Skip to content

Įkurta trijų savivaldybių funkcinė zona

Visagino savivaldybės informacija

Kad Lietuvos savivaldybėms būtų lengviau įgyvendinti savo tikslus ir efektyviau teikti viešąsias paslaugas, jos jungiasi į funkcines zonas. Vieni iš pirmųjų – Visaginas, Ignalinos r. ir Zarasų r. – įkūrė funkcinę zoną VIZA. Šiandien šių savivaldybių merai iškilmingai pasirašė svarbų susitarimą dėl bendros 2024–2029 m. strategijos įgyvendinimo.

„Esame didžiųjų savivaldybių šešėlyje, todėl siekiant į savivaldybę pritraukti daugiau finansavimo, investicijų, projektų ir bendrai sprendžiant problemas, galime laimėti daugiau ir greičiau pajausti pokyčius. VIZA strategijos tikslai konkrečiai Visagine padės įgyvendinti darnaus judumo planą – įrengsime daugiau dviračių takų, sujungsime juos su pramonės zona ir kitais priemiesčio takais, sukursime naujus pėsčiųjų maršrutus su poilsio zonomis tarp Kukuižės ir Visagino ežerų, tobulinsime jų pakrantės infrastruktūrą. Esame suplanavę mieste įkurti Vaikų raidos ir elgesio sutrikimų kompleksinės pagalbos ir paslaugų šeimai centrą, kurio paslaugomis galės naudotis visos trys savivaldybės. Taip pat skatinsime verslumą, tobulinsime kitą infrastruktūrą, aktyviai dirbsime dėl investicijų pritraukimo“, – apie VIZA strategijos uždavinius Visaginui pasakoja savivaldybės meras E. Galaguz.

2024–2029 m. strategija Funkcinės zonos Visagino, Ignalinos ir Zarasų rajonų savivaldybių teritorijose bus siekiama paskatinti funkcinės zonos ekonominį augimą ir mažinti socialinę atskirtį, sudaryti sąlygas tvariai verslo plėtrai, pritaikyti turizmo, gamtos ir kultūros objektus lankymui.

Iškilmingame trijų savivaldybių sutarties „Dėl funkcinės zonos Visagino savivaldybės, Ignalinos ir Zarasų rajonų savivaldybių teritorijose (VIZA) 2024–2029 m. strategijos įgyvendinimo“ pasirašyme dalyvavo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos grupės vyresnysis patarėjas Andrius Valickas, Utenos regiono plėtros tarybos vadovas Nerijus Čepauskas, Visagino savivaldybės meras Erlandas Galaguz, Ignalinos rajono savivaldybės meras Laimutis Ragaišis ir Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė su komandomis, Visagino savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus vedėja Viktorija Abaravičienė.

Visagino savivaldybės nuotr.

2 komantarai (-ų)

  1. Visagine…

  2. Anykščiai, Molėtai ir Utena trijų savivaldybių funkcines zonas pavadino – „Ežerų kraštu“, smūgis šlapiu skuduru į ežerų krašto „veidą“.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here