Skip to content

Varžysis jaunieji animatoriai

Silvija JUOZELSKYTĖ

Džiugu pranešti, kad trečiosios edukacinės stovyklos „Tekstilė animacijoje“ filmų premjera vyks gegužės 31 d. 13 val. Ignalinos kultūros centre. Kviečiame atvykti į renginį ir pamatyti filmų premjeras, palaikyti savo favoritus, dalyvauti šventinėje programoje, kurioje jūsų lauks šventinis tortas.

Šių metų animacinių filmų tema – gamta. Skirta Aukštaitijos nacionaliniam parkui, kuris šiais metais švenčia įkūrimo 50-metį. Po filmų premjeros animaciniai filmai bus padovanoti Nacionaliniam parkui.

Filmams kurti naudojamos tekstilinės atraižos, nereikalinga tekstilė, kuri paprastai keliauja į konteinerius. Daug įdomių dalykų galima sukurti tiesiog iš nenaudojamų tekstilės atraižų. Filmų scenarijai žiūrovams siunčia žinutę, kad reikia saugoti gamtą, nykstančias rūšis, saugoti jos unikalumą. Kalba ir apie tvarumą, primena, kad prieš perkant naują drabužį verta pagalvoti, ar dar reikia vieno?

Edukacinei, kūrybinei stovyklai erdvę bičiuliškai sutiko suteikti Aukštaitijos nacionalinio parko Bitininkystės muziejus Stripeikiuose. Muziejaus teritorijoje dūgs ne tik bitelės, bet tris pusdienius ir atvykusios edukacinės stovyklos dalyvių komandos. 

Penkios moksleivių komandos, atvykusios iš Ignalinos r., sukurs po vieną animacinį filmą. Paruoš animacinių filmų scenarijus, sugalvos personažus, kuriems sukurti panaudos įvairias tekstilės priemones, animaciniams filmams įrašys garsą. 

Tekstilinės animacijos vadovų komanda:

Austė Jurgelionytė-Varnė – tekstilės menininkė, M. K. Čiurlionio mokyklos mokytoja, Vilniaus dailės akademijos dėstytoja, 

Silvija Juozelskytė – šio projekto sumanytoja, tekstilės menininkė, dizainerė, meno terapeutė.

Lukas Motiejūnas – vaizdo menininkas, fotografas.

Kiekvienais metais vykstantį konkursą stebi komisijos nariai, šį kartą konkursą vertins tarptautinė žiūri.

Primename, kad vaikų kūrybos edukacinė stovykla „Tekstilė animacijoje“ pirmą kartą vyko 2022 m. Pirmąją vietą tuomet pelnė Vidiškių mokyklos mokinių komandos sukurtas animacinis filmas „Kandys“. 2023 m. pirmoji vieta atiteko Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos komandai ir jų animaciniui filmui „Pramuši ledą, rasi auksą“. Tais pačiais metais pirmą kartą „Tekstilė animacijoje“ sukurti animaciniai filmai dalyvavo tarptautiniame vaikų ir jaunimo filmų konkurse „Mano kinas 2023“, kuris vyko Kaune, kino centre „Cinamon“.

Konkursinei programai buvo pateikti visi naujausi animaciniai filmai, sukurti edukacinėje stovykloje „Tekstilė animacijoje“. Tąkart sėkmė nusišypsojo Vidiškių gimnazijai ir jų komandos sukurtam filmui „Ne‘šalta meilė“. Animaciniame filme atskleista tvarumo idėja, siužetas vyksta dėvėtų daiktų parduotuvėje, pagrindiniai veikėjai šaldytuvai. Šis animacinis filmas buvo parodytas pirmas, atidarė visą konkursinę programą, kuri truko apie 2,5 val. Šio animacinio filmo kūrėjų komandai iš Vidiškių buvo džiugu matyti savo filmą didžiajame kino ekrane Kauno „Cinamon“ kino teatre. Komanda buvo apdovanota, įteiktas diplomas.

Kita sėkmės istorija „Tekstilė animacijoje“ Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos komandos dalyvių ir jų sukurtas animacinis filmas „Pramuši ledą, rasi auksą“ lietuvių liaudies pasakos motyvais, jis 2024 m. gegužę dalyvavo animacinių filmų konkurse „Animuoju lietuvišką pasaką“ ir pelnė III vietą, buvo apdovanotas piniginiu prizu.

Įdomu, kaip pasiseks jauniesiems kūrėjams šiais metais? Kurių mokyklų komandos pasidalins prizus ir prizines vietas, sužinosime gegužės 31 d. 13 val. Ignalinos kultūros centro salėje. Kviečiame atvykti į renginį ir pamatyti filmų premjeras, dalyvauti šventėje programoje.

Saugokime ir tausokime gamtą!

Organizatorius: Studija Silvijart.

Rėmėjos: Lietuvos kultūros taryba, Ignalinos r. savivaldybė.

Partneriai: Aukštaitijos nacionalinis parkas, Vilniaus Dailės Akademijos tekstilės ir dizaino katedra.

Informaciniai rėmėjai: „Mūsų Ignalina“, Ignalinos rajono turizmo informacinis centras.

Asociatyvios nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here