Skip to content

Galimybės, kurias vis dar turite net ir išėję iš samdomo darbo

MI informacija

Išėjus iš samdomo darbo ir pradėjus savo veiklą gali būti nedrąsų, nes viskas tampa nauja ir dar nepažįstama. Visgi, laisvai samdomo darbuotojo darbas tampa vis populiaresnis variantas daugeliui, kurie siekia finansinės nepriklausomybės ir savarankiškumo. Šis verslo modelis atveria plačias galimybes, tačiau gali kilti poreikis papildomoms finansinėms priemonėms. Šiame straipsnyje nagrinėsime kreditų su individualia veikla svarbą ir pagrindinius aspektus, kuriuos reikia žinoti. 

Kodėl išėję iš samdomo darbo esate vertinami kitaip? 

Girdint apie sunkumus, su kuriais susiduria dirbantys savarankiškai ir norintys gauti paskolą, atsiranda įspūdis, jog jie yra diskriminuojami. Bankai, kredito unijos ir greitųjų kreditų kompanijos laikosi atsakingo skolinimosi principų, tai pabrežia, jog paskolos būtų išduodamos tik tiems asmenims, kurie turi nuolatines pajamas. Dirbantys savarankiškai patys atsako už savo pajamas, ir tai dažnai reiškia, kad jų pajamos gali labai skirtis kiekvieną mėnesį.

Nepaisant to, kad metinės pajamos gali būti žymiai didesnės nei panašaus darbo pagal sutartį gaunančio žmogaus, jos vis tiek nelaikomos nuolatinėmis. Problema kyla todėl, kad tik pats žmogus žino, ar jo pajamos išliks nuolatinės, ar ne.

Įprastai, bankai ir kreditų įstaigos gali patikrinti jūsų pajamas Sodroje, kuri garantuoja duomenų tikslumą ir leidžia lengviau įvertinti jūsų finansinę situaciją. Tačiau dirbančių su individualia veikla duomenys iš Sodros negali būti gauti, todėl dažnai reikia pateikti daugiau papildomų dokumentų ir tai gali sukelti nepasitikėjimą.

Galimybės pasiskolinti individualia veikla ar verslo liudijimu

Galimybės pasiskolinti dirbant pagal individualios veiklos pažymėjimą ar verslo liudijimą priklauso nuo įvairių veiksnių, įskaitant pajamų stabilumą, verslo veiklos istoriją ir kredito istoriją. Kai kuriems bankams ir kredito įstaigoms gali būti sunku įvertinti pajamas ir finansinę situaciją asmenims, kurie dirba savarankiškai, nes jų pajamos gali kisti iš mėnesio į mėnesį. Tačiau egzistuoja įmonių ir finansinių institucijų, kurios specializuojasi teikti paskolas asmenims, dirbantiems savarankiškai ar turintiems verslo liudijimą, ir jos gali pasiūlyti skirtingas paskolų programas, kurios atitiktų klientų poreikius ir sąlygas. 

Paskolą su individualios veiklos pažymėjimu gali gauti šie asmenys:

* Lietuvos piliečiai ar asmenys turintys leidimą gyventi Lietuvoje.

* Kurių finansiniai įsipareigojimai neviršija 40 proc. pajamų.

* Kurie neturi pradelstų mokėjimų.

Norint gauti paskolą dirbant pagal individualią veiklą, jums reikės papildomai pateikti šiuos dokumentus, jog įrodytumėte savo mokumą:

* Jeigu individualia veikla užsiimti pradėjai tik šiais metais ir neturi nei vienos deklaracijos. 

* Jūsų pajamos privalo būti pervedamos į Jūsų banko sąskaitą.

* IV pažymos ar verslo liudijimo.

* Einamųjų metų pajamų-išlaidų žurnalo ar kitų to paties laikotarpio pajamas.

Kaip gauti paskolą su individualia veikla?

Parengiamieji darbai: Pirmiausia reikia įvertinti savo finansinę situaciją ir nustatyti, kiek pinigų jums reikia ir kokį tikslą norite pasiekti su gauta paskola.

Dokumentų paruošimas: Dauguma kredito įstaigų reikalaus dokumentų, patvirtinančių jūsų pajamas ir veiklos stabilumą. Tai gali apimti banko sąskaitos išrašus, verslo pajamų deklaracijas, verslo liudijimą ar kitus finansinius dokumentus.

Kreditai su individualia veikla: Pasirinkite kredito įstaigą, kuri teikia paskolas asmenims su individualia veikla ir turi palankias sąlygas ir reikalavimus. Nepamirškite palyginti bent kelių kredito įmonių pasiūlymų, jog išsirinktumėte palankiausias sau sąlygas.

Paskolos paraiškos pateikimas: Užpildykite paskolos paraišką ir pateikite visus reikalingus dokumentus. Pasitikrinkite ar paraiška yra išsamiai užpildyta ir teisingai pateikti visi reikalingi dokumentai.

Paskolos gavimas ir grąžinimas: Kai paskolos paraiška yra patvirtinta, gausite norimą sumą. Svarbu laikytis susitarimo sąlygų ir laiku grąžinti paskolą, kad išvengtumėte baudų ar kitų nepageidaujamų padarinių.

Atminkite, kad kiekviena kredito įstaiga gali turėti savo reikalavimus ir procedūras, todėl svarbu atidžiai ištirti visas pasirinkimo galimybes ir pasikonsultuoti su finansų specialistu, jei kyla klausimų ar neaiškumų.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here