Žurnalistai paskelbė džiugią žinią: „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kompensuos nuostolius, kuriuos gyventojai patyrė, kai dėl audros 72 valandas ar dar ilgiau nebuvo elektros.
Visų pirma, žinoma, bus atlyginta už generatoriaus naudojimą. Kaip kitaip, juk generatoriai – tai toks įtaisas, kuris ateityje gelbės Lietuvą, kai vėl grius medžiai. Bet apie tai truputį vėliau, o dabar – kiek mokės ESO.
Džiaukitės: nesvarbu, ar generatorių pirkote, ar išsinuomojote – jums bus atlyginta, jeigu pateiksite nuomos dokumentą su datomis arba pirkimo kvitą su data. Bus atlygintos ir išlaidos kurui už kiekvieną generatoriaus veikimo valandą, tereikės pateikti mokėjimo kvitą arba banko pavedimo išrašą su mokėjimo data.
O jeigu generatorių ar kuro jam įsigijote anksčiau? Tiesiog nuspėjote, kad per audrą prie laidų augantys medžiai nutrauks tuos laidus ir sėdėsite be elektros? Jeigu mokėjimo už kurą kvitą iš karto išmetėte į šiukšlių dėžę, kaip daro, ko gero, visi jo pirkėjai?
Reikia būti apdairesniems, gerbiamieji. Nesižegnoti, kol griaustinis nenugriaudėjo, ir kvitukus rinkti.
Beje, jei pirkote ar išsinuomojate generatorių, jums bus išmokėta 36 eurai už parą, o už kurą – 69 eurai už parą. Taigi, jeigu pirkote generatorių ir naudojote jį tris paras, gausite 108 eurus. Taip pigiai parduodamų generatorių nėra, sumokėjote daugiau? Nepergyvenkite, medžiai dar grius, dar ne kartą gausite kompensaciją. Tik saugokite kvitą. O gal nereikia, gal kitą kartą, norint gauti kompensaciją, reikės pirkti naują generatorių?
Už kurą trims paroms kompensacijos išeitų 207 eurai, taigi iš viso kompensacijų, pridėjus kurą – 315 eurų. Žandikaulis atvipo, kaip mėgsta rašyti vienas portalas? Prilaikykite jį ranka, kad išvengtumėt nemalonios traumos, nes maksimali tiesioginių nuostolių atlyginimo suma – 200 eurų. Apsidžiaugėte? Taigis, taigis, kaip sakydavo vienas žinomas Jonelis.
O jeigu generatoriaus ir kuro nepirkote, ir jūsų šaldytuve ar šaldiklyje sugedo maistas, neliūdėkite, ESO jumis pasirūpins. Rašykite prašymą, ir jums bus atlyginta. Tereikia pridėti sugedusio maisto ar šaldytuvo, šaldiklio nuotrauką, arba maisto įsigijimo kvito, įrodančio, kad maistas pirktas prieš audrą, kopija.
Nenufotografavote savo šaldytuvo? Sakote, jums į galvą tokia mintis neatėjo, ir nelaikėte to sugedusio maisto šaldytuve, kol ESO paskelbs apie kompensacijas? Taigi mėnesį galėjote palaikyti, o dabar, žinote, kokia graži nuotrauka išeitų.
Ką, net fotografuojančio įtaiso neturite? Tokie atsilikę esate?
Ir dar, sakote, maisto pirkimo kvitus išmetėte? Kokie jūs nerūpestingi, negalvojate apie šviesią ateitį. Na, patys kalti.
Beje, atlyginimo už sugedusį maistą suma irgi negali viršyti 200 eurų. Irgi teisinga, ar ne, nėra čia visokiomis gėrybėmis šaldytuvus beigi šaldiklis užgriozdinti. Sakote, jau žiemai buvote visokių atsargų užsišaldę? O nereikia tų atsargų kaupti, gal kažkas valgyti neturi, o jūs – šaldytuvus užgriozdinate.
Juk jeigu kas, valdžia jumis pasirūpins.
Ir čia jums ne humoras, čia rimti dalykai. Kadangi valdžia neskuba medžių tvarkyti (miško mylėtojai, žinote, prieštarauja), tai medžiai dar grius, dar sėdės tauta be elektros. Jeigu neturės generatorių.
O gal čia ne kažkokie žalieji kalti, kad proskynos palei elektros linijas per siauros? Gal tiesiog kažkas labai suinteresuotas, kad būtų perkami elektros generatoriai?
Buvo spaudoje pasirodę tokių užuominų apie vieną aukštą valdžios vyrą, nuo kurio tokie sprendimai priklauso, bet kažkodėl nutilo.
Prisimenu, kadaise, netrukus po nepriklausomybės atkūrimo ir pirmos „nepriklausomos“ spaudos atsiradimo toks „popierinis“ laikraštis ėmė rašyti apie negerus dalykus viename prekybos centre.
Tada tame laikraštyje atsirado vadinamoji puslapinė to prekybos centro reklama. Nežinau, kiek tokia kainavo, bet tikrai nemažai. Gal sutapimas, bet daugiau apie tą prekybos centrą negerų straipsnių nebebuvo.
Ne, aš nesakau, kad šis atvejis panašus į aną. Na, nerašoma, kam tas generatorių piršimas naudingas. Užtat rašoma, kokios geros kompensacijos bus mokamos.
Ir aš apie generatorius nerašysiu. Ir to valdžiažmogio pavardės neminėsiu, patys suprantate, jeigu jau „respublikinė“ žiniasklaida nutilo, tai mums…
Kas mums belieka? Ogi saugoti kvitukus. Iki kitos audros, taip sakant. Kitaip gausim me kompensaciją, o špygą taukuotą.
Beje, kodėl taip sakoma: taukuotą špygą? Gal todėl, kad tie, kurie mums tą špygą rodo, patys riebiai gyvena, kitaip tariant, yra taukuoti?
Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!