Skip to content

Už Europą, vyrai!

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Maža ką žmogus pažada. O jeigu tas žmogus – dar ir politikas…

Savaitgalį Vilniuje vaivorykštinės eitynės praėjo – pražygiavo. Tiesą sakant, šį kartą nebuvo tiek triukšmo, kiek buvo žadėta bei tikėtasi. Net „Euronews“ kanalas jų nepastebėjo, ne tuo užsiėmęs buvo – gąsdino žmones, kad ateis Europoje į valdžią kraštutiniai dešinieji, kurie darbininkų interesų negina, ir pakeis socdemus, kurie, suprask, vien tik paprastą žmogų gina, nuo ryto iki vakaro, su pertrauka, skirta sočiai europarlamentaro algai pasiimti.

Rinkimai į Europarlamentą ir pas mus praėjo. Iš karto po gėjų eitynių. Kai kurie politologai aiškino, kad gėjų eitynės specialiai buvo organizuotos rinkimų išvakarėse, norint, kad daugiau būtų balsuojančių už „Laisvės“ (kabutėse) partiją.

Nieko nepasakysi, vieną europarlamentarą ta partija turės. Ir dar Lietuva Briuselyje europarlamentaru turės Petrą Gražulį. Tą patį, kuris – „Už Lietuvą, vyrai!“

O ką gali žinoti, jeigu žmonės nebūtų šeštadienį į tą paradą pažiūrėję, gal sekmadienį nebūtų ir už Petrą balsavę. Bet čia iš tos dainelės – būtų, nebūtų…

Tai štai, dar prieš prezidento rinkimus įvairūs kandidatai atsakinėjo į klausimą, ar jie dalyvautų gėjų eitynėse. Nė vienas kategoriškai neatsisakė. O kai atėjo metas – nė vieno vaivorykštės spalvomis išsidažiusio valdžios atstovo eisenoje nebuvo.

Kodėl nebuvo premjerės Ingridos Šimonytės – žurnalistai negalėjo pasakyti, jie jos tiesiog niekur nerado. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen turėjo kitų darbų. Prezidentas Gitanas Nausėda irgi turėjo iš anksto suplanuotą susitikimą.

Prasti G. Nausėdos patarėjai, nepasakė žmogui, savo darbotvarkę planuojančiam, kad reikėtų gėjų parade Vilniuje sudalyvauti, o ne kažkur važinėti. Būtų Vilniaus gatvėmis pražygiavęs (galite įsivaizduoti Lietuvos Prezidentą padažytomis lūpomis?), žiūrėk, jo mylimi socdemai būtų ne du, o tris mandatus „iškovoję“ ir bent su nemylimais konservatoriais susilyginę. 

Dabar gi vėl teks Vilijai Blinkevičiūtei aukotis – dirbti Briuselyje, teks svajonių nuotakai toliau kraitį krautis ir taip dirbti Lietuvai.

Ne visai į temą, bet irgi apie pažadus: G. Nausėda pažadėjo padaryti viską, kad didinant išlaidas gynybai, taigi mokesčius, nenukentėtų paprastas žmogus.

Taip. ne prezidentą turime, o tiesiog stebukladarį: kažkam didės mokesčiai, o paprastas žmogus to nepajus?

Bankams solidarumo mokestis jau anksčiau buvo įvestas, dabar Seimas jį pratęsė. Nuo to bankų pelnas nesumažėjo, nes bankai padidino mokestį už paslaugas.

Tai kas sumokėjo tą solidarumo mokestį – bankai ar „paprastas“ žmogus? Su visais kitais paprasto žmogaus neliečiančiais mokesčiais, manote, kitaip bus?

Pasikartosiu dėl PVM mokesčio didinimo, kuris taip nepatinka apie paprastą žmogų kartu su prezidentu sapnuojantiems socdemams: patys suskaičiuokite, kiek sudarys 1 procentu padidintas PVM, jeigu pirksite kilkę, ir tie patys procentai ponams, kurie pirks lašišą. Štai kur nuveda mintys apie paprastą žmogų.

O gal mat juos galas, tuos Europarlamento rinkimus? Nelabai ten, Briuselyje, mūsiškiai girdėjosi. Neminėsiu, ką teko per Europos televizijas matyti, tik pasakysiu, kad nė karto nemačiau nei V. Blinkevičiūtės, nei Viktoro Uspaskicho. Gal rodė, bet aš nemačiau. 

Išvažiuos atsinaujinęs vienuoliktukas – gal ir Lietuvai padirbės. Tiesa, šiek tiek gaila, kad Aurelijus Veryga išvažiuoja. Nebegirdėsime tikro valstiečio balso apie alkoholio žalą, žiūrėk, net alaus bus galima išgerti.

Tik dėl P. Gražulio nesigailiu. Pamatysit, dar jį Europos televizijos parodys – „Už Europą, vyrai!“. Jis bent daugiau nieko ir nežadėjo.

DELFI nuotr. 

Dar nėra komentarų, būkite pirmasis pakomentavęs!


Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here