Skip to content

Greitai turėsime galimybę susipažinti su Ignalinos krašto priešistore

Ignalinos krašto muziejaus informacija

Ignalinos krašto muziejus (toliau – IKM) kreipėsi į Lietuvos nacionalinį muziejų (toliau LNM) dėl bendradarbiavimo teikiant metodinę pagalbą, o taip pat skolinti iš LMN Priešistorinės archeologijos rinkinių skyriaus eksponatus, kurie bus eksponuojami Ignalinos krašto muziejaus naujoje Archeologijos ekspozicijoje. Labai džiaugiamės, kad LMN generalinė direktorė Rūta Kačkutė mielai sutiko bendradarbiauti.

2024 m. birželio 26 d. Ignalinos krašto muziejaus direktorė dr. Regina Mišktaitė-Čičiurkienė ir muziejininkė Janina Čirikienė vyko į LMN Priešistorinės archeologijos rinkinių skyrių, kur susitiko su šio skyriaus vedėju dr. Povilu Blaževičiumi ir kitais skyriaus darbuotojais Dalia Ostrauskiene, Aušra Smaižyte ir Gyčiu Grižu. Archeologai suteikė metodinę konsultaciją dėl priešistorės ekspozicijos įrengimo. Vėliau visi nuvyko į LNM tolimuosius fondus atrinkti archeologinius eksponatus naujai kuriamai Ignalinos krašto priešistorės ekspozicijai. Eksponatai atrinkti iš Ignalinos krašto tyrinėtų piliakalnių, pilkapynų, piliakalnių gyvenviečių, kapinynų, senkapių bei atskirai rastų radinių. Taip pat turėjome galimybę susipažinti ir su fondų saugyklos darbo specifika, gauti patirties kaip priimami, sisteminami, tvarkomi ir saugomi archeologiniai radiniai pristatyti atestuotų archeologų. 

IKM muziejininkai džiaugiasi bendradarbiavimu ir nuoširdžiai dėkoja LNM muziejininkams už suteiktą metodinę pagalbą bei skolinamas muziejines vertybes. Pastarosios, po kurio laiko atkeliaus į muziejų ir bus išeksponuotos.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here