Skip to content

Ar kastruoti šunį? Atsako veterinaras Paulius

MI informacija

Yra labai daug mitų ir neteisingos informacijos, kuri bando atgrasyti šunų šeimininkus nuo augintinio kastracijos. Geriausia yra užsirašyti konsultacijai pas veterinarą, kuris supažindins su esminiais tokios procedūros privalumai ir trūkumais. Tuomet jums beliks priimti sprendimą, kuris geriausiai tiktų Jūsų gyvūnui.

Apskritai veterinaras kastraciją taip pat dažniausiai vertina įvairiai. Tačiau faktas, kad bet kokioje situacijoje tikimasi rasti kuo daugiau privalumų ir rinktis tą opciją, kuri geriausiai tinka gyvūnui.

Plačiau apie šunų kastracijos ypatumus pasakoja veterinaras Paulius.

Minima vis daugiau privalumų

Šuns kastravimas/sterilizacija yra sudėtingas sprendimas, kurį reikia priimti atsakingai, įvertinus visus privalumus ir trūkumus. Kastruoti verta dėl to, kad patinams ir patelėms sumažėja tikimybė susirgti tam tikromis ligomis. „Tyrimai rodo, kad kastracija patinams sumažina prostatos vėžio, sėklidžių vėžio ir šlapimo pūslių akmenų riziką. O patelėms sumažėja pieno liaukų vėžio, pūlingo gimdos uždegimo ir neplanuoto nėštumo rizika“, – nurodo specialistas. Svarbiausia, kad tai grindžiama tyrimais, kurių metu buvo analizuojamos ne vienerių metų patirtys.

Kastracija bei sterilizacija taip pat padeda sumažinti ir gyvūno netinkamo elgesio problemas. Mažėja agresyvumas, žymėjimas šlapimu, pabėgimo polinkis ir dominuojantis elgesys. Kalės tampa ramesnės rujos metu. Norintiems džiaugtis mylinčiu, ramiu gyvūnu – tai svarbu.

Galiausiai, esminis kastracijos privalumas yra populiacijos ribojimas. Sumažėja neplanuotų vadų skaičius, o tai padeda spręsti beglobių gyvūnų problemą.

Būtina atsižvelgti į galimas rizikas

Tiesa, kad ir kiek daug privalumų turi gyvūno kastracija bei sterilizacija, tačiau reikia nepamiršti galimų rizikų. Nors privalumai nusveria minusus, tačiau žinoti apie juos yra būtina.

Kaip ir bet kuri chirurginė operacija, kastracija/sterilizacija kelia tam tikrą anestezijos ir operacijos komplikacijų riziką. Kai kuriems šunims po kastravimo/sterilizacijos gali padidėti svoris, nes sumažėja jų aktyvumo lygis ir padidėja apetitas. Svarbu reguliariai mankštinti šunį ir stebėti jo svorį. Galiausiai, kurioms šunų veislėms, ypač mažoms, padidėja šlapimo pūslių akmenų rizika po kastravimo“,- patikslina veterinaras.

Gyvūno amžius ir kitos smulkmenos

Veterinarai paprastai rekomenduoja kastruoti/sterilizuoti šunis 6–12 mėnesių amžiaus. Tačiau tikslus laikas gali skirtis priklausomai nuo šuns veislės, dydžio ir sveikatos. Prieš priimdami sprendimą – pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju. Jis padės įvertinti jūsų šuns individualią situaciją ir atsakyti į visus jūsų klausimus.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here