Skip to content

Namuose daug daiktų ir mažai erdvės? Jums padės šie paprasti sprendimai

MI informacija

Ne paslaptis, kad šiandien projektuojami naujos statybos butai dėl svarstomų tvarumo klausimų pasižymi vis mažesne kvadratūra, o galimybę gyventi didesniuose apartamentuose turi tikrai ne visi. Vis dėlto turint ir mažiau gyvenamosios erdvės galima gyventi komfortiškai – čia pasitarnaus atsakingas planavimas ir daiktų laikymo sprendimai. Išbandykite šiuos patarimus ir savo namuose!

1. Atskiros namų zonos ir daugiafunkciniai baldai

  • Virtuvės ir valgomojo zona;
  • miegamasis ir drabužinė;
  • darbo ir susikaupimo erdvė;
  • galiausiai – poilsio kampelis.

Tai bene svarbiausios namų zonos, ir nors vieno kambario bute gali būti išties sunku sukurti atskiras funkcines erdves, jų atskyrimas padės lengviau palaikyti tvarką jūsų namuose. Žinoma, šiuo atveju turėtumėte itin protingai rinktis namų baldus. Štai daugiafunkciniai baldai, pavyzdžiui, lova su stalčiais apačioje kartu pasitarnaus kaip saugykla asmeniniams daiktams, o nedidelis svetainėje stovintis kavos staliukas su paaukštinamu stalviršiu gali tapti puikiu valgomojo ar darbo stalu. 

Žinoma, nepamirškite nuosekliai laikytis susikurtos sistemos ir reguliariai grąžinkite daiktus į jai priklausančią zoną namuose. Taip pat pastebėkite, kurie daiktai jums nebetarnauja ir tik užima vietą namuose – su jais atsisveikinkite ir jums tikrai palengvės.

2. Chaotiški sandėliukai ir daiktų spintos

Atsitiktinius daiktus slepiate spintoje, kol pasidaro baisu atidaryti duris? Stenkitės maksimaliai išnaudoti vietą ir laikykite daiktus taip, kad prireikus surasti seną nuotraukų albumą tai lengvai galėtumėte padaryti. Geriausias sprendimas – lentynų pertvaros ir daiktų saugojimo dėžės. Įvairios dėžės ir dėžutės gali būti sukurtos specialiai dokumentų ar mažų smulkmenų laikymui, o svarbiausia – jos tokios dailios, kad nė nebūtina slėpti spintoje. Galbūt to, išrūšiavę savo spintų turinį, ir ieškojote? Išsirinkite iš plataus formadore.lt asortimento – šioje el. parduotuvėje rasite unikalius daiktų laikymo sprendimus, kurie palengvins jūsų gyvenimą.

O jeigu namuose sandėliuojate tokius daiktus kaip žvejybos reikmenys, šiaurietiško ėjimo lazdos ar papildomi patalynės komplektai, šiuos daiktus sandėliavimo erdvėje laikykite pakeltus nuo žemės – įtaisykite kabliukus ar sienines lentynas. Štai patalynės ar nesezoninių drabužių laikymui puikiai pasitarnaus vakuuminiai maišai, kurie jums sutaupys daug vietos spintoje. 

Dar vienas patarimas norintiems nepasimesti tarp savo daiktų ir sandėliavimo dėžių – organizavimo etiketės, kurios leis tiksliai žinoti, kurioje dėžėje yra jūsų ieškomas daiktas. Tai taip pat sukurs nepriekaištingos tvarkos pojūtį.

3. Aukštos lentynos ir vertikali erdvė

Pagalvoti apie aukštesnes spinteles verta įrenginėjant virtuvės zoną, vonios kambarį ar mažesnį miegamąjį – gyvendami mažuose namuose stenkitės neužimti viso grindų ploto, kad neapsunkintumėte bendro namų vaizdo. Aukštose knygų lentynose ir sieninėse spintose galite ne tik laikyti įvairius daiktus, bet ir juos lengvai pasiekti neužimdami vertingo grindų ploto.

4. Paviršiai

Savaime suprantama, kad netvarkingi paviršiai namuose vizualiai dar labiau sumažina gyvenamąją erdvę: stenkitės, kad virtuvės stalviršiai, stalai ir rašomieji stalai turėtų savo aiškius akcentus. Tam galite naudoti padėkliukus ar nedidelius organizatorius, pavyzdžiui, nuotolinio valdymo pulteliams, raktams ar darbo knygoms.

Šie paprasti patarimai neleis aukoti savo namų komforto – nuspręskite, kas geriausiai tinka jūsų namams ir susikurkite jaukią gyvenamąją erdvę sutaupydami daugiau vietos.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here