Skip to content

Ignalinos delegacija grįžo iš Čekijos

Jonas BALTAKIS

Rajono vicemero Vaidoto Židanavičiaus vadovaujama rajono delegacija dalyvavo tradiciniame festivalyje „Auksinis takelis“ Prachaticėje, Čekijoje. Delegacijos sudėtyje – rajono tarybos nariai Jolanta Bendorė, Jūratė Balinskienė, Marijona Lukaševičienė ir Didžiasalio ansamblis „Vėtrungė“, vad. Valentina Sinkevič. Vakar vakare visi grįžo namo.

Delegacija atstovavo Ignalinai ir Lietuvai tarptautiniame festivalyje, nes į „Auksinį takelį“ suvažiuoja nemažai šalių delegacijų, su kuriomis šis Čekijos miestas yra pasirašęs (kaip ir Ignalina) bendradarbiavimo sutartis. Bendradarbiauja su dviem Italijos, dviem Vokietijos, Austrijos, Slovakijos, Lietuvos ir Baltarusijos (dabar bendrystė sustabdyta) miestais. Atvykusias delegacijas oficialiai priima miesto valdžia, iškilmingo priėmimo (vakarienės) metu skamba sveikinimai, keičiamasi suvenyrais, dovanomis.

„Auksinis takelis“ („Salt Golden Trail“, rengiamas nuo 1991 m.) – ilgas teatralizuotas realus veiksmas, kaip viduramžiais (XIV–XVI a.) iš Prachaticės sandėlių buvo gabenama druska, vynas ir medus į Vokietiją. Miestas senovėje buvęs labai turtingas, nes pro jį ėjęs Čekijos karalystės kelias į Vokietiją. Kaip buvo vežama druska (kai ji buvo aukso vertės), kaip karavaną palydėdavo miesto valdžia ir gyventojai – tai iki smulkmenų atkurta ceremonija, visi veikiantieji asmenys vilki anų laikų drabučius. Kaip ir seniau, į miestą atkeliauja karavanas su arkliais ir druskos prikrautais vežimais. Dvi dienas vyksta linksmybės su žonglieriais, klounais, amatininkais ir muzikantais, istoriniais paradais su būgnais  ir vėliavnešių pasirodymais. Skamba Renesanso muzika, vyksta kalavijuočių ir žonglierių spektakliai, užsienio ansamblių iš miestų partnerių pasirodymai (mums šįkart atstovavo „Vėtrungė“). O aikštėje kunkuliuoja senoji Bohemijos mugė su rankdarbių demonstracijomis, vakare vyksta naktinis deglų paradas. 

Prachaticė – viduramžišką dvasią, stilių ir architektūrą išlaikęs miestas, įsikūręs kalnuotoje vietovėje, šalia – žinomiausias Čekijos Šumavos nacionalinis parkas, kurį dalijasi su Vokietija. Miestą supa aukštumos, kurių vidutinis aukštis 561 m, mieste gyvena apie 11 000 gyventojų.

Prachaticė – vienas seniausių miestų šalyje, o Europoje mažai išlikę tokių įspūdingų senamiesčių, kaip čia. Rašytiniuose šaltiniuose miestelis pirmą kartą paminėta 1320 m., o už dviejų kilometrų esanti Senosios Prachaticės gyvenvietė savo istoriją skaičiuoja nuo 1010 m. Miestelio gyventojai dabar gali didžiuotis garbingą senovę menančiais renesanso stiliaus pastatais, išlikusiais senojo miesto vartais, gynybine siena ir akmenimis grįsta gražiąja aikšte. Po susitikimo visu tuo galėjo pasigrožėti ir ignaliniečiai.

P. S. Šįkart Prachaticėje nesilankiau, bet anksčiau esu buvęs tris kartus.

V. Židanavičiaus, J. Baltakio ir interneto nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here