Skip to content

Reikia jūsų pagalbos

MI informacija

Į redakciją kreipėsi Gintaras Sindaravičius su neįprastu klausimu. Istorija tokia. Švedriškės bažnyčia buvo pastatyta 1933 m. po to, kai Švedriškės parapijos Kazitiškio bažnyčia, 1920 m. spalio 7 d. lenkams okupavus Vilniaus kraštą, liko okupuotoje teritorijoje. Švedriškė pasiliko Lietuvoje, parapiją perskyrė demarkacinė linija. Tuomet žemė buvo brangi. Sumanius statyti naują bažnyčią, reikėjo žemės, ant kurios šventovė ir iškiltų. Ir į pagalbą atėjo parapijietė Marija Leščiauskienė. Ji padovanojo (fundavo) savo žemę bažnyčios statybai. Tuomet tai buvo ypatingas poelgis, vertas didžiausios pagarbos. Žinoma, kad M. Leščiauskienė mirė 1927 m., nesulaukusi ir nepamačiusi naujosios Švedriškės bažnyčios, pastatytos jos žemėje.

O pono Gintaro klausimo neįprastumas – kaip surasti kapines, kuriose palaidota M. Leščiauskienė? Jis turi jos kapo nuotraukas ir filmuotą medžiagą, kurioje matomas gabalais sudaužytas fundatorės paminklas ir antkapis. Ant paminklo užrašyta: „Marija Leščiauskienė, mirė 1927 m. Švedriškės parapijos didžioji geradarė, ant jos paaukotos žemės 1933 m. pastatyta bažnyčia“. Situacija tokia, kad nuotraukos ir vaizdo medžiaga yra, o kur tai fotografuota ir filmuota – nežinoma. Iš filmuotos medžiagos matyti, kad kapinės galimai jau seniai nenaudojamos. Norima suniokotą kapavietę atstatyti, bet nežinia, kur ji yra.

Todėl kreipiamės į visus geros valios žmones. Gal kas žinote, matėte, kuriose kapinėse gali būti M. Leščiauskienės nuotraukoje matomas paminklas ir kapavietė. Praneškite apie tai tel. 8 686 98485. Tiksliai nurodžiusio vietą laukia redakcijos prizas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here