Šios dienos varduvininkai:

Šios dienos varduvininkai:

Tema: Nelaimės

Planavo pastatyti paminkliuką sūnui

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį liepsnos pasiglemžė Janinos Petrauskienės, gyvenančios Naujajame Daugėliškyje, namus. Moteris laimingo atsitiktinumo dėka tą naktį nakvojo pas pažįstamus.  Ateitis – neaiški

Skaityti toliau »

Pasienyje žuvo Ignalinos ugniagesys

Antradienį, 9.55 val., pasienyje su Baltarusija, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės pasienio ruože, rengiantis tiesti ir montuoti koncertiną, kirsdamas krūmus grandininiu pjūklu

Skaityti toliau »

Gyvybę išgelbėjo dūmų detektorius

Trečiadienį vidurnaktį Ignalinos ugniagesiai gavo pranešimą, kad Kelpučių kaime, Tverečiaus sen., dega gyvenamasis namas. Į įvykio vietą skubiai išvyko gausios ugniagesių pajėgos iš Ignalinos, Meikštų, Mielagėnų. Jiems atvykus, medinis, rąstinis, vieno aukšto namas su priblokuotu mediniu priestatu jau degė atvira liepsna. Pastato išgelbėti nepavyko. Nuo ugnies buvo apsaugotas tik automobilis „VW Golf“ ir netoliese stovintis medinis ūkinis pastatas, o svarbiausia – gyvas liko namo šeimininkas. 

Skaityti toliau »

Šeštadienį degė jau antra šią savaitę rajono bažnyčia

Šeštadienį, apie aštuntą vakare, telefono skambutis tiesiog pribloškė: „Dega Kazitiškio bažnyčia…“ Iš karto šios žinios net protas „nesuvirškino“. Kaip, vėl bažnyčia? Antra šią savaitę? Kažkokia mistika… Bendruoju pagalbos centro telefonu 112 apie gaisrą pranešta 19.08 val. Jau gaisravietėje šalia bažnyčios gyvenanti Aldona Šeduikienė tą vakarą MI pasakojo: „Aš dvi ar tris valandas iki dūmų proveržio bažnyčios bokšte, lauke vis jaučiau kažkokį keistą kvapą. 

Skaityti toliau »

„Jei nenumiriau šiandien, reiškia dar gyvensiu lyg smerčio“

Balandžio 5-oji ilgam įsirėš Ignalinos krašto tikinčiųjų atmintin, kaip viena liūdniausių ir skaudžiausių dienų, kuri tuo pat metu paženklinta ir stebuklo. Tos dienos rytą visiškai sudegė Ceikinių Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčia, gyvavusi 250 metų (statyta 1773 m.). Dievo namais vadinamą pastatą prižiūrėjo, remontavo ir puoselėjo Ceikinių parapijos tikintieji, vadovaujami kun. Marijono Savicko, bei vietos seniūnija.

Skaityti toliau »

Mįslingas gaisras Bieniūnų kaime

Šie metai Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams prasidėjo gana mįslingu gaisru. Bieniūnų kaime, Rimšės sen. Sausio 16 d. vakare sudegė gyvenamasis vagonėlis. Apie gaisrą ugniagesiai jokio pranešimo negavo. Vagonėlis stovėjo atokiai nuo kaimo, o kadangi buvo vėlus vakaras, tai niekas to nė nepastebėjo. Visgi vienam kaimo gyventojui kilo įtarimas dėl vykstančio gaisro, kuriuo jis pasidalino su seniūne.

Skaityti toliau »

Vienas kartas gali ir nemeluoti

Sausio 20 d., 14.34 val., pranešta apie gaisrą Ignalinoje, Vilniaus g. 53, mediniame, daugiabučiame name. Ugniagesiai į įvykio vietą atvyko per kelias minutes. Viduje degė netvarkingai suversti drabužiai, patalynė, apdegė sienos. Įtariama, kad gaisras kilo nuo paliktos degančios žvakės. Elektra bute atjungta, krosnis neeksploatuojama. Liepsna nespėjo įsidegti, gaisras lokalizuotas per 18 min., likviduotas dar po 4 min.

Skaityti toliau »

Kūdroje paskendo senolė

Lapkričio 30 d. Taujūnų k. kūdroje paskendo 85-erių moteris. Tamsiai ėjo namo, nukrypo iš takelio ir įkrito į neaptvertą 3 m gylio kaimynų kūdrą. Senolė buvo aktyvi kaimo saviveiklininkė. Kaimuose dabar kūdras ir tvenkinius kasa, kas tik netingi, tačiau saugiai jas aptverti nesirūpina. Deja, nėra ir jokio norminio akto, įpareigojančio gyventojus privačioje žemėje aptverti iškastas kūdras, kaip nėra ir jokios kieno nors atsakomybės nelaimės, kaip šįkart, atveju.

Skaityti toliau »

Neatsargus rūkymas baudė mirtimi

Per 10 šių metų mėnesių Lietuvoje kilo 10 821 gaisras. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų sumažėjo 9,2 proc. Ignalinos rajone per 10 mėnesių kilo 137 gaisrai, pernai tuo pačiu metu buvo kilę 165 gaisrai. Gaisruose žuvo 97 žmonės (2014 m. – 96), iš jų 6 vaikai, o 171 gyventojas (157) patyrė traumų. Palyginti su penkerių metų 10 mėnesių žuvusių žmonių vidurkiu (129), jų žuvo 24,8 proc. mažiau.

Skaityti toliau »

Žieminė žvejyba pareikalavo pirmos aukos

Antradienį rašėme apie Lūšių pakrantėje dingusį žveją. Kol laikraštis buvo spausdinamas, vasario 2 d. Visagino priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narai, ties Meironų k., iš po ledo ištraukė išėjusio žvejoti ir dingusio 55-erių ignaliniečio A. J. kūną. Skenduolis buvo rastas 3 m gylyje, 15 m nuo kranto, protakoje tarp Lūšių ir Asalnų ežerų.

Skaityti toliau »

Gaisrą sukėlė televizorius

Rugpjūčio 27 d., 14.27 val., ugniagesiai gavo pranešimą, kad Ignalinoje, adresu Geležinkelio g. 30, dega namas. Šiame name yra keturi butai – du privatizuoti ir du socialiniai. Degė 2-ojo, priklausančio S. Š., buto veranda. Suskubta laiku, tad gaisras greitai užgesintas. Sudegė veranda, apdegė, aprūko kiti buto kambariai.

Skaityti toliau »

Trečias kartas nemelavo

Naktį praūžusi vėtra stipriai pasidarbavo N. Daugėliškio seniūnijoje. Pasak seniūno Juozo Paukštės, lėkusi N. Daugėliškio miestelio Jaunimo ir Mokyklos gatvėmis, vėtra „nusuko“ du medžius ir nutraukė elektros laidus, dėl ko Mokyklos gatvėje sutriko elektros energijos tiekimas.

Skaityti toliau »

Gaisrų pašvaistės

Kovo 22 d., 17.51 val. pranešta, kad Vidiškėse, sprogus dujų balionui, užsidegė namas, priklausantis A. O. M. Atvykus ugniagesiams, jis degė atvira liepsna. Išdegė virtuvė, koridorius, stipriai aprūko trys kambariai, nudegė 40 m2 stogo dangos, stipriai apdegė palėpė. Išneštas vienas dujų balionas, kuris, paskutinėmis žiniomis nebuvo sprogęs. Balionas greičiau buvo nesandarus ir nuo netoliese besikūrenančios krosnies užsidegė dujos.

Skaityti toliau »

Mįslingas gaisras Švenčionių g.

Vakar anksti ryte, apie 5 val., ugniagesiai iškviesti į Švenčionių g. Ignalinoje – pačioje jos pradžioje, šalia kažkada buvusios antrosios geležinkelio pervažos, liepsnojo gyvenamasis namas. Pasak ugniagesių, gaisras kilo jo viduje ir, matyt, nepastebėtas degė gana ilgai. Kaimynai gaisrą išvydo, kai ėmė „šaudyti“ stogo šiferis ir liepsna jau išsiveržė išorėn. Apie 9 val. ugniagesiai dar triūsė gaisravietėje.

Skaityti toliau »

Ugniagesiai gelbėtojai: ugnis atostogų neturi

Per 7 šių metų mėnesius Lietuvoje kilo 7887 gaisrai. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų skaičius sumažėjo 1,4 proc. Ignalinos rajone šiemet kilo 64 gaisrai, pernai tuo pačiu metu buvo kilę 73 gaisrai. Gaisruose žuvo 92 žmonės (pernai per tą patį laikotarpį – 101), o 147 gyventojai (142) buvo traumuoti. Mūsų rajone gaisruose žuvo 2 žmonės bei 2 buvo traumuoti, pernai tuo pačiu metu nukentėjusių nebuvo.

Skaityti toliau »

Atslinkus piktam debesiui

Sekmadienio vakarą juoda siena ant Ignalinos lipo žaibais blyksintis debesis, kuris nieko gero nežadėjo. Sutemo, tarsi būtų ne aštunta, o jau vienuolikta vakaro. Netrukus pasipylė ledinių kruopų kruša ir lietaus lavina. Po devintos, kai mieste audros ataka jau kiek atlėgo, vakaro tylą perskrodė gaisrinių mašinų sirenos.

Skaityti toliau »

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje