Skip to content

Popiežius perduoda tiarą Lietuvai

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Rinkimai baigėsi prieš antrą turą – turbūt taip reikia vertinti pirmojo šalies prezidento turo rinkimų rezultatus. Kadangi nemaža dalis įvairių partijų vadovų ir prieš pirmą turą ragino, ir dabar ragins balsuoti ne taip, kad išrinktas būtų vienas konkretus asmuo, bet taip,  kad tik nebūtų išrinktas kitas konkretus asmuo, antrojo turo baigtį nesunku nuspėti.

Išėjusieji į antrą turą gerai pažįstami, net kalbėti apie juos neverta. Įdomesni tie, kurie rinkimus pralaimėjo, tai yra, užėmė trečią ir žemesnes vietas, kurie dabar, kaip rašo portalai, „mes laimėjom, švenčiam“.

Galima dar kartą pasakyti, kad visokios apklausos ir vėl pasirodė esančios, švelniai tariant, ne visiškai tikslios. Pavyzdžiui, antra vieta, taigi ir antras turas buvo prognozuojami Ignui Vėgėlei, o šis nuo tos antros vietos atsiliko gana ženkliai.

Gal kartais rinkimų šūkis rinkėjams nepatiko? I. Vėgėlė žadėjo būti visų žmonių advokatas. Pagalvojus galima būtų pasakyti, kad Lietuvai ne advokato reikia, kurio darbas – ginti visokius sukčius, o prokuroro, kuris siektų, kad tie Lietuvą apvaginėjantys sukčiai atsidurtų ten, kur dabar visokie gabšiai ir masiuliai sėdi. 

Tiesa, dar lieka teisėjai, bet juk mūsų Temidės nors akys ir užrištos, bet kišenės tai neužsiūtos.

Net „valstiečių“ partijos parama nepadėjo. Ar gal, kaip mano kai kurie politologai, net pakenkė? 

Kaip ten bebūtų, gal čia reikėtų sakyti – Aurelijaus Verygos gaila? Juk atsisakė žmogus dalyvauti, rinkimuose, nors ir norėjo, nes buvo nuspręsta daryti viską, „kad tik Ingrida nepraeitų“. 

Nieko, jei gandai teisingi ir A. Veryga europarlamente pakeis Bronį Ropę, finansiškai jis nieko nepraras. Galės Briuselyje limonadą siurbčioti.

Būtų I. Vėgėlė antrame ture, jei jo rėmėjai būtų draugiškai pasikalbėję su tais, kurie jam skirtus balsus „suvalgė“ Remigijus Žemaitaitis, tų balsų surinkęs ar ne dvigubai daugiau, negu jam prognozavo apklausos, Eduardas Vaitkus, parodęs, kad Šalčininkų rajone ir Visagine laukiančių išvaduotojų iš rytų yra netikėtai (nors gal ir reikėjo šito tikėtis) daug, Andrius Mazuronis… Būtų pasikalbėję, būtų paaiškinę, kad jiems geriau nedalyvauti, kaip A. Verygai, žiūrėk, būtumėm turėję antrame ture „tradicinės“ šeimos rėmėją.

Keista, žinoma, kad garbiems politikams netopteli į galvą, jog derinys „tradicinė šeima“ yra idiotiškas. Šeima negali būti tradicinė ar netradicinė, nes šeima arba yra, arba jos nėra. Nors gal žodis „garbūs“, kalbant apie tokius politikus, irgi nelabai tinka.

A.  Mazuronis vienuose debatuose neblogai parodė, kas yra kas. Žinote, kaip pas mus – kai norima ką nors sumenkinti ar paneigti, sakoma, kad tai yra sovietinis palikimas. Tai štai, kandidatams į prezidentus svarstant, ar prezidentas privalėtų gyventi jam skirtoje rezidencijoje, pareiškė, kad neturėtų, nes rezidencija esąs sovietinis palikimas.

Vargšas Jungtinių Valstijų prezidentas Džozefas Robinetas „Džo“ Baidenas – nežino, kad jis, persikeldamas į Baltuosius rūmus, parėmė sovietinę tradiciją, egzistuojančią ar tik ne nuo 1800metų, kai tie rūmai buvo baigti statyti.

O gal vargšas A. Mazuronis – bet tai jau ne mano nuomonė, a ne?

O kad E. Vaitkus nebuvo rinkėjų pagerbtas, kai kam tikrai turėtų būti gaila. Būtų prezidentu E. Vaitkus, būtų nuo karo reikmės pinigų nuimta ir dvarų remontui skirta, kad turėtumėm kur iš rytų atvykusius komisarus priimti.

I. Vėgėlės rėmėjams reikėjo ne raginti balsuoti prieš kažką, o agituoti už I. Vėgėlę. Ką gi, dabar šaukštai popiet. Nieko, užtat veikiausiai turėsime naują tautos gelbėtojų partiją. Mus nuolat reikia gelbėti, mes kitaip negalime.

Tiesa, dar referendumas buvo, kuris vėl sėkmingai žlugo. Gal, sakau, dėl tokios jo baigties labiausiai sielvartaus tam tikrai grupė žmonių, kurie, susigrąžinę Lietuvos pilietybę, būtų galėję reikalauti, kad Lietuva kompensuotų jiems jų tėvų ar senelių turtą, kurį kadaise atėmė sovietai. Kaip pas mus būna – atėmė sovietai, mokėti turi Lietuvos piliečiai. 

Kas ta grupė – neįvardinsiu, kad nebūčiau apkaltintas kokiu -izmu. Bet Lietuvos piliečiai tam nepritarė, taigi viskas liko kaip buvę. 

O į užsienius išvažiavę Jonukai ir Onytės visada galės grįžti ir atgauti pilietybę, jeigu, žinoma, jiems tikrai to reikės.    

Rinkimai būtų buvę visai nuobodūs, jei nebūtų nusigėrusi viena kažkokios rinkimų komisijos narė. Įsivaizduojate, pripūtė 0,15 promilės – girtutėlė sėdėjo. Kaip rašė Rimvydas Valatka, tiek išgėrus, ne tik golfuką, bet ir tanką vairuoti galima, bet ką nors rinkti – ne… Popiežius jau siunčia į Lietuvą savo tiarą – imkite, nes esate šventesni už mane. Pavasario linksmybės. 

P. S. Eurovizijoje pirmą vietą laimėjo vyras su sijonu. O jeigu taip pas mus Lietuvoje kuris nors kandidatas į prezidentus būtų sijoną apsivilkęs? A?

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje