšės valtinė“, „Aukštaitijos laivai“, „Baidarių uostas“, bei „trainiškis.lt“ – atviri pramogoms ir pasiūlymams. 

Be to, kaip įprasta, ketvirtadieniais, nuo birželio 6 d., startuos daugelio kraštiečių pamėgtas Justino Stanislovaičio projektas „Muzika ant vandens“. Šįkart koncertuos Justa Rubežiūtė. 

Aptarti būsimi renginiai, pačios įvairiausios pramogos pristatytos – belieka iškelti bures ar išskleisti sparnus ir leistis į naujus nuotykius, skirtus ne tik gyvenimo gurmanams… Nors… Gyvenimo džiaugsmais ir malonumais visiems dera mėgautis estetiškai. Tad… ir mes pradedam!

Reportažą apie renginį galite rasti Ignalinos TV interneto svetainėje adresu www.ignet.lt

Ignalinos TV nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje