Skip to content

Arba kada esame reikalingi…

Kalbėjosi Sigita TELYČĖNAITĖ ir Jonas BALTAKIS

Greitai bėga laikas. Vos spėjame džiaugtis gamtos žydėjimu. Griežlė itin garsiai šaukia visai po langais. Neseniai sveikinome pavasarį, o ir ilgiausia metų diena – beveik šalia. Praskries keletas šiltų savaičių ir štai jau paparčio žiedo ieškosime.

Daugeliui laikraščio skaitytojų tikru atradimu tapo mūsų skiltis SKAMBINOTE, kurioje visi rajono gyventojai gali išsakyti nuomonę įvairiais rūpimais klausimais, į diskusijas pakviesti skirtingų institucijų atstovus, atkreipti valdžios dėmesį į atsirandančias problemas. Tik neatsisakykite tokios viešos ir naudingos rubrikos – prašo skambinantys. Tokia tiesioginė kasdienio gyvenimo transliacija labai reikalinga visuomenei.

Jei žmonėms reikalinga, tada ir bus… Kol gyvuosime, kol spaustuve kvepiantis lėto, bet prasmingo laiko fiksuotojas išliks svarbus mūsų rajone.

Praėjusios dienos turiningos skambučiais, kuriuose prašoma pasakyti AČIŪ ar paviešinti pastebėjimus.

Skambinęs Dūkšto miesto gyventojas prašė padėkoti D. Paukštės KŪB „Danalta“ kolektyvui už gerą darbą, didelį prekių asortimentą ir nepriekaištingą aptarnavimą. O mums, laikraščio darbuotojams, tarė AČIŪ už senjorų pilietinės pozicijos gynimą, linkėdamas ir ateityje neapleisti tokios opios tematikos.

Skambinusios ignalinietės džiaugėsi turiningų kultūros renginių įvairove, dėkojo visų įstaigų – Viešosios bibliotekos, Kultūros centro ir Krašto muziejaus vadovams bei kolektyvams už aktyvią veiklą, spalvingą vakarų repertuarą, organizuojamus susitikimus su įdomiomis asmenybėmis. Mes – daugelio renginių žiūrovės. Tikrai Ignalinoje yra kur išeiti – akcentavo į redakciją skambinusios pašnekovės. 

Nuoširdžią šypseną sukėlė vienos ignalinietės skambutis. Moteris teigė, jog laikraštyje dažnai skaito lankytojų padėkas, skirtas „Camelijos“ vaistinės kolektyvui, bet ji dažnai užsukanti į „Eurovaistinę“, kurios darbuotojos taip pat vertos gražiausių žodžių. Parašykite ir joms AČIŪ prašė pašnekovė.

Dar viena laikraščio skaitytoja pasidalino pastebėjimu. Žinote, visos negandos palengva keičia visuomenės veidą. Grėsmių akivaizdoje daugelis tapome santūresni, kažkiek gilesni dvasinėje plotmėje. Paramos ir labdaros akcijos įgauna kitokią prasmę. Daugelis atsakingiau vertina kasdienio gyvenimo kokybę, net atliekas rūšiuoja atsakingiau. Pažiūrėkite, net kukliau ir saikingiau puošiami kapai, daugiau ieškome bendravimo šilumos, palaimingos tylos buvime. Ar pastebėjote? – klausė skambinusi rajono gyventoja.

Negaliu atsakyti už visus ignaliniečius, bet aplinkoje tikrai keičiasi „gyvenimo druskos“ sąvoka. Daugelis pereina į buvimą ČIA ir DABAR, ima stebėti, vertinti paprastus dalykus ir už kiekvieną smulkmeną sako AČIŪ.

Aktyvi laikraščio skaitytoja ignalinietė kai kuriose miesto autobusų stotelėse pasigedo autobusų maršrutų grafikų. Jų labai reikėtų Turistų ir Vilniaus gatvių (šalia pasieniečių būstinės) stotelėse. Tikimės, kad Butų ūkio atsakingi už autobusų eismą darbuotojai išgirs gyventojų balsą. Neišgirs – priminsim. Juk tai bemaž nieko nekainuoja, o žmonėms patogumas.

Senjoras ignalinietis Zenonas piktinosi dviejų degalinių, esančių Švenčionių g., darbuotojais. Jo automobilis varomas benzinu ir dujomis. Tačiau kai anądien reikėjo užsipilti dujų aukščiau esančioje Švenčionių g. degalinėje, dirbęs darbuotojas ir prašomas nepadėjo. „O aš niekaip nesusitvarkiau su tuo užpildymo įtaisu, be to, turiu neigiamos patirties, nes esu susižalojęs ranką, atliekant šią operaciją. Išvažiavau neužsipildęs. Vėliau tą dieną užvažiavau į „Alaušos“ degalinę, bet istorija pasikartojo. Laimei, čia padėjo dujas į savo automobilį pylęs jaunas vaikinas. O darbuotojai taip ir nepakilo iš savo vietų…“

Ir ačiū visiems, atsiliepusiems į gegužės 17 d. informaciją „Reikia jūsų pagalbos“, kai prašėme atsiliepti žinančius, kuriose kapinėse gali būti paminklas Švedriškės bažnyčios fundatorei. Paskambino 16 skaitytojų, paskutinių skambučių sulaukėme dar antradienį. Ačiū! 

Su skambinusiais kalbėjosi Sigita ir Jonas

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here