Skip to content

Kaip efektyviai paruošti namus šuns atvykimui

MI informacija

Norite į savo šeimą priimti mažą ar kiek vyresnį keturkojį? Be abejonės, šuo į jūsų namus atneš daug džiaugsmo ir smagių nutikimų. Nors ir nekantraujate, pirmiausia turėtumėte tinkamai paruošti namus naujo gyventojo atvykimui. Žinoma, įsigyti dubenėlius, guolius ir kitus reikmenis galite pakankamai greitai, tačiau neapsiribokite tik šiais pirkiniais. Svarbu atkreipti dėmesį į savo namų erdvę ir iš anksto nuspėti galimus pavojus tiek augintiniui, tiek jūsų turtui.

Apie kokius pirkinius pagalvoti iš anksto

Pradėkime nuo šuns kelionės į jūsų namus. Jai pasiruošti galite įsigydami nešyklę ar transportavimo dėžę. Taip pat pasirūpinkite, kad gyvūną automobilyje apsaugotumėte specialiais diržais. Jei kelionė ilgesnė, susiplanuokite, kur galėsite sustoti jį pavedžioti ar duoti atsikvėpti (ypač jei šuo nėra pratęs sėdėti automobilyje).

Atvykus į namus, šuns jau turėtų laukti dubenėliai vandeniui ir maistui, patogus guolis ir bent keli žaislai. Galite paskirti tam tikrą namų erdvę naujam gyventojui, naudojant aptvaro sieneles. Palutės šunims padės apsisaugoti, jei šuniuką dar reikia mokyti, kur atlikti gamtinius reikalus.

Nepamirškite higienos priemonių, tokių kaip plaukų šepetys ir dantų šepetėlis. Pavadėlis bei antkaklis taip pat yra neatsiejama šuns šeimininko gyvenimo dalis. Pasirinkite tinkamus produktus pagal šuns dydį bei veislę.

Pasistenkite gauti informacijos apie šuns skiepus. Taip pat pasidomėkite, ar jam buvo taikyti kokie nors parazitų prevencijos metodai. Jei ne, privalu įsigyti reikiamus produktus. Iš anksto galite pasirūpinti įvairiais vitaminais ir preparatais. Papildai gali būti itin reikalingi, ypač jei šuniukas užaugo ne pačiomis geriausiomis sąlygomis.

Vizitas pas veterinarijos specialistą

Naudinga savo naująjį augintinį nuvežti į veterinarijos kliniką. Ten galėsite sužinoti daugiau apie jo sveikatos būklę. Šis žingsnis ypač svarbus, jei buvę savininkai nepateikė daug detalių apie šuns sveikatą ir atliktas procedūras.

Kaip užtikrinti šuns saugumą naujuose namuose

Galite nepagalvoti apie daugelį pakeitimų, reikalingų užtikrinti šuns saugumą jūsų namuose. Šie patarimai turėtų būti itin naudingi:

* Jei mėgstate augalus, patikrinkite, ar jie nėra nuodingi šunims. Nebūtina jų atsisakyti – paprasta išeitis yra juos laikyti šuniui nepasiekiamose vietose.

* Batus ir kitus svarbius daiktus laikykite spintose, kad išvengtumėte nemalonių situacijų, kai šlepetės ar kuprinė pasipuoš naujojo augintinio dantų žymėmis. Per laiką, galėsite išmokyti savo augintinį negraužti batų ir baldų!

* Patikrinkite, ar laidai yra tinkamai apsaugoti.

Nesitikėkite, kad šuo iškart pripras prie naujų namų. Kurį laiką jis gali būti neramus, cypti ar kitaip išreikšti savo nerimą ir stresą. Jei įmanoma, iš šuniuko senųjų namų parsivežkite žaisliuką ar kitą pažįstamą daiktą.

Pasistenkite iš anksto nustatyti tam tikrą tvarką. Pavyzdžiui, maitinkite šuniuką nustatytu laiku, taip pat veskite jį pasivaikščioti tuo pačiu metu.

Jeigu turite kitų gyvūnų, svarbu stebėti, kaip jie reaguos į naująjį šeimos narį. Nors draugystė gali prasidėti nekaip, nesijaudinkite. Laikui bėgant, gyvūnai labiau pripras vienas prie kito. Neskubėkite jų suvesti – pradžioje galite leisti jiems apsiuostyti per atstumą.

Teisingai pasiruošus naujo gyvūno atvykimui, tiek jūs, tiek šuniukas patirsite mažiau streso. Būkite kantrūs ir mėgaukitės, kaip jūsų naujasis draugas pamažu tampa neatsiejama šeimos dalimi!

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here