Šios dienos varduvininkai:

Šios dienos varduvininkai:

Tema: Kelionės

Iš kelionių grįžtame kitokie

Pasaulio pažinimas aistringai veda ir vilioja mus į tolimas šalis, į nepatirtų įspūdžių ir neregėto kraštovaizdžio grožį ir, neleisdamas apsunkti keliautojo dvasiai, parodo kitų tautų

Skaityti toliau »

Pasidairius po Madeirą

Atėjus žvarbiems rudeniškiems orams, spalio antroje pusėje teko nukeliausi į amžinojo pavasario Madeiros salą. Pradžioje truputis geografinių, istorinių žinių. Tai 57 km ilgio ir 22

Skaityti toliau »

Polocke – Baltarusijos kultūros sostinėje

Šiandien spausdiname trečiąjį šio ciklo rašinį. Lankomės Baltarusijos kultūros sostinėje Polocke. Iš Breslaujos iki Polocko – apie 120 km. Kažkur pusiaukelėje tiltu pervažiuojame mūsiškę Dysnos upę, kuri už dviejų kilometrų nuo Polocko kelio įteka į Dauguvą, čia vadinamą Vakarų Dvina. Dysnos žiočių deltoje yra įdomus Dysnos miestas, vadinamas mažiausiu Baltarusijos miestu. Jis išsidėstęs Dysnos deltos salose. Jau išvažiuodami namo, Breslaujos valdžiai palikome pageidavimą aplankyti tą Dysnos miestą (kai atvažiuosime kitą kartą).

Skaityti toliau »

Tarp istorijos ir dabarties

Silenės–Urbanų pasienio punkte tarp Latvijos ir Baltarusijos užtrukome beveik dvi valandas. Abiejų šalių pasieniečiai ir muitininkai „nepriekabiavo“, tiesiog buvo daug važiuojančių per sieną. Stovi, lauki ir galvoji: kuriems galams į Tverečiaus postą tiek pinigų sudėta, jei vis vien į Breslaują ir Vidžius reikia pro Daugpilį trenktis. Vėlavome, tad Breslaujoje jau laukė ir valdžia, ir viešnagė dar dviejose įstaigose. Pasitikti aukščiausiu lygiu: laukė rajono vykdomojo komiteto pirmininkas (meras) Vladimiras Dranevskis su žmona, rajono tarybos pirmininkė Nina Pučinskaja, kiti vykdomojo komiteto (savivaldybės) atsakingi darbuotojai…

Skaityti toliau »

Kaip Vidžiai žengė į XXI amžių

Kai vieną spalio antrosios pusės savaitgalį Ignalinoje bildėjo „Bildučiai“, grupė rajono savivaldybės įstaigų darbuotojų bildėjo Baltarusijos keliais. Sprendžiant iš vizos pase, paskutinį kartą šioje kaimyninėje šalyje lankiausi prieš ketverius metus, 2013 m. vasarą. Į politinį režimą Baltarusijoje žiūriu kartais su šypsena, kartais su nemenka kritinio sarkazmo doze, nes šioje šalyje dar daug kas primena mūsų jau užmirštamą sovietmetį ir, atrodo, vėl važiuodamas nesitiki kuo nors itin nustebti.

Skaityti toliau »

Poilsinės kelionės: kaip išsirinkti vasaros atostogų kryptį?

Su kuo jums asocijuojasi vasara? Daugelis atsakytų – atostogomis! Nors kai kurie šį vasaros malonumą planuoja iš anksto, nemažai žmonių vis dar renkasi paskutinės minutės keliones. Atostogų pasiūlymų – daugybė, tad kaip išsirinkti atitinkantį jūsų poreikius? Kaina – tikrai ne vienintelis kriterijus. Skiriasi siūlomos pramogos, kraštovaizdžiai, šalių virtuvės… Ką reikia žinoti apie kiekvieną kurortą prieš pasirenkant jį savo atostogoms?Informacija apie populiariausias lietuvių atostogų kryptis šią vasarą – Turkiją, Bulgariją ir Graikiją – dalinasi Novaturas.lt kelionių ekspertai.

Skaityti toliau »

Graži kaip moteris, gaili kaip ašara

Turime tris rojus. Pirmasis – kuriame gyveno Adomas ir Ieva. Antrasis – rojus, kurį kūrėme, bet taip ir nesukūrėme. Į trečią „rojų“ pasaulio gale veža turizmo agentūros. Visi jie laike ir erdvėje yra toli. Bičiuliui prasitariau važiuojąs į Šri Lanką. Šis patarė su savimi pasiimti knygą – kad galva būtų ne tuščia. Į kelionę pasiėmiau autorių kolektyvo leidinį „Pasaulio religijos“. Pravertė. 

Skaityti toliau »

Europos gale ar pradžioje?

Bičiulis skambina trečia diena ir vis klausia: kada susitiksim? Jis nori pasitarti, kur važiuoti atostogauti, lyg savo galvos neturėtų. Atostogos būna kartą metuose, todėl pasirinkti, kur pailsėti – ne taip jau lengva. Kiek girdžiu, daug žmonių renkasi Turkiją, Egiptą, Kretą, Kiprą. Keliauti, ilsėtis šiais laikais yra kur. Tik pinigų turėk. Galima keliauti po visą pasaulį. Tik štai, mūsų avialinijos nesutvarko savo ūkio. Gėda prieš Estiją, Latviją.

Skaityti toliau »

Floristinių madų šou kėlė publikos ovacijas

Gilūtų kaimo bendruomenė liepos 19-ąją susirinko į baigiamąjį projekto „Gilūtų kaimo bendruomenės aktyvinimas ir laisvalaikio užimtumo gerinimas“ renginį „Pasipuoškime floristine medžiaga“. Bendruomenės pirmininkas – Alvydas Raketis, projekto vadovė – biologijos mokytoja, žinoma floristė Klotilda Duniauskienė. Šventėje dalyvavo visas būrys garbių svečių: LR Kultūros ministras Šarūnas Birutis su žmona Rasa, gimusia Užupio kaime, rajono meras Henrikas Šiaudinis, Mielagėnų seniūnė Milda Bielinienė, dvasininkai, aplinkinių kaimų bendruomenės.

Skaityti toliau »

Nestabilus pasaulis

Neseniai iš Čilės grįžo akademikas geologas Algimantas Grigelis. Mokslų akademijoje surengtoje konferencijoje profesorius pasakojo apie žymaus lietuvių-lenkų mokslininko Ignacijaus Domeikos gyvenimą, jo veiklą Pietų Amerikoje, susitikimus su minėto tautiečio artimaisiais. Pasakodamas apie kelionę, A. Grigelis užsiminė nejaukiai jautęsis Santjage, nes nuolatos juto nedidelį žemės drebėjimą, prie kurio vietiniai gyventojai yra įpratę ir nekreipia į tai jokio dėmesio.

Skaityti toliau »

Pasienietis Petras sėkmingai užbaigė 1575 km žygį

Pirmadienį prie Valstybės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos rinktinės štabo po 11 dienų kelionės dviračiu finišavo VSAT Ignalinos rinktinės Logistikos skyriaus viršininkas Petras Čeponis, per tą laiką nuvažiavęs 1575 km. Jis aplankė visas Lietuvos pasieniečių užkardas, esančias Latvijos, Baltarusijos, Rusijos ir Lenkijos valstybių pasieniuose. Po finišo jį pasitiko rinktinės štabo viršininkas Valentinas Urbonas.

Skaityti toliau »

Dvi ignalinietės profesinį meistriškumą tobulino Prancūzijoje

Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro Ignalinos skyrius buvo įkurtas tik prieš penkerius metus, bet kasmet auga jo populiarumas ir gausėja mokinių, pageidaujančių čia užbaigti ne tik vidurinį išsilavinimą, bet kartu įgyti ir pasirinktą profesiją. Todėl kai kurie moksleiviai iš rajono įvairių bendrojo lavinimo mokyklų, dar nebaigę vidurinio išsilavinimo, tęsia mokslą būtent šioje mokykloje.

Skaityti toliau »

Žaliasis Kyšulys: salos pasaulio pakrašty

„Esu žioplas, esu labai žioplas. Ekskursijos biuro darbuotoja paklausė, ko aš noriu. Atsakiau:  „Pailsėti“. „Kur?“, – vėl paklausė darbuotoja.

– Nors pasaulio krašte, kad tik būtų šilta ir ramu.

Parvykęs namo susiėmiau už galvos. Ryt vakare iš tiesų vykstu į pasaulio kraštą.„Esu žioplas, esu labai žioplas.

Skaityti toliau »

Aš pasiilgsiu tavęs, Paragvajau… (3)

Paskutinė diena naujoje šeimynoje. Taip liūdna atsisveikinti, gera buvo su jais. Paskutinė diena savanoriavimo projekte. Vakar buvo baigiamoji ceremonija, gavome diplomus ir „Oskarus“. Aš buvau išrinkta draugiškiausia dalyve, – kaip gera žinoti, kad galiu suteikti žmonėms teigiamų emocijų.Šiandien buvome mokykloje, atidarėme žaidimų aikštelę. Tiek laimingų vaikų veidų vienoje vietoje seniai nesu mačiusi. 

Skaityti toliau »

Aš pasiilgsiu tavęs, Paragvajau… (2)

 „…Atvykę kiekvienas gavome po tradicinę skrybėlę dovanų, o šiandien lankėmės pas vieną garsiausių regiono amatininkių. Ji ir yra tų sombrerų – iš palmės lapų gaminamų skrybėlių –  pynėja. Pasirodo, palmės turi būti specifinės rūšies, lapai yra skinami dar neprasiskleidę ir specialiai džiovinami. Primena Lietuvą… Tik medžiagos skiriasi, bet idėjos tos pačios – koks mažas tas pasaulis. (…)“

Skaityti toliau »

Aš pasiilgsiu tavęs, Paragvajau…

Šių metų liepą centrinėje Pietų Amerikoje vyko kas trejus metus organizuojama pasaulinė katalikiškų jaunimo organizacijų, priklausančių federacijai FIMCAP, lyderių stovykla „World Camp 2012“. Ji yra šeštoji federacijos istorijoje. Stovyklos tema – Con amistad y esperanza la solidaridad se alcanza/Building solidarity through friendship and hope (Solidarumo kūrimas, remiantis draugyste ir viltimi.

Skaityti toliau »

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje