Tema: Kultūra

Kultūra

Nauja knyga apie Ignaliną

Ignalinos rajono gamtos patrauklumas ir žavesys žinomas labai plačiai. Tai mūsų ežerų vilionės ir poilsis prie jų. Tačiau rajone „slepiasi“

Skaityti toliau »
Kultūra

Kuriamas filmas apie Antaną Bielinį

Didžiasalio „Ryto“ gimnazijoje lankėsi VšĮ „TV vizijos“ kūrybinė grupė, kurianti dokumentinį filmą apie kraštietį Antaną Bielinį – spalvingos biografijos šviesuolį,

Skaityti toliau »
Kultūra

Spaudos, kalbos ir knygos šventė

Gegužės 9-ąją Ignalinos rajono savivaldybėje paminėta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Šventiniame renginyje dalyvavo Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė

Skaityti toliau »
Kultūra

Teatras IKI – vėl tarp geriausių!

Kas dvejus metus Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrai renkasi į savo tradicinę šventę-apžiūrą „Šimtakojis“. Prieš porą metų „Šimtakojis“ buvo užsukęs ir į Ignaliną. Šiemet jis vėl pražygiavo per Lietuvą ir sukvietė 48 jaunimo bei 24 vaikų teatrus į 4 regionines šventes. 

Skaityti toliau »
Kultūra

Paliesiaus dvarui iškilmingai įteikta garbinga premija

Jau rašėme, kad šiųmetė Miko ir Kipro Petrauskų premija rajono tarybos sprendimu yra paskirta Paliesiaus dvarui. Premija įteikta šeštadienį minėjime, skirtame Valstybės atkūrimo dienai. Renginyje dalyvavo pats Paliesiaus dvaro savininkas Julius Ptašekas. Rajono meras Henrikas Šiaudinis ir Seimo narys Gintautas Kindurys dėkojo jam  už aktyvią kultūrinę ir istorinę dvaro veiklą, profesionalaus meno sklaidą, Ignalinos krašto garsinimą. 

Skaityti toliau »
Kultūra

Finansavimas skirtas „Menų dūzgėms“

Pirmą kartą Lietuvos kultūros administravimo istorijoje Lietuvos kultūros taryba (toliau LKT) projektinę veiklą regionuose finansavo, remdamasi 2018 m. sukurtų Regionų kultūros tarybų (toliau RKT) patarimais. Regioninės kultūros tarybos – tai dešimt teritoriniu Lietuvos apskričių pagrindu prie LR Kultūros ministerijos veikiančių kolegialių patariamųjų organų, atliekančių meno ir kultūros ekspertų bei konsultantų funkcijas kiekvienoje iš apskričių.

Skaityti toliau »
Kultūra

Triukšmingas projekto „Dvarų istorija žadina vaizduotę“ baigiamasis renginys Paliesiuje

Visus metus laikraščio puslapiuose mirgėjo straipsniai ir fotografijos, pasakojančios apie unikalų Ignalinos viešosios bibliotekos Lietuvos šimtmečiui ir bendruomenei skirtą projektą „Dvarų istorija žadina vaizduotę“. Drauge su projekto iniciatoriais, vadovais, partneriais bei dalyviais keliavome po visą rajoną. Atradome tai, ko net nežinojome esant ir apie viską pasakojome Jums. Gruodžio 10 d. vakarą Paliesiaus dvare vyko baigiamasis projekto renginys, kuriame paskutinį kartą susitiko visi pasidžiaugti rezultatais, prisiminti drauge praleistas akimirkas ir pasigrožėti viską apibendrinančia ką tik išleista nauja knyga „Dvarų istorija žadina vaizduotę“, kurios autoriai – visi projekto dalyviai. 

Skaityti toliau »
Kultūra

Garsiausių bičių tyrinėtojų šeimos dovana Bitininkystės muziejuj

Ir nors šį šaltąjį sezoną Stripeikių bitininkystės muziejus nedirba, tačiau jau „lipdo“ naujas ekspozicijas ir intensyviai ruošiasi naujam gyvavimo etapui, kada lankytojų lauks ištisus metus ir nebepaisys sezoniškumo. Tai žinodami juda kruta ir muziejaus bičiuliai. Ką tik į muziejų atkeliavo  ilgamečio Lietuvos bitininkų sąjungos prezidento, Lietuvos bitininkų sąjungos Valdybos nario, habil. dr. Jono Balžeko, kuris daugiau pusę šimtmečio atidavė bičių tyrinėjimui, biblioteka: jo paties rašytos knygos, paskirtos bitininkystei, mokslo ir mokslo populiarizavimo straipsniai, žinynai, pranešimai mokslinėse konferencijose, susitikimuose su bitininkais.

Skaityti toliau »
Kultūra

Šiaudinių sodų rišimo pamoka

Ignalinos krašto muziejuje organizuota įdomi edukacinė popietė suaugusiesiems „Šiaudinių sodų rišimas“. Mokymus vedė šiaudinių sodų vėrimo meistrė, Utenos r. tautodailininkė Irena Eitminavičienė. Iš Antalieptės kilusi ir dabar Utenoje gyvenanti ir kurianti moteris mielai sutiko pasidalinti savo sugebėjimais. Mokymų dalyviai pirmiausia pasigrožėjo jos atsivežtais sodais: dailiais ir puošniais, galinčiais pradžiuginti, nustebinti, tapti puikia dovana. Pati Irena sakė, kad sodus labai mėgsta dovanoti. Ne vieną jų yra sukūrusi vestuvių proga.

Skaityti toliau »
Kultūra

Dvi draugės rašytojos ir jų knygos

Ignalinos bibliotekoje šiltai sutiktos dvi viešnios – populiarios rašytojos Jolita Herlyn ir Gina Viliūnė.  Kaip sakė rašytojas pristačiusi Laima Andrijauskienė, jų knygas ignaliniečiai mėgsta, skaito  ir šiuo metu bibliotekoje nėra nė vienos, kurią galėtų parodyti. Pilna salė žmonių klausėsi įdomaus, nuotraukomis iliustruoto rašytojų kūrybos pristatymo, uždavinėjo klausimus ir netgi gavo dovanų už įdomiausią klausimą. O autorėms dovanotos gėlės ir bibliotekos suvenyrai, dėkota už gražų ir šiltą bendravimo vakarą.

Skaityti toliau »

Orai Ignalinoje

Reklama ir skelbimai svetainėje