Rugpjūčio 12 d. „Saulėtekio“ sodyboje prasidėjo aštuntoji „Meno bangų“ rezidencija. Žinomos rašytojos Gintarės ADOMAITYTĖS iniciatyva, į Ignalinos erdves vėl atskrido rinktiniai kūrybos paukščiai. Šįkart didžiausias dėmesys skirtas XX a. menininkų palikimui.
Renginį pradėjo LRT žurnalistas ir laidų vedėjas, poezijos skaitovas Paulius Šironas ir jo pasirinkta XX a. poezija. Susirinkusiems skambėjo Vytauto Mačernio, Jono Strielkūno, Kazio Bradūno, Juozo Kėkšto, Marcelijaus Martinaičio, Liūnės Sutemos ir kitų, jau primirštamų laike poetų, kūryba. Eilėraščiai visada prašo klausytojo dėmesio ir jautrumo, todėl tokie poezijos vakarai sunkiai įžodinami, bet lieka širdyje, prikeldami mūsų dvasią aukštesniems polėkiams, giedresniam ryto žvilgsniui į bėgantį gyvenimą.
Pačiam Pauliui poezijos skaitymai – savotiškas hobis, atitrūkimas nuo aktyvaus žurnalistinio darbo Lietuvos Radijuje. Būdamas įvairių skaitymo konkursų laureatas, surengęs daug poezijos ir muzikos vakarų, jis dažnai su skaitymo programomis keliauja po Lietuvą ir užsienį, pristatydamas savarankiškai atrinktus kūrybos perlus. Literatūrinis ciklas „Laiškai Sodininkui“ yra pirmoji Pauliaus Širono knyga, kurioje apžvelgiama gyvenimo kelionė, ieškant darnaus ir kilnaus santykio su pasauliu. Autoriaus laiškuose Sodininkui ir suskamba teksto pavadinimu tapęs klausimas: „Sakyk, ką šį rudenį byloja Tavo sodas…“ – tarsi kiekvieno mūsų gyvenimas. Kiek jame turime šviesos, kilnumo ir brandos?..
„…Tarsi žmonės būtų peržengę elektrinį piemenį ir neberastų kelio, kaip išsivaduoti iš bejausmės zonos. Įsidirginę jie bergždžiai klaidžioja ieškodami prieglobsčio. O už vielos – žaliuojantis sodas su žėrinčiais šaltiniais, kielėmis, slyvutėm ir vaismedžių arkomis. Kiek šiandien dar turime valios nutraukti elektrinį aptvarą ir patirti ramybę bei šviesesnio gyvenimo džiaugsmą?.. Tai esminis klausimas“, – pristatydamas asmeninės kūrybos ciklą rašo autorius.
Vakaro metu nuskambėjusi poezija byloja apie XX a. kūrybos dvasinį potencialą, didžiulę literatūrinę jėgą, per kurią stiprinamas ir įkvepiamas klausytojas, vyksta prasmių ir gyvenimo kokybės išskaidrinimas.
Daugeliui ignaliniečių Pauliaus Širono poezijos skaitymai tapo paskata, priminimu apie unikalų kūrybos veikimą, gydantį žodžio skambesį žmogaus širdžiai.
Autorės nuotr.
Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!