Skip to content

Jei varnos nenešioja šiukšlių, tuomet kas daro betvarkę?

Sigita TELYČĖNAITĖ

Dažnai klystama sakant, kad dabar „niekas niekam nerūpi“. Laikraščio skaitytojai skambina į redakciją ir viešina problemas, kurios svarbios ne vien jiems asmeniškai, bet lieka aktualiomis daugumai rajono ar miesto gyventojų. Ignaliniečiams labai rūpi Ignalinos gerovė, kuriamas įvaizdis bei tikslingas kultūrinių erdvių išnaudojimas intensyviam turizmo vystymui. 

Miestelio gyventoja Danutė (redakcijai pavardė žinoma) klausė, kada bus suremontuotas tiltelis prie Ilgio ežero? Prieš keletą dienų, moteris ten sutiko užsieniečių porą, atsargiai ir nedrąsiai ėjusią per avarinį tiltelį, kurio turėklai juda, o lentos vietomis vos laikosi. Svečiai akivaizdžiai stebėjosi, kad šalia miestelio tenka vaikščioti tokiu tiltu-lieptu. Kad toks prastas turistų takas.

Skambinusi ignalinienė pasipiktinusi dėl tokių kylančių situacijų, kurios daro gėdą Ignalinos vardui. Apie kokį rimtą turizmą galime kalbėti, jei elementariose detalėse esame visai nepasiruošę, – sakė moteris.

Jos pastebėjimuose minima problema ir dėl šiukšlių konteinerių priežiūros. Dažnai stiklo šukės ar plastiko gaminių atliekos mėtosi šalia. Pavieniai gyventojai, netoleruodami betvarkės prie konteinerių, rodo iniciatyvą ir renka išmėtytas šiukšles. Nors jiems kartais tenka girdėti iš praeivių, kad esą kvaili, jei dirba už svetimus.

Skaudoka dėl elementarios kultūros stokos visuomenėje – teigė ignalinietė. Kodėl drėgna servetėlė, kurią kažkas nusišluostė veidą, būtinai privalo būti paleista pavėjui ar numesta prie konteinerio?.. Kodėl šitaip negerbiame gyvenamos aplinkos?

Atviras lieka suolų bei suolelių klausimas mieste. Ignaliniečiai senjorai toliau skundžiasi minimaliu jų kiekiu, prasta kokybe, prašo pastatyti daugiau suolų, einant kelio atkarpą link miesto kapų, prie suolų būtinai reikalingos šiukšliadėžės, daugiau kokybiškų suolų reiktų netoli estrados.

Jei suolelį pastatė, tai kas antra lenta klabanti ar išpuvus. Vaizdas apgailėtinas. Ar mes nenusipelnėme valstybei, dirbdami visą gyvenimą? Kodėl dabar negalime prisėsti ant tvarkingo suolo? Ar tokia brangi mediena? – piktinosi ignaliniečiai senjorai.

Seniūnas Valentinas Rumbutis komentavo miesto gyventojų išsakytas pastabas ir pastebėjimus.

„Žinoma tiltelio, esančio take link Vidiškių, bėda. Jau užsakyta mediena, kuri dar bus ruošiama – pjaunama, džiovinama, mirkoma. Tai – laiko klausimas. Kadangi paveldo įstatymai apima tą teritoriją, atkurtas tiltelis bus autentiškas.

Dėl konteinerių priežiūros. Ją vykdo „Kampatos“ darbuotojai, kurie, surinkdami visas šiukšles, prižiūri ir konteinerių aplinką. Kiekvieną pirmadienį ir penktadienį siunčiama moteriškė iš seniūnijos, papildomai tvarkanti išmėtytas šiukšles. Dabar varnos beveik nenešioja atliekų, nes visos konteinerių talpos su dangčiais. Visgi, situacija rodo mūsų kultūrą, arba jos stygių. Negalime prie kiekvieno šiukšlintojo pastatyti po vieną valytoją. Gyventojai patys privalo būti atidesni ir atsakingesni.

Suolelių poreikio klausimas dalinai išspręstas, nes kelio atkarpoje, einant nuo Maximos parduotuvės link kapų, esame pastatę 4 suolelius. Suprantama, kad ateityje jų galėtų būti daugiau ir įvairiose miestelio vietose, – teigė seniūnas V. Rumbutis.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here