Skip to content

Vairuojantiems transporto priemonių junginius

Violeta GINAITIENĖ (Utenos apskrities VPK)

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai visoje Utenos apskrityje, bendradarbiaudami kartu su automobilių priekabų nuomos punktų atstovais, inicijuoja prevencinę priemonę, kadangi padažnėjo atvejų, kai lengvųjų automobilių vairuotojai vairuoja transporto priemonių junginius, neturėdami atitinkamos teisės. Lengvųjų automobilių vairuotojams nuomojantis priekabas nuomos punktuose bus įteikiamos atmintinės su informacija, primenančia reikalavimus dėl teisės vairuoti transporto priemonių junginius.

Policija primena:

Vairuotojas turėdamas B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, gali vairuoti transporto priemonių junginį, kai priekabos didžiausioji leidžiamoji masė yra ne didesnė kaip 750 kg, o bendra automobilio su priekaba didžiausiųjų leidžiamųjų masių suma nėra didesnė kaip 4250 kg arba kai priekabos didžiausioji leidžiamoji masė yra didesnė kaip 750 kg, tačiau bendra automobilio su priekaba didžiausiųjų leidžiamųjų masių suma nėra didesnė kaip 3500 kg.

Vairuotojas turėdamas B kategoriją su 96 kodu – gali vairuoti transporto priemonių junginį, kai priekabos didžiausioji leidžiamoji masė yra didesnė kaip 750 kg, tačiau bendra automobilio su prie­kaba didžiausiųjų leidžiamųjų masių suma nėra didesnė kaip 4250 kg.

Vairuotojas turėdamas BE kategoriją – gali vairuoti transporto priemonių junginį, kai priekabos didžiausioji leidžiamoji masė yra ne didesnė kaip 3500 kg, o bendra automobilio su priekaba didžiausiųjų leidžiamųjų masių suma nėra didesnė kaip 7000 kg.

Jeigu automobilio ir (arba) priekabos didžiausioji leidžiamoji masė yra didesnė kaip 3500 kg, būtina turėti ne žemesnės kaip C1E kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad Kelių eismo taisyklėse nustatyta, jog motorinę transporto priemonę draudžiama vairuoti asmenims, neturintiems šios teisės (14 punktas). Už transporto priemonių vairavimą neturint teisės jas vairuoti ar neturint teisės vairuoti reikiamos rūšies transporto priemones taikoma administracinė atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 424 straipsnio 3 dalį – skiriama bauda nuo trijų šimtų iki keturių šimtų penkiasdešimt eurų kartu su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo šešių mėnesių iki vienų metų.

Tikimės, kad ši informacija primins vairuotojams keliamus reikalavimus vairuojant transporto priemonių junginius. Taip pat įspės, kad draudžiama vairuoti motorinę transporto priemonę neturintiems šios teisės ar neturint teisės vairuoti reikiamos rūšies transporto priemones, kaip nurodoma Kelių eismo taisyklėse.

Dar nėra komentarų, būkite pirmasis pakomentavęs!


Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here