Skip to content

Tarptautinis fotografijos pleneras 

Ažvinčių Meno Centro inf.

Birželio 17–23 d. Ažvinčių Meno Centre, Švedriškėje ir Salako malūne (Zarasų r.) įvyko antrasis tarptautinis fotografijos pleneras „Eterio sūkuriai II“. Fotografijos plenere dalyvavo įvairiomis fotografijos technikomis dirbantys žymūs menininkai iš Lietuvos ir Ukrainos. 

Tai Ažvinčių Meno Centro, kurį įkūrė tapytojas, keliautojas, fotografas bei rašytojas Marius Abramavičius Neboisia, jau antrą kartą rengiamas pleneras, apjungiantis įvairius kuriančius menininkus.

Pirmasis fotografijos pleneras „Eterio sūkuriai“ įvyko 2023 m., dalyvaujant menininkams iš Lietuvos ir Sakartvelo.

Ignalinos ir Zarasų krašte įvykęs tarptautinis pleneras ne tik įrodė tokių renginių svarbą skatinant tarpkultūrinį dialogą ir kūrybinę veiklą, bet ir atskleidė fotografijos, kaip meno formos, potencialą.

Dalyvavimas plenere tapo unikalia galimybe menininkams plėsti savo kūrybines ribas, atrasti naujas idėjas ir technikas bei užmegzti vertingus ryšius su kolegomis iš skirtingų šalių. Šis renginys taip pat atliko svarbų vaidmenį didinant visuomenės sąmoningumą apie fotografijos meną ir jo raiškos įvairovę.

Darbas kartu dalyviams suteikė galimybę tarpusavyje dalintis savo kūrybiniais procesais, technikomis ir vizijomis, kurios atspindi jų skirtingus kultūrinius kontekstus. Fotomenininkai iš Lietuvos ir Ukrainos lankėsi Daugpilyje, kur susitiko su kito tarptautinio projekto, vykdomo Ignalinos savivaldybės kartu su partneriais iš Latvijos, Čekijos ir Lenkijos „Europos kultūra: visi skirtingi – visi lygūs“ dalyviais. 

„Eterio sūkuriai II“ yra puikus pavyzdys, kaip kūrybinis bendradarbiavimas ir tarpkultūrinis dialogas gali tapti ne tik platforma menininkų tobulėjimui, bet ir katalizatoriumi kultūriniams mainams, kurie yra būtini siekiant didesnio tarpusavio supratimo ir tolerancijos pasauliniu mastu. Ši platforma ne tik leidžia giliau pažvelgti į skirtingus kultūrinius kontekstus, bet ir atveria duris naujoms, originalioms kūrybinės raiškos formoms.

Tarptautiniame fotografijos plenere „Eterio sūkuriai II“ dalyvavo Arūnas Kulikauskas, Vilija Visockienė, Rimvydas Vaitkevičius, Alis Balbierius, Valentyn Odnovin, Marius Abramavičius Neboisia.

Plenero dalyvių nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here