Skip to content

Grožis nugalės pasaulį

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Taip, grožis nugalės pasaulį. Jei ne pasaulį, tai bent Lietuvą. Jei ne nugalės, tai bent išgelbės.

O kuo dar galėtumėm paaiškinti jei ne pasauliui, tai bent pačiai Lietuvai, kodėl mūsų Prezidento komanda pasipildė ne tik kirpėja, bet dar ir dviem grimuotojom?

Beje, pasakytų kokios nors kovotojos už lygias teises, o kur tos lygios moterų teisės? Ak, nesakytų, nes kai moterų daugiau, lygios teisės neverkia. Čia vyrai turėtų piktintis, kodėl dvi grimuotojos (nors šiais laikais reikia nelietuviško žodžio – vizažistės), o ne po vieną kiekvienos lyties? Bet vyrams tokie dalykai kažkodėl nerūpi.

Įdomu, žinoma, už dyką jos ten prezidentą ir jo komandą tepa ar mokėti reikia? 

Kai Seimas su privilegijomis kovojo, tai uždarė kirpyklą Seimo pastate, kur už paslaugas reikėdavo susimokėti. O čia priėmė etatines – nemokamai tinkuoja?

Bet, žiūrėkit, lyg vienos negana būtų – iš karto dvi priėmė. Ir kyla klausimas: o ką toje prezidentūroje taip jau reikia grimuoti?

Sutinku, yra ten grimo reikalaujančių veidų. Net tokių, kuriuos kaip betinkuotum, vis viena tikroji žmogaus esmė išlenda, nepaslėpsi. Bet, patys suprantate, pavardžių ir net vardų minėti negalima, nenorint prisišaukti ieškinio už garbės ir orumo įžeidimą. Tegul bus kaip anksčiau buvo sakoma – yra toje prezidentūroje vis dar pasitaikančių blogybių.

Gal patį Prezidentą taip grimuoti reikia, kad viena grimuotoja nebegali susitvarkyti? O ko jį grimuoti, jis ir taip Aukštas ir Gražus. Čia be ironijos. Ir raudonas, irgi be ironijos. 

Čia politologai stebėjosi, kodėl AiG, kaip sakoma, Atgimimo priešaušryje į partiją, atsiprašau, į Partiją įstojo? Nieko nuostabaus, taigi socialdemokratų tas laikais dar nebuvo, teko rinktis, kai be pasirinkimo.

Prieš antrąjį prezidento rinkimų turą Gitanas Nausėda jau nebeslėpė, su kokia partija jis žada prezidentauti: pasiūlė socialdemokratų vedlei Vilijai Blinkevičiūtei būsimąjį (čia po Seimo rinkimų rudenį) premjerės postą. 

Ar žinojo, ar bent nujautė Prezidentas, kad V. Blinkevičiūtė savęs tame poste jokiu būdu nemato? Taigi turėjo jis, tebeturi tokių patarėjų, kuriuos, kiek besistengtum, nenugrimuosi, pasakė jam tai, jeigu jis pats nesusigaudė.

Tai kam reikėjo tokio pasiūlymo?

Kai kurie politologai aiškina: daugiau socialdemokratų partijoje tinkančių į premjerus nėra. Nieko, kai reikės, atsiras. Partija lieps – bus. Ne ši atviro G. Nausėdos linktelėjimo socialdemokratams priežastis pagrindinė.

Ponas Prezidentas jau pareiškė, kad baigęs prezidentauti jis nežada trauktis iš politikos. Siūlau spėti iš trijų kartų: su kokia partija jis nesitrauks iš politikos? 

Taigi G. Nausėdai dar geriau, kad socialdemokratai, anot politologų, savo gretose net neturi žmogaus, tinkančio į premjerus. Kažką vis viena reikės į premjerus paskirti. Ir. kaip visada būna, po ketverių metų premjeras, kokiai partijai jis bepriklausytų, tampa tautos nemylimu. Politikos dėsnis Lietuvoje toks. Lietuvoje visada dėl visko kalta valdžia, kuri nieko žmogui neduoda.

Ir štai tada galime tikėtis didžiosios rokiruotės: V. Blinkevičiūtė vadovaus partijai iš Briuselio, o G. Nausėda – iš Vilniaus. Nors ne, G. Nausėda antraeiliu vaidmeniu nesitenkins, bus jis partijos vadas ir premjeras, bet jau kitai kadencijai. Jeigu, tarp mūsų kalbant, Remigijus Žemaitaitis jo neišspirs.

Be reikalo šiandien stebimės: kam prezidentūrai dvi grimuotojos? Taigi tepti reikia, bent iš padorumo, nes Prezidentas, girdi, jokiai partijai nepriklauso.

O Lietuvos miškuose vis dažniau pasirodo meškos. Vienas gamtininkas ekspertas (mūsų respublikiniuose portaluose visi vien tik ekspertai) sakė, kad Lietuvoje teks priprasti prie meškų. Ir tai suprantama, nes jeigu tikrai meškoms Lietuva patiks, Briuselis netruks įrašyti jų į Raudonąją knygą. Tada jau meškučių neatsikratysime. Bus gamtos mylėtojams ką ginti, ne vien vilkus.

Prie G. Nausėdos socialdemokratų gretose priprasime, prie meškų priprasime… Kas nors vis tiek Lietuvą išgelbės.

ELTA nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here