Skip to content

Ignalinoje lankėsi Biureno miesto delegacija

www.ignalina.lt

Birželio 17 d. rajono savivaldybėje lankėsi svečiai iš Vokietijos. Oficialiame vizite dalyvavo Biureno miesto meras Burkhardas Schwuchovas, Centrinių paslaugų skyriaus vedėjas Jörgas Altemeieris,  Biureno miesto ekonominės plėtros pareigūnas Michaelis Kubatas. Delegaciją priėmė savivaldybės meras Laimutis Ragaišis, vicemeras Vaidotas Židanavičius, administracijos direktorius Vidas Kreivėnas, mero patarėjas Darius Lukoševičius.

Svečiai iš Vokietijos atvyko į jubiliejinį Ignalinoje veikiančios baldų komponentų gamyklos „BHK Lietuva“ renginį. Ši gamykla yra sėkmingo bendradarbiavimo su Biureno miesto savivaldybe rezultatas. Pernai iškilmingai paminėta 20-oji miestų partnerių bendradarbiavimo sukaktis, šiemet susitikime ji patvirtinta abiejų šalių antspaudais.

Meras Laimutis Ragaišis pasidžiaugė gražia ir rezultatyvia abiejų miestų bendryste, kalbėjo, kad šis susitikimas atveria naujas galimybes. Biureno miesto meras B. Schwuchovas dėkojo miesto šeimininkams už draugiškumą, svetingumą ir labai turiningą programą. „Labai svarbu yra pinigai, tačiau jų gali gauti. Svarbiausias yra laikas, jo pasiimti negali. Todėl tas laikas, kurį mums skyrėte Ignalinoje, yra brangiausia dovana ir atskleidžia jūsų vertybes,“ – kalbėjo Biureno miesto meras.

Svečiai lankėsi Ignalinos krašto muziejuje, Ignalinos „Šaltinėlio“ mokykloje ir Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijoje. Ignalinos krašto muziejuje pristatytos Pirmojo pasaulinio karo laikų nuotraukos, liudijančios istorinius faktus, pasakojančios apie Ignalinos rajone buvusius įtvirtinimus. Priminta, kad mūsų rajone yra trys Pirmojo pasaulinio karo vokiečių karių kapinės.

Ignalinos „Šaltinėlio“ mokykloje mažieji ignaliniečiai svečius įtraukė į čia vykusią edukaciją. Merai L. Ragaišis ir  B. Schwuchovas kartu su vaikais spalvino kankorėžius, kurie vėliau bus sudėti į bendrą kompoziciją. Įstaigos direktorė Lina Gladkauskienė pristatė svečiams mokyklos erdves, papasakojo apie veiklą.

Į Ignalinos Česlovo Kudabos gimnaziją svečiai atvyko su ypatinga misija. B. Schwuchovas mokyklai perdavė gamyklos „BHK Lietuva“ savininko Pėterio Kotmano skirtą 5000 eurų čekį ir informavo, kad ši parama kasmet bus skiriama siekiant stiprinti Mauricijaus gimnazijos Biurene ir Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos ryšį mokantis vokiečių kalbos. Tokia pati dovana bus perduota ir Mauricijaus gimnazijai, siekiant grįžtamojo ryšio.

Kaip sakė Biureno miesto meras, labai svarbus yra abiejų savivaldybių, o ypač jaunimo bendradarbiavimas, kultūrų pažinimas per kalbą ir žmones. Mokėdami kalbą, vaikai galės dalyvauti mainų programose, užmegs draugiškus santykius, kad galėtume gyventi taikioje Europoje.

Gimnazijos direktorė Valentina Čeponienė supažindino svečius su naujausiais gimnazistų laimėjimais – už sporto pasiekimus mokykla  pelnė II vietą Lietuvoje, o dvi jaunųjų paramedikų komandos laimėjo I ir III vietas Lietuvos paramedikų varžybose. Svečiai aplankė mokyklos gamtos mokslų laboratoriją, informacinių technologijų, muzikos, kalbų kabinetus. Direktorė dėkojo svečiams už dovaną ir žadėjo tęsti bendradarbiavimą su Mauricijaus gimnazija. 

www.ignalina.lt nuotr. 

1 komentaras

  1. meras galejo svecius nuvest parodyt kaip atrodo uzdaryta gelezinkelio stotis su trim lauko budelem, kuriose ziema nuo sniego pasislepe keleiviai lauks traukinio, paskui nuvezt i apzvalgos boksta, kuris uzdarytas, nes baigia surudyt, paskui nuvezt i centrini pliaza, kur tiltas tuoj atsidurs po vandeniu, o vanduo maudykloje atrodo kaip kokiam kaimo nevalytam prude, paskui dar i baseina, kuris nuo birzelio 3 uzdarytas, nes nebeturi vandens irt.t.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here