Šios dienos varduvininkai:

Šios dienos varduvininkai:

Tema: Brakonierių pašiūrė

Elnę užmušė kirviu

Praėjusį penktadienį Aplinkos apsaugos pareigūnai gavo pranešimą dėl rajone galimai neteisėtai sumedžiotos suaugusios tauriojo elnio patelės. Į įvykio vietą nedelsdami išvyko Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai. Aiškinantis įvykio aplinkybes nustatyta, kad vienas iš pažeidėjų, važiuodamas automobiliu, pakelėje pastebėjo sužeistą ir vos einančią tauriojo elnio patelę.

Skaityti toliau »

Įkliuvo seni pažįstami

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Utenos valdybos Ignalinos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai liepos 24 d. vakare gavo informacijos apie prie Senųjų Bajorų kaimo (Linkmenų sen.) esančio Žeimenio ežere, pastatytus tinklus. Kadangi vanduo įšilęs ir žuvys tinkluose ilgai būti negali, buvo nuspręsta – būdraujantys pareigūnai surengs pasalą.

Skaityti toliau »

Įkliuvo du brakonieriai

Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Ignalinos agentūros valstybiniai aplinkos apsaugos inspektoriai, vykdydami akcijos „Lydeka“ priemones, balandžio 12 d., apie 18 val., išaiškino brakonieriavimo atvejį. Nustatyta, kad pilietis J. M. Antaniškės I k. (Dūkšto sen.) kilpomis medžiojo gyvūnus. Apie paspęstas kilpas inspektoriams pranešė šioje teritorijoje medžiojantys MB „Girelė“ medžiotojai. 

Skaityti toliau »

Sulaikytam kilpininkui gresia didžiulė bauda

Dar sausio pabaigoje agentūros darbuotojai gavo informaciją apie Rimšės seniūnijoje į kilpą pakliuvusį stirniną. Nuvykę į vietą inspektoriai pamatė, kad kilpoje esantis gyvūnas yra gyvybingas, ir jį paleido. Apžiūrėjus kilpos pastatymo vietą ir šalia esančius pėdsakus, įtarimai dėl šio poelgio kilo šalia kilpos pastatymo vietos esančios sodybos gyventojui. Tačiau pritrūkus įrodymų, administracinė byla nebuvo pradėta.

Skaityti toliau »

Per tris dienas sulaikyti du kilpininkai

Utenos RAAD Ignalinos agentūros aplinkosaugininkai gavo informaciją, kad Aukštaitijos nacionaliniame parke, Siūrių pusiasalyje, yra paspęstos kilpos medžiojamiems gyvūnams gaudyti. Patikrinę nurodytą vietą, pareigūnai aptiko 5 paspęstas kilpas. Laukimas užtruko, nes tik trečios paros (vasario 3 d.) pavakary buvo pastebėtas asmuo, einantis į minėtą pusiasalį.

Skaityti toliau »

Pažeidėjai ir žiemą nepoilsiauja

Sausio 30–31 d. reiduose dalyvavo Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos ir Anykščių, Molėtų, Zarasų ir Ignalinos agentūrų aplinkosaugininkai. Sausio 30 d. prieš temstant pareigūnai tikrino Ažvinčių ežerą ir pastebėjo, kad pilietis, stovėdamas ant ledo, nendryne traukė iš eketės virvę. 

Skaityti toliau »

Lydekas gaudė draudžiamu būdu

Utenos RAAD Ignalinos agentūra sausio 8–9 d. vykdė gyvosios gamtos apsaugos reidus. Jų metu nustatyta 14 pažeidimų. Sausio 9 d. vienas žvejys Ūsių ežere nusprendė pagaudyti lydekų, naudodamas masalui žuvelę. Pažeidėjas tai darė ne tik draudžiamu laiku (nuo sausio 2 d. žvejoti, naudojant masalui žuvelę, draudžiama), bet ir daugiau nei du kartus viršijo leidžiamų žvejybos įrankių skaičių.

Skaityti toliau »

Metų brakonierius

Jeigu tarp pažeidėjų būtų skelbiamas titulas ,,Metų brakonierius“ (o, beje, kodėl nepaskelbus? – red.), Utenos regione jo laimėtoju šiemet neabejotinai taptų V. I. iš Švedriškės kaimo. Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai šį asmenį, kartu su jo bendrininku R. Ž., žvejojančius statomais tinklais, šiemet sulaikė jau ketvirtą kartą…

Skaityti toliau »

Apie reidą įspėti pažeidėjus pavėlavo

Pastaruoju metu Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai iš žvejų mėgėjų yra gavę keletą pranešimų apie Dysnų ežere randamus tinklus. Vieno iš didžiausių respublikos ežerų platybėse nustatyti tokio tinklo pastatymo vietą, nežinant geografinių koordinačių, praktiškai neįmanoma, o tokią galimybę turi ne kiekvienas žvejys mėgėjas.

Skaityti toliau »

Priklausomybė nuo brakonieriavimo gydoma baudomis

Yra priklausomybė nuo alkoholio, nuo narkotikų, nuo azartinių žaidimų. Tai įvardijama kaip liga ir galima rasti daug šios ligos gydymo būdų. Tačiau apie priklausomybę nuo neteisėtos žvejybos – brakonieriavimo – niekur neminima. Panagrinėjus tikrus faktus galima drąsiai teigti, kad tokia problema pas kai kuriuos asmenis egzistuoja.

Skaityti toliau »

Per Žolinę „pramogavo“ ir brakonieriai

Šį šventinį savaitgalį visi, kas tik turėjo galimybę, skubėjo pasidžiaugti paskutiniais besibaigiančios vasaros malonumais. Paežerės, miškai, kaimo turizmo sodybos buvo perpildytos iš miestų atvykusių poilsiautojų. Kaip įsitikino Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, kuriems šis savaitgalis buvo kaip įprastinės darbo dienos, poilsiautojai vasaros malonumais mėgavosi gana įvairiai.

Skaityti toliau »

Pažeidėjų, kaip mailiaus ežere

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento agentūrų pareigūnai aktyviai vykdo žuvų išteklių apsaugos kontrolę ir akciją „Lydeka2015“. Tikrinant vandens telkinius fiksuojami ne tik Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių, bet ir kiti pažeidimai.

Skaityti toliau »

Pagavo už rankos

Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai vasario 4 d. išaiškinę Labakaršio ežere draudžiamu būdu, masalui naudojant gyvas žuveles, žvejojusį Grikiapelės k. gyventoją N. R., apžiūrėjo ir vos už poros šimtų metrų esantį Prūdo ežerą. Aplinkosaugininkams įtarimą sukėlė per keletą vietų rastos, vienoje eilėje esančios, senos užšalusios eketės. Kilo įtarimas, kad retsykiais čia po ledu žvejojama statomais tinklais.

Skaityti toliau »

Kruvinų pėdsakų sniege paslėpti nepavyko

Gruodžio 27 d. Aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Visagino ir Ignalinos rajono agentūrų būdraujantys pareigūnai iš Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos Pranešimų priėmimo centro gavo informaciją, kad Mielatilčio miške (Daugėliškio sen.) aptiktas kilpa sugautas ir išdorotas briedis.

Skaityti toliau »

Neteisėtai sugautos seliavos pirkėjų nepasiekė

Atšalus orams ir vandens temperatūrai nukritus iki 4-5 ºC, vandens telkiniuose, kur gyvena seliavos, prasidėjo jų nerštas. Ši nuo seno liaudyje vertinama žuvis turi gana didelę paklausą, todėl norinčių neteisėtai pasipelnyti ar šiaip pasimėgauti šiuo patiekalu, tokiu laiku visada atsiranda.

Skaityti toliau »

Aplinkosaugininkai dirba ir profesinės šventės dieną

Kaniūkų kaimo gyventojai V. L. ir B. Š. gerai pažįstami Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams, kadangi jau ne kartą buvo sulaikyti už neteisėtą žvejybą statomais tinklais ir žinomi kaip linkę gudrauti ir įvairiais būdais siekiantys išvengti atsakomybės už padarytus pažeidimus. Šį kartą minėti piliečiai neteisėtai žvejybai pasirinko Pasaulinės aplinkos apsaugos dienos vakarą. Manydami, kad tokiu laiku aplinkosaugininkai turėtų švęsti savo profesinę šventę, o ne tūnoti kur nors pasaloje, pasiėmę 10 statomųjų tinklų, atvyko prie Dūkšto ežero.

Skaityti toliau »

Brangios lydekos

Praėjusį savaitgalį Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai ir toliau aktyviai vykdė akciją ,,Lydeka – 2014”. Šiais metais oro sąlygos nėra palankios lydekų nerštui (minusinė oro temperatūra naktimis, žemas vandens lygis vandens telkiniuose), todėl nerštas yra užsitęsęs ir ne toks aktyvus, koks būna įprastai pavasarį. Tokios sąlygos nepalankios ir pažeidėjams, kadangi nėra apsemtų pakrančių pievų, į kurias neršti išplaukia lydekos.

Skaityti toliau »

Ne išimtis ir ši žiema

Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai neprisimena metų, kad Dysnų ežere nebūtų sulaikę pažeidėjų, žvejojančių statomais tinklais po ledu. Ne išimtis ir ši žiema. Sausio 27 d., apie pietus, pareigūnai atkreipė dėmesį į du piliečius, einančius nuo Moliakalnio kaimo per Dysnų ežerą. Netrukus minėti asmenys pradėjo tikrinti po ledu pastatytus tinklus.

Skaityti toliau »

Pelkė nepadėjo…

Lapkričio 14 d. ryte Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Sekluočio ežere (šalia Kazitiškio) sulaikė šios seniūnijos gyventojus V. A. K. ir V. A., kurie neteisėtai žvejojo 6 statomais tinklais ir sugavo 2 kg kuojų, 2 kg raudžių ir 0,5 kg ešerių. Šiame ežere pažeidėjai jautėsi gana drąsiai, kadangi prie jo galima patekti tik apie 300 m brendant per pelkę vedančiu taku.

Skaityti toliau »

Prevencinis reidas Drūkšiuose

Spalio 12 d. Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, talkinant neetatiniams aplinkos apsaugos inspektoriams, kartu su Lietuvos saugios laivybos administracijos Pramoginės laivybos skyriaus darbuotojais ir Visagino policijos komisariato specialistais, vykdė kompleksinę prevencinę akciją Drūkšių ežere.

Skaityti toliau »

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje