
Kas turi atlyginti nuostolius už servise apvogtą automobilį?
Panevėžiečiui, kurio automobilis buvo apvogtas jį remontuoti priėmusios įmonės saugomoje teritorijoje, Panevėžio apygardos teismas priteisė 1730 eurų ir nuo šios
Panevėžiečiui, kurio automobilis buvo apvogtas jį remontuoti priėmusios įmonės saugomoje teritorijoje, Panevėžio apygardos teismas priteisė 1730 eurų ir nuo šios
Moteris, pažeisdama Kelių eismo taisykles, vairuodama automobilį ,,Nissan“, sankryžoje nedavė kelio pagrindiniu keliu važiuojančiam autobusui ir su juo susidūrė. Jos
2019 m. rugsėjo 19 d. Panevėžio apylinkės teismas visiškai patenkino panevėžietės vairuotojos ieškinį miesto savivaldybei atlyginti daugiau nei 2 tūkst.
Nors dažnas lietuvis lėktuvu keliauja bent keletą kartų per metus, vasaros sezono metu kelionės lėktuvu ypač suaktyvėja, todėl teikiame patarimus,
Seimo narys Artūras Skardžius nurodė, kad UAB „15min“ paskelbė 10 publikacijų, kuriose jis yra apibūdinamas itin neigiamai: abejojama jo lojalumu
Pasitikdami vasarą daugelis jau su nekantrumu planuojame atostogas, žvalgomės patrauklių kelionių pasiūlymų ar savarankiškai organizuojame įspūdžius žadančias išvykas. Nusprendėte keliauti
Ieškovas, laikantis save vaiko tėvu, pareiškė ieškinį teismui su prašymu nustatyti, ar kitas vyras, atsakovas, kuris vaiko gimimo įraše įrašytas
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija vasario 21 d. priėmė nutartį byloje dėl žalos (negautų pajamų) atlyginimo dėl nesąžiningos konkurencijos. Byloje nustatyta, kad atsakovė panaudojo ieškovės projekto idėją, kuri buvo Lietuvoje įgyvendinta ir veikianti. Šalių derybos vyko dėl to, jog ieškovė siekė parduoti, o atsakovė – nupirkti teises į projektą bei svetainę.
Panevėžio bendrovė, nesąžiningai pasielgusi su automobilio pirkėja, privalės pasiimti parduotą automobilį ir grąžinti pirkėjai pinigus. Tokį sprendimą priėmė Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs civilinę bylą apeliacine tvarka.
Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) priėmė precedentu tapusį sprendimą byloje López Ribalda and Others v. Spain, kuris numato, kad darbdavys negali slapta filmuoti darbuotojų ar jų darbo vietų, net jei siekia užkirsti kelią galimoms vagystėms ar turi kitų teisėtų ketinimų.
Ginčų sprendimas ir dirbtinis intelektas – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad šie žodžių junginiai neturi ypatingos sąsajos. Vis dėlto bene populiariausias pastarųjų metų reiškinys – dirbtinis intelektas – spėjo paliesti beveik visas gyvenimo sritis, o ir teisė šiuo atveju nėra išimtis.
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2019 m. sausio 10 d. priėmė galutinę ir neskundžiamą nutartį – trims pareiškėjams iš Vilniaus miesto savivaldybės priteista po 30 000 Eur patirtai neturtinei žalai atlyginti.
Parduodami prekes ir teikdami paslaugas verslininkai suinteresuoti veikti sąžiningai, juk nuo to priklauso verslininko įvaizdis bei komercinė sėkmė. Tačiau elgtis sąžiningai verslininkus įpareigoja ir Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymas, kuriame įtvirtinta, kad nesąžininga komercinė veikla yra draudžiama. Nors įstatymas ir detalizuoja, kad komercinė veikla yra nesąžininga, jeigu ji neatitinka profesinio atidumo reikalavimų ir iškreipia arba gali iškreipti vidutinio vartotojo ekonominį elgesį siūlomo produkto atžvilgiu, tačiau kaip tokią veiklą atpažinti vartotojui?
UAB „Capital Team“ skirtas įspėjimas – reklamuodama parduodamas patalpas, bendrovė pažeidė Lietuvos Respublikos nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo nuostatas. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) gavo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos (toliau – Inspekcija) persiųstą anoniminį pranešimą dėl Šarkuvos gatvėje Vilniuje vietoje dvibučių namų statomų daugiabučių. Inspekcija Tarnybą informavo, kad nurodytais adresais pagal parengtus projektus išduoti leidimai dvibučių statybai.
Baudžiamojoje byloje asmuo buvo nuteistas už tai, kad vairavo automobilį apsvaigęs, jo kraujyje rasta 1,75 prom. alkoholio, jam skirta 40 parų arešto ir bauda. Apeliacinės instancijos teismas skundą atmetė.
Ar kreditoriai turi teisę reikalauti, kad įpėdiniai, priėmę palikimą pagal apyrašą, patenkintų jų reikalavimus iš įpėdinio asmeninio turto? Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) byloje buvo sprendžiamas klausimas, ar palikimą pagal apyrašą priėmusio įpėdinio atsakomybė ribojama paveldėtu turtu ar paveldėto turto verte. Antstolė buvo sudariusi paveldimo turto apyrašą, pagal kurį paveldėto turto vertė buvo daugiau nei 12 tūkst. Eur.
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) už vykdytą nesąžiningą komercinę veiklą skyrė UAB „PALINK“, valdančiai „Iki“ parduotuvių tinklą, 10 tūkst. eurų, baudą, o UAB „RIMI LIETUVA“, valdančiai „Rimi“ parduotuvių tinklą – 8 tūkst. eurų baudą.
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija 2018 m. spalio 12 d. priėmė nutartį dėl teisės normų, reglamentuojančių tėvystės nuginčijimą, aiškinimo ir taikymo. Ieškovas R. D. 2016 m. spalio 7 d. ieškiniu prašė teismo pripažinti faktą, kad jis nėra M. D. tėvas. Jis nurodė, kad jo ir atsakovės A. D. santuoka nutraukta 2011 m. balandžio 5 d. Po šalių santuokos nutraukimo gimė sūnus M. D.
Byloje nustatyta, kad, 2017 m. kai kuriose Kauno miesto gatvėse pradėjus kirsti medžius, visuomenė ėmė reikšti nepasitenkinimą, prašė stabdyti medžių šalinimo darbus, įvairioms institucijoms rašė skundus. Nesulaukus iš savivaldybės atsako, vienas asmuo pats ėmėsi iniciatyvos, kreipėsi dėl faktinių aplinkybių konstatavimo. Lietuvos dendrologų draugija, apžiūrėjusi likusius penkis nenupjautus ir septynis nupjautus kaštonus, nustatė, kad šie medžiai gali (ar galėjo, nes dalis jų nupjauta) dar ne mažiau kaip keliasdešimt metų saugiai augti šioje vietoje.
Kaip žinia, 2018 m. gegužės 25 d. Lietuvoje, kaip ir kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse, bus pradėtas taikyti Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR). Tarp organizacijų jaučiama įtampą dėl pasiruošimo taikyti naujas duomenų tvarkymo taisykles. Be jokios abejonės, organizacijoms nemažai nerimo kelia didėjančios baudos, todėl pateikiame išsamesnės informacijos dėl baudų ir kitų poveikio priemonių.
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) gavo vartotojų prašymų dėl Telia Lietuva, AB elektroniniu paštu bei SMS žinutėmis teikiamos nepageidaujamos reklamos. Vartotojai informavo, jog kreipėsi į bendrovę, prašydami nebesiųsti jokių reklaminių pranešimų, tačiau reklama vis tiek buvo teikiama.