Dantims skirtos laminatės – puikus sprendimas žmonėms, kurie nori pagerinti savo dantų, o tuo pačiu ir visos šypsenos, estetines savybes. Tai vienas populiariausių estetinio protezavimo metodų, kuris padeda koreguoti dantų spalva bei formas. Tokios procedūros metu, danties paviršius yra dengiamas specialiai pacientui pagamintomis, itin plonomis keramikinėmis plokštelėmis. Šios plokštelės preziciškai atkuria danties tekstūrą, todėl jų pagalba galima nesudėtingai pasiekti itin natūraliai atrodantį dantų restauracijos rezultatą. Nors laminatės dantims tikrai suteikia teigiamą pokytį, tačiau kai kurie žmonės šias dantų restauravimo priemones vertina gana skeptiškai. To priežastis – visuomenėje plačiai paplitę, tačiau visiškai iš piršto laužti mitai, kuriuos šiame straipsnyje ir norėtume aptarti.
Mitas Nr. 1 – laminatės atrodo nenatūraliai
Tai vienas labiausiai paplitusių mitų apie dantų laminates. Šiuolaikinė dantų laminatė yra gaminama taip, kad visomis savo savybėmis visiškai prilygtų natūraliam dančiui. Šios dantų restauravimo priemonės kiekvienam pacientui yra gaminamos individualiai, atsižvelgiant į jo burnos anatomiją, dantų formas, spalvą ir t.t. Jų gamybos procese didelis dėmesys skiriamas kiekvienai smulkmenai – formai, spalvai, tekstūrai, skaidrumo lygiui ir pan. Be to, jų gamybai naudojama porceliano keramika, o ši medžiaga vizualiai yra labai panaši į natūralų dantį.
Mitas Nr. 2 – dėl šių restauravimo priemonių netenkama labai didelio danties audinių kiekio
Atliekant estetinį protezavimą laminatėmis, iš tikrųjų reikia pašalinti nedidelę dalį danties audinių. Šios procedūros metu reikia atlikti šlifavimo darbus, kurių metu turi būti pašalintas labai nedidelis emalio kiekis. Visgi, šlifavimo metu pašalinimas itin plonas emalio sluoksnis. Tokio storio emalio sluoksnio netenkama ir kitų, panašaus pobūdžio procedūrų metu. Be to, šiuolaikinėje odontologijoje vis dažniau naudojamos ne tradicinės, o pažangios, itin plonos laminatės, kurios leidžia dar labiau sumažinti danties paviršiaus šlifavimo mastą.
Mitas Nr. 3 – porcelianinės dantų plokštelės pasitarnauja tik estetikos labui
Tiesa, jog laminatės dažniausiai naudojamos tuomet, kai norima pagerinti dantų išvaizdą. Visgi, šios dantų restauravimo priemonės tikrai suteikia ir daugiau naudos. Keraminė plokštelė, kuria dengiamas danties paviršius, efektyviai stiprina ir apsaugo dantį, suteikia jam geresnes atsparumo savybes. Be to, laminatės gali pakoreguoti ir nežymius ortodontinius defektus – netaisyklingą dantų padėtį ar sąkandį. Žinoma, kaip pagrindinių ortodontinio gydymo priemonių jų naudoti tikrai negalima.
Mitas Nr. 4 – dantims skirtos laminatės reikalauja ypatingos priežiūros
Galima teigti, kad dėl laminačių, dantų priežiūra tampa dar paprastesne. Dantims skirtos laminatės padengia natūralų danties paviršių, todėl po jomis esantis dantis susiduria su mažesne pažeidimų ir įvairių traumų tikimybe. Pačių laminačių priežiūra tikrai nėra sudėtinga. Jas reikia prižiūrėti lygiai taip pat, kaip natūralius dantis, t.y. laikytis tinkamos burnos higienos taisyklių, valyti dantų šepetėliu, vengti itin kietų maisto produktų vartojimo ir pan. Žinoma, norint prailginti jų tarnavimo laikotarpį, reikėtų nepamiršti ir reguliarių vizitų pas odontologą, kurių metu bus įvertina ir laminačių, ir dantų būklė.
Tiek apie laminates, tiek apie kitas dantų restauravimo priemones galima išgirsti galybę skirtingų mitų. Visgi, nekompetentinga nuomone pasikliauti tikrai nereikėtų, nes ji nėra pagrįsta faktais. Jeigu svajojate apie baltesnius dantis ir taisyklingesnes jų formas, tačiau nesate tikrai, ar dantų laminatės yra tinkamiausia restauracijos priemonė, siūlome užsirašyti vizitui pas odontologą ir išgirsti tikro specialisto nuomonę. Išsamias konsultacijas apie tokios procedūros pobūdį, privalumus ir galimas rizikas mielai suteiks odontologijos klinikoje Šypsenos Magija dirbantys odontologai, kurie laminačių pagalba jau ne vienam pacientui suteikė teigiamą šypsenos pokytį.
Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!