Skip to content

Gyvenimas politinėje pelkėje

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Lietuvoje sujudimas: dar viena partija – „Darbo partija“ – išeina į nebūtį.

Atvirai kalbant, jokio sujudimo nėra. Čia tik, sekdamas mūsų šauniosios žurnalistikos tradicijomis, parašiau taip tragiškai. Juk pas mus kaip: vos koks nors politikas ar žinoma moteris orą sudrebino – jau skandalas. O šiaip ši partija nyksta visiškai tyliai, nepaliesdama ir nejaudindama mūsų šauniųjų rinkėjų. 

Ir apskritai, kai suskaičiuoji Lietuvoje esančias (nesakau – žinomas, čia kai kurioms partijoms su tomis žinomomis moterimis varžytis net neverta pradėti) partijas, tai matai, kad vienos partijėlės praradimas nieko nekeičia.

O dar neseniai ši partija buvo gana aukštai vertinama. Kol jos vedliu buvo Viktoras Uspaskichas.

Beje, kaip ir kada atsitiko, kad žurnalistai partijos vadus pradėjo nebe vadais (vadukais) ar vadovais vadinti, o vedliais? Juk vedlys – tai žmogus, paprastai vienintelis žinantis kelią, ir paskui jį seka banda, paprastai avinų. Kaip sau norite, bet apie Darbo partiją tik taip buvo galima sakyti – visi sekė  paskui nuostabųjį Viktorą.

Paskui Viktoras išvažiavo į Briuselį. Prie visų savo milijonų jam parūpo prisidurti europarlamentaro algą. Tiesa, žmonės įvairiai kalba, kai kas sakė, kad Viktoro milijonai ne jam priklausė, kad kai atėjo laikas ir šeimininkams Viktoras tapo nebereikalingas, jam buvo liepta tuos milijonus atiduoti tikriesiems savininkams, ir Viktorui liko tik alga.

Taip yra ar ne – pas mus daug ko priprašoma. Neginčijama tiesa tai, kad Andrius Mazuronis, pakeitęs Viktorą partijos vedlio poste, nė iš tolo neprilygo savo pirmtakui. Kaip sau norite, bet rinkėjams kažkodėl reikia, kad visų pirma jiems patiktų partijos vedlys, tada tą partiją bus galima palaikyti. 

O Andriukas – na, iš tų vyrų, kurie, jei ir pasirenkami, tai ne už grožį, o už protą.

Ideologija, sakote? Rinkėjas partijas pagal ideologiją renkasi? Nebūkime naivūs. Lietuvoje 27 partijos registruotos, iš jų veikiančios – 24. 

O tiek ideologijų apskritai nėra. Yra kairė – čia turime socialdemokratus, kurių (lietuviškųjų) ideologija šiek nukrypusi į dešinę. Yra dešinė – čia konservatoriai, neretai besielgiantys kaip tikri kairieji. Yra centras – čia turbūt visokius liberalus ir „Laisvės“ partijas reikėtų priskirti. Tiesa, „Laisvės“ partijos ideologija daugiau grįsta laisve gėjams, lesbietėms ir apskritai laisvam gyvenimo būdui.

Dar gal Vytauto Radvilo „Nacionalinį susivienijimą“ prie ideologiją turinčių partijų galima būtų priskirti. O, sakysim, „Lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga“ – kokia jos ideologija? Arba „Žemaičių partija“? „Regionų partija“? 

Vardinti galima ir toliau. Ir galimybių dar daug. Valstiečių partiją turime, bet, sakysim, medikų partijos dar nėra. Mokytojų partijos – irgi. O, bedarbius užmiršome. Bet jeigu bedarbiai įkurs savo partiją, tai turės darbo, kaip tada galės bedarbiais vadintis?

Čia tai nieko, vadinasi, sakysim, Aurelijus Veryga valstiečiu – ir kas jam, kas valstiečiams?   

Pas mus kaip: buvo Petras ir Jonas vienoje partijoje, susipyko Petras su Jonu, Jonas įkūrė naują partiją. Kiek jau tokių „supykusių“ politikų buvo: Jonas Dagys, Darius Kuolys, Saulius Skvernelis… Ir visi jie galvojo, kad štai jie paliks tuos, kurie jų nesupranta, įkurs naują „teisingą“ partiją, ir tauta patikės jiems vesti ją į šviesų rytojų.

Nesakykit, kad visiems nepavyko. „Tautos prisikėlimo partiją“ prisiminkim. Arba „Drąsos kelią“. Vieni juokino, kiti kažkur keliu vedė…

Žiūrėkit, dar ir Remigijus Žemaitaitis su savo „Nemuno aušra“ ves mus tiesiai į aušrą – į tekančią saulę. Gaila, kad Petras Gražulis į Briuselį išvažiuoja – bet ir jis dar mus palinksmins. 

Tad neliūdėkime, kad, kaip pranašauja politologai, „Darbo partija“ skaičiuoja paskutinės savo gyvavimo dienas. Bus dar nuskriaustų politikų, bus tų partijų. Kaip geroje pelkėje varlių pakanka, taip ir Lietuvos politinėje pelkėje dar bus visko. 

BNS ir Lrytas.lt nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here