Rinkimų naktį vėl persukome laikrodžius.
Vis garsiau kalbama, kad tai kenkia sveikatai (laikrodžių sukinėjimas, bet gal ir rinkimai). Briuselis pasakė, kad gal ir reikėtų sukinėjimą atšaukti, bet tai toks nesvarbus dalykas, nėra kada. Reikia direktyvas priiminėti. Nurodinėti žmonėms, kaip jie turi gyventi. O jeigu nenori taip gyventi – bausti.
Neskaičiuosi (čia aš apie žmonės, biurokratai viską suskaičiuoja), kiek visokių įstatymų Seimas prikepė – nuo tų laikų, kai pakeitė Aukščiausiąją Tarybą. Daug metų praėjo, nesuskaičiuosi. Atsidarykit kokį nors portalą – vien draudimai, nurodymai, direktyvos, įsakymai, įstatymai, apstatymai… Ir už viską, žurnaliūgų džiaugsmui, baudos.
Dabar po rinkimų, prasidės naujų įstatymų priiminėjimas. Tiesa, dar pradžioje koalicija pasidalins ministerijas. Įdomi tų dalybų ceremonija. Kiekvienas koalicijos narys, tai yra, partija, gauna ministrų ir kitų viršininkų postus. Kiek kuriai partijai priklauso – čia atsižvelgiama į partijos svorį. Daugiau partiečių į Seimą pateko – daugiau balų gauna.
Taigi, ne ministerijos skirstomos, o balai. Kokia nors Kultūros ministerija – tik vienas balas. Suprantama, rankų čia nepasišildysi. Užtat Susisiekimo, Aplinkos, Žemės ūkio – čia jau pinigai, čia ministerija tris balus kainuoja – čia skirstomi Europos Sąjungos milijonai..
Išeitų, kad kai skirstoma, tai kai kas kai kur nuplaukia. Kaip dar paaiškinsi, kad jei gali ką nors skirstyti – tai jau riebesnius kąsnis?
O kodėl gi ne, paaiškinti galima. Štai Aplinkos ministerija dar prieš metus susigalvojo tikrinti automobilius – ar jie aplinkos neteršia. Jau pernai gruodį turėjo nupirkusi taršių automobilių tikrinimui vieną taršos analizatorių komplektą, kuris kainavo apie 15 tūkstančių eurų.
Kiek iš viso tokių nupirkta? Tada, pernai gruodį, buvo rašoma, kad Aplinkos apsaugos departamente penkios valdybos – penkių komplektų reikia. Kiek po to nupirko – kažko niekas nepasidomėjo.
Po to prasidėjo tikrintojų mokymas – kaip su tais analizatoriais dirbti. Ir dar buvo laukiama, kol Seimas priims atitinkamą įstatymą. Paskui – kol, Seimas pataisys tą įstatymą. Paskui – kol orai atšils.
Dabar orai vėl atvėso, analizatoriai padėti į sandėlius. Buvo patikrinti 426 automobiliai, taršių nerasta. Norėtumėte suskaičiuoti, kiek tas tuščias darbas kainavo? Tuščiai stengtumėtės, nes nežinote, nei kiek analizatorių nupirkta, nei kiek kainavo darbuotojų apmokymas, nei kiek algų buvo sumokėta tiems darbuotojams, kurie tuo metu būtų galėję užsiimti savo tiesioginiu darbu – saugoti gantą. Dar išlaidos transportui, kitiems galams…
Kam to reikėjo? Pinigų nebuvo kur dėti? Ar už tuos taršos analizatorius kažkas gerą „otkatą“ gavo? Ar tiesiog viršininkams reikėjo pasirodyti, kad jie kažką dirba?
O juk aną kadenciją Aplinkos ministerija priklausė liberalams. Kad tik šį kartą į koaliciją jie nebūtų pakviesti, kad tik šitos ministerijos negautų – vėl prasidės visokios parodomosios akcijos. Gal kur nors Vakaruose liberalai yra liberalūs, o pas mus jie – aršiausi visokių draudimų ir tuščių tikrinimų išradėjai.
Kam apskritai visi tie draudimai ir smulkūs reglamentavimai reikalingi? Kad tikrintojai turėtų ką veikti. Kad galėtų patikrinti, kaip jų laikomasi. O jeigu nesilaikoma – nubausti. Gal tiesa yra tai, kad su tikrintojais galima susitarti? Gal tiesa yra tai, kad tikrintojai dalį už susitarimą gautų „pinigėlių“ perduoda savo viršininkui, šis – savo viršininkui, ir taip – iki pat viršaus. Net pasakyti baisu – iki paties ministro.
O visokių lėšų skirstymas – čia niekas „otkato“ negauna? Ne? Tai kodėl taip norima tų ministerijų, kurios ką nors skirsto? Ir tų, kur daugiau draudimų?
Susėda koalicija, prasideda ministerijų dalybos. „Na. paimkit kas nors tą Kultūros ministeriją, būkit padorūs seimūnai…“
Snaudžia seimūnai. Neužsimerkdami snaudžia. Bent nosies nebekrapšto, nes posėdžiai transliuojami.
Dopingo gal jiems reikia? Taigi išrinkome į Seimą vieną liberalą, iš kurio olimpinis medalis buvo atimtas už dopingo vartojimą. Gal duos patarimų? Nors ne, geriausias dopingas seimūnams – pinigų dalybos. Kai pasiūlomas koks įstatymas, už kurio nesilaikymą galima bausti piniginėmis baudomis, salėje knarkimo nesigirdi.
Gal ir rinkėjus reikėtų bausti? Taigi jau buvo pasiūlymas – bausti, jeigu nebalsuoji. Pinigine bauda, žinoma.
Visos valdžios, ateidamos į valdžią, žada pakeisti neteisingus įstatymus. Kažkaip neprisimenu, kad būtų panaikintas įstatymas, už kurio pažeidimą skiriama piniginė bauda. Arba įstatymas, turintis daug tikrintojų.
Dar nėra komentarų, būkite pirmasis pakomentavęs!