Tema: Sveikata

Psichologo skiltis

Apie ribas auklėjime

„Auginame sūnų, tad dažnai mums kyla klausimas, kaip elgtis su vaiku, kiek jam ko leisti ir kiek drausti, kad mažasis

Skaityti toliau »
Sveikata

Kaip visada gauti ligos išmoką

Spalį gyventojai dažniau serga peršalimo ligomis nei rugsėjį, tačiau nedarbingumo pažymėjimų išduota mažiau nei tą patį mėnesį prieš metus. „Sodra“

Skaityti toliau »
Psichologo skiltis

Kaip priimti kritiką

„Pastaruoju metu gana skausmingai reaguoju į kritiką, dažnai netenku savitvardos, pradedu nekęsti mane kritikuojančių“.Iš skaitytojos laiško „Vienintelis būdas išvengti kritikos

Skaityti toliau »
Sveikata

Prasideda pavasarinis laukinių gyvūnų vakcinavimas nuo pasiutligės

Balandžio 10 d., Lietuvoje prasidėjo tradicinė pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės. Jau daugiau kaip dešimtmetį kiekvieną pavasarį ir rudenį vykdoma vakcinacija padėjo pasiekti, kad Lietuvoje pasiutligės, išskyrus pavienius atvejus, nenustatoma, šia pavojinga liga neserga nei naminiai, nei laukiniai gyvūnai. Šiemet, kaip ir pernai, iš lėktuvų jaukai su vakcina bus mėtomi buferinėje zonoje – pasienio teritorijose, besiribojančiose su Lenkija ir Baltarusija. Priklausomai nuo oro sąlygų, šį vakcinavimo etapą planuojama baigti gegužės pabaigoje. 

Skaityti toliau »
Sveikata

Pavasarinė alergija gali pasireikšti kiekvienam. Žydėjimo sezonui ruoškitės iš anksto

Čiaudulys, galvos skausmas ir bendras silpnumas pavasarį nebūtinai reiškia peršalimą, galbūt tai ženklas, kad gamta pabudo ir alergijų sezonas jau prasidėjo. Sveikatos specialistų teigimu, svarbu žinoti pagrindinius alergijos ir peršalimo skirtumus, nes ilgiau nei savaitę vartojami vaistai užgulusiai nosiai gali stipriai pakenkti sveikatai, o tuo metu užleista negydoma alergija gali komplikuotis į sinusitą, astmą ar akių infekcijas.

Skaityti toliau »
Sveikata

Podagros gydymas naminėmis priemonėmis

Paprastoji katuogė. Gydymui vartojamos paprastųjų katuogių uogos, sultys ir lapai. Uogas patariama skinti vos prisirpusias, lapus – vasaros pradžioje. paprastųjų katuogių preparatais patariama gydyti podagrą, artritą, išvaržas, nefritą.

Skaityti toliau »
Sveikata

Svarbi informacija alergiškiems gyventojams

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja Lietuvos gyventojus, kurie yra alergiški beržinių šeimos augalų žiedadulkėms, kad didelėje Lietuvos dalyje žydi alksniai ir lazdynai, ir siūlo ateinančiomis kovo mėnesio dienomis kuo mažiau laiko praleisti gryname ore. 

Skaityti toliau »
Sveikata

Slaptas planas sėkmingai įgyvendinamas: vieni jau matuojasi karūną, kiti – desperatiškai stiebiasi į saulę

Viena skaudžiausių šios dienos temų – Ignalinos ligoninė ir jos likimas. Tą žino ir politikai, todėl iš visų pusių šoka aplink ją, kiekvienas šį faktą interpretuodamas savaip ir pakreipdamas jį taip, kaip reikia centrinei valdžiai. Mano manymu, visoje šioje šėtono vadovaujamoje akcijoje pamirštas Ignalinos žemės žmogus, kuris čia gyvena ir kuriam bet kada gali prireikti medikų pagalbos. Bet neskubėkime! 

Skaityti toliau »
Psichologo skiltis

Drovus vaikas

„Mano vaikas labai drovus. Kalbinamas svetimų, lenda už mamos nugaros. Maniau, kad „išaugs“, tačiau situacija vis nesikeičia“…

Iš skaitytojos laiško

Skaityti toliau »
Sveikata

Profesionali burnos higiena pasiekiama ir poliklinikos pacientams

Ignalinos rajono poliklinikoje pradėta teikti nauja paslauga, kurią nuo 2019 m. sausio 1 d. kompensuoja Valstybinė ligonių kasa. Iki šiol šią paslaugą gaudavo tik UAB „Ignalinos sveikatos centras“ pacientai. Į rajono poliklinikos medikų gretas įsiliejo naujas komandos narys, nuo šiol teiksiantis ir naują paslaugą. Į pagalbą ir odontologams, ir rajono gyventojams atėjo profesionali burnos higienistė Edita Dindaitė. 

Skaityti toliau »
Sveikata

„Maxima“ pradėjo prekiauti nereceptiniais vaistais

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ pradėjo prekybą nereceptiniais vaistais. Pirkėjai jau šiandien visose „Maximos“ parduotuvėse galės įsigyti 6 nereceptinius vaistinius preparatus, 2 medicinines priemones ir maisto papildų. Medikamentais bus prekiaujama prekybos tinklo kasose – paprašę kasininko, pirkėjai galės įsigyti pageidaujamų vaistinių preparatų.

Skaityti toliau »

Orai Ignalinoje

Reklama ir skelbimai svetainėje