Šios dienos varduvininkai:

Šios dienos varduvininkai:

Tema: Juristai24.lt pataria

Apie informacijos konfidencialumą

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija vasario 21 d. priėmė nutartį byloje dėl žalos (negautų pajamų) atlyginimo dėl nesąžiningos konkurencijos. Byloje nustatyta, kad atsakovė panaudojo ieškovės projekto idėją, kuri buvo Lietuvoje įgyvendinta ir veikianti. Šalių derybos vyko dėl to, jog ieškovė siekė parduoti, o atsakovė – nupirkti teises į projektą bei svetainę.

Skaityti toliau »

Ar dirbtinis intelektas pakeis teisėjo vietą?

Ginčų sprendimas ir dirbtinis intelektas – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad šie žodžių junginiai neturi ypatingos sąsajos. Vis dėlto bene populiariausias pastarųjų metų reiškinys – dirbtinis intelektas – spėjo paliesti beveik visas gyvenimo sritis, o ir teisė šiuo atveju nėra išimtis.

Skaityti toliau »

Iš savivaldybės priteista 90 000 Eur

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2019 m. sausio 10 d. priėmė galutinę ir neskundžiamą nutartį – trims pareiškėjams iš Vilniaus miesto savivaldybės priteista po 30 000 Eur patirtai neturtinei žalai atlyginti.

Skaityti toliau »

Kaip vartotojui atpažinti nesąžiningą komercinę veiklą?

Parduodami prekes ir teikdami paslaugas verslininkai suinteresuoti veikti sąžiningai, juk nuo to priklauso verslininko įvaizdis bei komercinė sėkmė. Tačiau elgtis sąžiningai verslininkus įpareigoja ir Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymas, kuriame įtvirtinta, kad nesąžininga komercinė veikla yra draudžiama. Nors įstatymas ir detalizuoja, kad komercinė veikla yra nesąžininga, jeigu ji neatitinka profesinio atidumo reikalavimų ir iškreipia arba gali iškreipti vidutinio vartotojo ekonominį elgesį siūlomo produkto atžvilgiu, tačiau kaip tokią veiklą atpažinti vartotojui?

Skaityti toliau »

Klaidino vartotojus dėl parduodamų patalpų paskirties

UAB „Capital Team“ skirtas įspėjimas – reklamuodama parduodamas patalpas, bendrovė pažeidė Lietuvos Respublikos nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo nuostatas. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) gavo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos (toliau – Inspekcija) persiųstą anoniminį pranešimą dėl Šarkuvos gatvėje Vilniuje vietoje dvibučių namų statomų daugiabučių. Inspekcija Tarnybą informavo, kad nurodytais adresais pagal parengtus projektus išduoti leidimai dvibučių statybai.

Skaityti toliau »

Apie paveldėjimo reikalus

Ar kreditoriai turi teisę reikalauti, kad įpėdiniai, priėmę palikimą pagal apyrašą, patenkintų jų reikalavimus iš įpėdinio asmeninio turto? Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) byloje buvo sprendžiamas klausimas, ar palikimą pagal apyrašą priėmusio įpėdinio atsakomybė ribojama paveldėtu turtu ar paveldėto turto verte. Antstolė buvo sudariusi paveldimo turto apyrašą, pagal kurį paveldėto turto vertė buvo daugiau nei 12 tūkst. Eur.

Skaityti toliau »

Teismas: vaiko tėvu gali būti pripažįstamas net ir ne biologinis tėvas

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija 2018 m. spalio 12 d. priėmė nutartį dėl  teisės normų, reglamentuojančių tėvystės nuginčijimą, aiškinimo ir taikymo. Ieškovas R. D. 2016 m. spalio 7 d. ieškiniu prašė teismo pripažinti faktą, kad jis nėra M. D. tėvas.  Jis nurodė, kad jo ir atsakovės A. D. santuoka nutraukta 2011 m. balandžio 5 d. Po šalių santuokos nutraukimo gimė sūnus M. D. 

Skaityti toliau »

Teismas: visuomenė turi teisę reikalauti…

Byloje nustatyta, kad, 2017 m. kai kuriose Kauno miesto gatvėse pradėjus kirsti medžius, visuomenė ėmė reikšti nepasitenkinimą, prašė stabdyti medžių šalinimo darbus, įvairioms institucijoms rašė skundus. Nesulaukus iš savivaldybės atsako, vienas asmuo pats ėmėsi iniciatyvos, kreipėsi dėl faktinių aplinkybių konstatavimo. Lietuvos dendrologų draugija, apžiūrėjusi likusius penkis nenupjautus ir septynis nupjautus kaštonus, nustatė, kad šie medžiai gali (ar galėjo, nes dalis jų nupjauta) dar ne mažiau kaip keliasdešimt metų saugiai augti šioje vietoje.

Skaityti toliau »

Atomazga: UAB „Švenčionių švara“ nepavyko įrodyti, kad „juoda yra balta“

Kaimyniniame Švenčionių r. gerai žinoma V. Gaidžio įmonė „Vytotrans“ dar 2016 m. lapkritį kreipėsi į Švenčionių r. apylinkės teismą, nes UAB „Švenčionių švara“ neatsiskaitė už kelių Švenčionių r. Cirkliškio ir Strūnaičio sen. tvarkymo darbus, atliktus dar 2016 m. gegužės beveik už 6000 Eur (plačiau apie tai rašyta „MI“ 2017 m. birželio 27 d. Nr. 47 straipsnyje UAB „Švenčionių švaros“ šuolis į dilgėles).

Skaityti toliau »

Baudos ir kitos sankcijos, pradėjus taikyti BDAR

Kaip žinia, 2018 m. gegužės 25 d. Lietuvoje, kaip ir kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse, bus pradėtas taikyti Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR). Tarp organizacijų jaučiama įtampą dėl pasiruošimo taikyti naujas duomenų tvarkymo taisykles. Be jokios abejonės, organizacijoms nemažai nerimo kelia didėjančios baudos, todėl pateikiame išsamesnės informacijos dėl baudų ir kitų poveikio priemonių.

Skaityti toliau »

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje