Skip to content

Vieningai ir pakiliai giedota Tautiška giesmė

Sigita TELYČĖNAITĖ

Liepos 6-osios vakarą ignaliniečiai tradiciškai skubėjo į Laisvės aikštę. Šventės įžangoje buvo rodomas Lietuvos Respublikos šimtmečio paminėjimui sukurtas istorinis filmas „Leitis“ (rež. Andrius Bartkus) apie XIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kovas prieš Rusios kunigaikštystę.

Mindaugo karūnavimo, Valstybės ir Tautiškos giesmės dienos proga visus susirinkusius sveikino savivaldybės vicemeras Imantas UMBRAŽIŪNAS, kuris priminė šventės svarbą mūsų tautos istorijoje.

„Šiandieną yra pati didžiausia mūsų Valstybės šventė. Tokios Valstybės šventės, minėtinos Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dienos neturėjome net iki 1990 m. Trumpai ji buvo minima tarpukario Lietuvoje, bet oficialiai į šventinių dienų sąrašą įrašyta tik 1990 m. spalio mėnesį. 

Šventės pavadinimas keitėsi: pradžioje vadinome tik Valstybės diena, vėliau, prof. Edvardo Gudavičiaus pasiūlymu, pavadinimas išplėstas ir kartu minima Mindaugo karūnavimo diena, nes karaliaus Mindaugo asmenybė yra itin svarbi Lietuvos istorijoje.

Ir dar vėliau į šventės pavadinimą atėjo Tautiškos giesmės diena. Lietuviai sukūrė naują tradiciją, sutelkiančią tautą vienybei ir Valstybės pagarbai. 

Kad išlaikytume savo Tautinę valstybę, privalome išsaugoti vienijančias tarpusavio gijas, mus jungiančias įvairiose gyvenimo situacijose. Kažkada tėvai, kad būdami maži nepamestume savo pirštinių, jas sujungdavo virvute. Nesvarbu kur nukrisdavome ar nusirisdavome, jos visada likdavo tabaluoti prie rankovių.

Mūsų tautos vienybė privalėtų būti kaip ta virvutė, kuri mus suriš, kad Lietuva, kaip tos pirštinės, niekada nepasimestų ir, mes, visą laiką ją turėtume prie savęs“, – sveikindamas ignaliniečius linkėjo vicemeras Imantas Umbražiūnas.

Ignaliniečius sveikino LR Seimo narys Gintautas KINDURYS: „Valstybės diena sujungia Mindaugo laikų Lietuvą su dabartimi, mūsų tautiečius Lietuvoje ir visame pasaulyje. Nuoširdžiai džiaugiuosi ir dėkoju visiems čia atėjusiems, nes švenčiate ne tik iškiliausią Valstybės šventę, bet pagerbiate Lietuvą, visus kovojusius, gynusius, kentėjusius už Tėvynės laisvę. Kūrusius ir kuriančius Valstybės gerovę. Būdami čia, stiprinate mūsų bendrystę.

Švęskime Valstybės, Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dieną, didžiuokimės tuo, ką turime brangiausią – Lietuva!“, – akcentavo G. Kindurys.

Po sveikinimo žodžių į Laisvės aikštę iškilmingai įnešta Trispavė, vieningai bei pakiliai sugiedota Tautiška giesmė, apjungianti visus lietuvius Lietuvoje ir plačiame pasaulyje. 

Šventinį vakarą tęsė koncerto programa: „Mindaugo karūna. Muzikinės legendos“. Tai muzikinė odisėja, kuri žiūrovus nukėlė į legendinę Mindaugo karūnavimo dieną.

Kūrinius atliko muzikantai ir aktoriai: Liucija Nanartavičiūtė, Justinas Stanislovaitis, Mantas Macijauskas, Augustina Vizbaraitė.

Nuotraukos autorės, Kultūros centro ir kt. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here