Skip to content

Ak, tos duobės duobelės…

Jonas BALTAKIS

Per mėnesį dėl duobių ir pasalūniškų kanalizacijos šulinių dangčių Ignalinos gatvėse vis paskambina vienas, du ir daugiau vairuotojų. Vaikštant pėstute, tos kliūtys kaip ir nepastebimos, nes akivaizdžiai didelių ir gilių duobių tarsi ir nėra. Tačiau vairuotojai dažnai pyksta, kai jų automobilį stipriai sukrečia, ratui patekus į įdubusį kanalizacijos šulinio dangtį ar lietaus vandeniui nubėgti skirtas groteles. Užtenka 6–8 cm ar net seklesnio įdubimo ir mašiną supurto kaip reikiant.

Anądien pasivažinėjau miesto gatvėmis. Taisytinų įsmukusių kanalizacijos šulinių dangčių apstu. Atsargiai reikia važiuoti Vasario 16-osios, Aukštaičių, Geležinkelio, Vilniaus gatvių atskiruose ruožuose ir kitur. Rajono savivaldybės administracijos direktorius Vidas Kreivėnas sakė, kad tvarkyti tas įdubas mieste yra problematiška vien todėl, kad kai kurios tranzitinės gatvės (Turistų, Vilniaus, Geležinkelio) priklauso respublikinei AB VIA Lietuva, kuri ir privalo tvarkyti savo gatves. „Kreipėmės į ją jau ne kartą ir vėl rašysim šiai įmonei, tačiau situacija keičiasi lėtai. Kitose gatvėse kanalizacijos dangčius ir lietaus vandeniui nubėgti angų groteles tvarkysim patys, planuose šie darbai numatyti“, – sakė V. Kreivėnas.

Administracijos direktorius sakė, kad ypač prasta kanalizacijos šulinių būklė Turistų gatvėje, tačiau man kur kas prasčiau atrodo jau paminėtos Vasario 16-osios, Aukštaičių ir Geležinkelio gatvės. Po duobę kitą galima rasti bemaž ir kitose gatvėse. Reiktų vienąkart suplanuoti, skirti lėšų ir vienu ypu sutvarkyti visas iš pasalų tykančias duobes visose gatvėse.  

O kol kas yra kaip yra. Ir vis dėlto, jei atsitiktų taip, kad duobėje sugadintumėte automobilį, ne visada kažkas bus už tai atsakingas ir jums atlygins žalą. Jei automobilis draustas kasko draudimu, jums reiktų kreiptis tiesiai į draudimo bendrovę, kad būtų suformintas eismo įvykis ir tuomet draudimo bendrovė jums atlygintų patirtą žalą. Jei jūsų automobilis draustas tik civilinės atsakomybės draudimu, viskas yra kiek kitaip.

Jeigu skiriamaisiais ženklais nepažymėtos duobės išvengti nepavyksta ir automobilis apgadinamas, rekomenduojama kreiptis į policiją, kad būtų nustatytos įvykio aplinkybės, nubraižyta įvykio schema, duobės vieta, jos skersmuo ir gylis. Jeigu konstatuojama, kad vairuotojas negalėjo išvengti kliūties, kaltė dėl tokio įvykio tenka savivaldybei ar kelią administruojančiai įmonei. Tačiau pagal teismų praktiką kartais dalis kaltės dėl įvažiavimo į duobę gali tekti ir vairuotojui, todėl vairuotojams reikia būti ypač atidiems.

Autoriaus nuotr.

1 komentaras

  1. geriausias pasakymas- mes duobiu netaisysim, bet jus vairuotojai bukit atidus


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here