Skip to content

Vokiečių įmonė Ignalinoje švenčia įkūrimo 20-metį

Jonas BALTAKIS

Praėjusį šeštadienį UAB „BHK Lietuva“, įsikūrusioje Ignalinoje, buvo sakomos gražios kalbos, vyravo šventinės nuotaikos – įmonė šventė įkūrimo 20-metį. Ta proga buvo atvykusi gausi delegacija iš Vokietijos, Biureno miesto, su kuriuo Ignalina bendradarbiauja nuo 1992 m. Ši įmonė yra Kottmannų šeimos verslas, tad prie jos vairo jau trečia šeimos karta. Atvyko BHK savininkas Peteris Kottmannas, jo broliai Heinzas ir Michaelis bei Peterio sūnūs Benediktas, Markas ir Niklosas. Šventėje dalyvavo BHK įmonių atstovai iš Lenkijos ir Škotijos. Dalyvavo ir lietuviški įmonės „tėvai“ – Bronis Ropė ir Henrikas Šiaudinis, taip pat dabartinis rajono meras Laimutis Ragaišis.

Apie įmonę

Ignalinos įmonė priklauso BHK įmonių grupei, kuri yra didžiausias baldų komponentų tiekėjas visame pasaulyje. Be Ignalinos, BHK grupės įmonės veikia JAV Central Valley (nuo 1976 m.), dvi įmonės Peterlee, Jungtinėje karalystėje (1988 ir 2006), Ebersdorfe, Rytų Vokietijoje (1992), Saalburge, Rytų Vokietijoje, Tiuringijoje (2011) ir Ščecineke, Lenkijoje (2017). Visas įmonės pavadinimas yra „Burener Holz und Kunststoff  Heinrich Kottmann“, įmonę 1971 m. įkūrė šių metų sausį miręs Heinrichas Kottmannas su savo 2 seserimis.

Visi baldų komponentai gaminami pagal klientų užsakymą. BHK grupės įmonių galimybės yra labai įvairiapusės, nes gali būti panaudojamos įvairios medžio pagrindu pagamintos medžiagos. Nauja moderni gamyba Ignalinoje specializuojasi stalčiukų ruošinių gamyboje, daro stalčių šonus ir nugarėles. Klasikiniai gaminiai, kuriems naudojami stalčiukai, yra spintos, komodos ir stalai. Kylant pirkėjų reikalavimams dėl baldų kokybės, kyla reikalavimai ir baldų komponentams. Tai ir plėvele padengtos (laminuotos) MDP lentos, ir stalčiukų ruošiniai: jų dydžiai, konstrukcijos ir dekoras. BHK įmonės pagrindiniai darbo reikalavimai yra aukštas kokybės lygis ir greitas reagavimas į kliento pageidavimus.

Keletas įdomių skaičių. Per 20 metų Ignalinoje pagaminta beveik pusė milijardo profilių, kuriais galima uždengti visą Belgijos karalystės plotą (30 528 km2) ar beveik pusę Lietuvos ploto (65 300 km2). Laminuota 217 315 km. Žemės pusiaujo apytikslis ilgis 40 075 km, tad Žemę gaminiai apsuktų 5,4 karto.

„BHK Lietuva“ veiklą 2004 m. pradėjo su 7 darbuotojais, dabar dirba 41 darbuotojas. Nuo pirmos įmonės įkūrimo dienos Ignalinoje dirba trys darbuotojai – Petras Pakalka, Povilas Sidaravičius ir įmonės vadovė Viktorija Luneckienė. Vidutinis darbo užmokestis – 2772 Eur. 

Sveikinimai

Firmos savininkas Peteris Kottmannas, sveikindamas įmonės kolektyvą su veiklos 20-mečiu, pasakojo, kad savo gaminius įmonė Lietuvai tiekė ir anksčiau, iki įmonės Ignalinoje įkūrimo. „Kadangi firmos filosofija yra – kur mūsų klientai, ten ir mes, tad buvo nutarta plėstis į Rytus. Mano tėvas nuo 1992 m. padėjo organizuoti Maltos ordino paramos siuntas į Ignaliną. Per šią prizmę ėmė plėtotis santykiai tarp Biureno ir Ignalinos miestų bei savivaldybių. Tada atsirado ir Viktorija. Ignalinoje suradome didelį cechą, tinkamą įmonei kurti, greitai sumontavome ir tecnologinę liniją, sukūrėme infrastruktūrą, organizavome įmonės šildymą, investavome į įrangą. Pastatėme antrą cechą, į stakles investavome daugiau nei milijoną eurų. Paskutinė investicija – saulės baterijos, kurios kompensuoja 30 proc. įmonei reikalingos elektros energijos. Po savaitės bus vėl diegiama nauja įranga, staklės jau atvežtos. Bet staklės be žmonių nieko vertos. Kiekviena detalė rankomis turi būti paimta, supakuota. Tad dėkoju šiai komandai, su kuria galime tik augti ir plėstis. Sausio 8 d. miręs mano tėvas, šios įmonės įkūrėjas, iki gyvenimo pabaigos vis teiraudavosi, kaip sekasi įmonei Ignalinoje. Ji yra labai svarbi visai BHK grupei. Malonu matyti žmones, čia dirbančius daugelį metų, bet ypač tuos, kurie dirba nuo pirmos dienos, tad juos kviečiame į mūsų sceną“, – sakė P. Kottmannas.

Pakviesti nuo pirmos dienos įmonėje dirbantys Petras Pakalka ir Povilas Sidaravičius. Viso kolektyvo vardu P. Pakalka sveikino su švente, sakė – yra ačiū už ačiū, bet yra ir nuoširdus ačiū, tad dėkojo vadovei Viktorijai, 20 metų įmonę vedančiai į priekį, dėkojo savininkams už nupirktas labai protingas stakles, su nuoširdžia pagarba ir dėkingumu prisiminė įmonės įkūrėją H. Kottmanną, kuris buvęs visiems tarsi tėvas. Jo atminimas buvo pagerbtas tylos minute.

Buvęs ilgametis rajono meras ir europarlamentaras Bronis Ropė, kurio pastangomis ši įmonė ir įsikūrė Ignalinoje, prisiminė bendradarbiavimo su Biurenu pradžią, vežtas labdaros siuntas į Ignaliną. Bendraujant buvo prieita vieningos nuomonės, kad maltiečių ir miestų draugystė taptų ir verslo draugyste. „Tokio bendradarbiavimo formatą tuomet pasiūlė H. Kottmannas. Džiaugiuosi šios įmonės sėkme. 20 metų BHK, 20 metų ir Lietuvos narystei Europos Sąjungoje, tai simboliška. Draugystė su Biurenu, abipusiai vizitai vieni pas kitus suformavo aiškų supratimą, kokie santykiai turi būti tarp mūsų, kaip jie turi būti plėtojami, kokios mūsų ir jūsų vertybės, kaip suformuoti jų bendrą vardiklį. Apgailestauju, kad pirmąkart mūsų susitikime nematome Heinricho Kottmanno, kuris nepraleisdavo nė vieno susitikimo. Linkiu įmonei augti ne tik į viršų, bet ir į plotį bei ilgį“, – linkėjo B. Ropė.

Jis įteikė savo padėkas įmonės savininkui P. Kottmannui ir „BHK Lietuva“ vadovei Viktorijai.

Buvęs rajono meras Henrikas Šiaudinis sakė: „Malonu matyti tiek pažįstamų žmonių, per 20 metų matytų tiek Biurene, tiek Ignalinoje. Malonu prisiminti Heinrichą Kottmanną, kuris mane su Broniumi vadino „savo vaikais“. Prisimenant pradžią, apsilankius Biurene įstrigo atmintyje pirmąkart pamatyta tikra europietiška įmonė. Ignalina dėkinga H. Kottmannui ir maltiečiams už ilgai teiktą gausią socialinę paramą, už dovanotus gaisrinės automobilį ir autobusą. Dėkojame už viską ir linkime įmonei sėkmingo kelio. Mums atrodo, kad vietos jai plėstis Ignalinoje dar yra.“

Biureno meras Burkhardas Schwuchovas sakė pirmąkart dalyvaująs jubiliejuje, kuriame tiek daug politikų ir verslo žmonių, turime net europarlamentarą. „Dar vis netikiu, kiek daug ponas H. Kottmannas padarė šiame nedideliame Lietuvos miestelyje, kaip išjudino Ignaliną. Tai galėjo padaryti tik žmogus asmenybė. Manau, kad jo tikslas buvo ne tiek ši įmonė Ignalinoje, kiek bendravimas ir santykių plėtojimas tarp žmonių. Jis ir savo vaikams prisakė per ekonominius santykius pirmiausia bendrauti su žmonėmis. Didžiuojuosi, kad šį įmonė taip ilgai ir sėkmingai gyvuoja. Manau, kad ponas Heinrichas dabar tuo taip pat didžiuotųsi“, – sakė Biureno meras.

Rajono meras Laimutis Ragaišis sveikino Ignalinoje visą Kottmannų šeimą ir sakė, kad jų įmonė yra visiems pavyzdys, kaip reikia plėtoti verslą. „20 metų žmogaus gyvenime yra gana daug, įmonės gyvenime – tik jaunystė. Linkiu ir toliau išlaikyti glaudų ir šiltą bendrystės ryšį tarp Ignalinos ir Biureno. O žinote, kas bendro yra tarp Lietuvos ir Vokietijos? Ogi geltona spalva abiejų šalių vėliavose. Lietuvių tautosakoje geltona spalva simbolizuoja saulę, saulės šviesą, tad tegul ji niekada nedingsta ir mūsų santykiuose“, – sakė meras.

Jis įmonės kolektyvui padovanojo sieninį laikrodį, inkrustuotą į tautodailininko sukurtą metalinį vainiką.

Biureno Maltos ordino vadovas Franciškus Jansensas, nuo 1992 m. vežantis socialinės paramos siuntas į Ignaliną, sakė, esąs ypatingas žmogus. Mat gimęs Belgijoje, gyvena Vokietijoje, o padeda Lietuvai ir Ignalinai. Įmonės vadovei Viktorijai įteikė paveikslą su Biureno miesto panorama ir Europos Sąjungos vėliavą, kuri turi plevėsuoti europietiškos įmonės teritorijoje. 

Po oficialios dalies visi pakviesti vaišintis šampanu, šaltais ir karštais užkandžiais bei gėrimais. Įdomiai ir gundančiai atrodė vieno kąsnio sumuštiniai su Ignalinos ir Biureno herbais bei BHK logotipu.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here