Skip to content

„Eurovizija“ Daukanto aikštėje

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Ateitis jau Lietuvoje. Ne, aš ne apie gerovės valstybę. Apie tokią, neaišku, kokią, dabartinis (ir, skaičiuoja politologai, būsimas) prezidentas nebekalba. O kas ginčysis, kad ji jau sukurta, turiu galvoje, Daukanto aikštėje? Kai nėščia prezidento patarėja gali savo šefo rinkimų kampanijai paaukoti daugiau kaip 16 tūkstančių eurų – kam kils abejonių, kas „ant Lietuvos“ gyvena gerovės valstybėje?

Ateitis kitur. Prezidentas Gitanas Nausėda pasamprotavo, kad Vilija Blinkevičiūtė būtų labi gerai premjerė.

Galima būtų pastebėti, kad ne tik prezidento laukia antras rinkimų turas, bet ir visų partijų – rinkimai į Seimą, o paskui – koalicijos lipdymas. 

O politologai jau svarsto, kad socialdemokratų pergalė Seimo rinkimuose nebūtinai reikš, kad būtent jie, socialdemokratai, bus valdžioje, nes, kaip sakoma, galimi variantai. Girdi, Saulius Skvernelis su tais neis į koaliciją, Ramūnas Karbauskis – su anais… 

Žiūrėk, prezidentui gali tekti rinktis premjerą iš skvernelinių ar iš valstiečių, ar, čia jau visai tragedija būtų, iš liberalų.

Politologams tik duok pašnekėti, jų toks darbas, jiems už malimą liežuviu moka. Kaip ir daug kam. Žurnalistams, beje, irgi. Bet tokiais atvejais, kaip šituo, dėl premjerės, norisi paklausti: o pačios V. Blinkevičiūtės buvo paklausta: ar ji nori būti premjere?

Čia ne tik pinigai, ne vien juose laimė. Žinoma, kai pagalvoji, kad premjerės atlyginimas Lietuvoje – nepilni pusketvirto tūkstančio eurų „į rankas“, o europarlamentarės Briuselyje su visomis išmokomis – apie dešimt tūkstančių, kaip patys suprantate, irgi „į rankas“, bet jau į kitas. Jaučiate skirtumą?

Ar kelsis V. Blinkevičiūtė iš Briuselio į Vilnių – šito kol kas niekas jos neklausė. Na, gal ir klausė, bet tyliai, kaip sakoma, čia po kilimų visi žaidimėliai kol kas vyksta. Ir gal tikrai ne tiek piniguose laimė, gal kelionei namo iš Briuselio ne piniginiai dalykai trukdo, o ta bjaurioji politika?

Sakykime, kad V. Blinkevičiūtė, spręsdama, kaip reaguoti į G. Nausėdos žydrą svajonę – turėti paklusnią, kaip sakoma tų pačių politikų, „kišeninę“ premjerę, galvoja ne apie pinigus, o apie partijos reikalus: ar partijai bus geriau, jeigu ji imsis vadovauti ne tik partijai, bet ir vyriausybei, ar liks nuošalyje ir galės toliau kritikuoti valdžią?

Taip, sakoma, kad kiekvienos partijos tikslas – paimti valdžią. Iš Briuselio ar iš kokio „šalašo“ Razlive – ne taip svarbu. Tikėkimės, kad jei sugrįžta žemėn vasara, tai ir Vilija sugrįš. Įdomiau būtų gyventi, negu tuo atveju, jeigu premjerų taptų, sakysim, S. Skvernelis ar, katastrofos atveju, Eugenijus Gentvilas.

Ir jeigu G. Nausėda svajoja, kad per paskutinę savo kadenciją galės tampyti už virvučių „kišeninę“ premjerę V. Blinkevičiūtę – nebus šito. Kad tik nenutiktų atvirkščiai, kad tik padorią daugumą Seime subūrę socialdemokratai neparodytų prezidentui jo vietą: tu tyliai sėdi Daukanto aikštėje, o valdome mes.

Čia visi samprotavimai – apibendrinant politologų samprotavimus. O tikrovėje viskas dar gali apsisukti kita puse. Kaip kad Lietuvai vėl su ta „Eurovizija“ buvo: cituoti žinovai, kurie pranašavo Lietuvai pirmą vietą, o atsidurta, kaip įprasta, kažkur apie viduriuką.

Bent galima pasidžiaugti, kad šiemet „Eurovizija“ pavadinta ta, kas ji ir yra: LGBTQ+
šventė. Galų gale – kodėl gi ne? Visiems reikia švenčių. Tiesa, Lietuvai vėl nepasisekė, nors šį kartą ir pasiuntė į „Euroviziją“ LGBTQ+ atstovą. Matyt, vien orientacijos nepakanka, dar ir balą turėti reikia.

O tuo, kad valdyti Lietuvą galėtų kiekvienas, atrodo, dauguma lietuvių įsitikinę. Bent taip atrodo, pažiūrėjus į pastaruosius prezidento rinkimus. Todėl visus tuos rinkimus ir paskyrimus prognozuoti sunkiau, negu „Euroviziją“. Čia tai viskas aišku, nes jau žinoma, kas važiuos į „Euroviziją“ kitais metais: tai bus Audrius Giržadas ir Ramūnas Zilnys. Komandiruotę (kelionę ir t.t.) apmokės – kas?

Panašumas tarp šių dviejų renginių, rinkimų ir „Eurovizijos“, tas, kad ir vienas, ir kitas išlaikomi iš biudžeto, kitaip tariat, iš mūsų visų pinigų. Turint galvoje galimą V. Blinkevičiūtės atėjimą į valdžią – pinigėlių.

Pabandom iš naujo, ką?

Luko Bartkaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here