Skip to content

Pažadėjo – neištesėjo. Rupinskų darbuotojai įspėti apie galimą atleidimą

MI informacija

Europos Komisijai (EK) Lietuvą suskirsčiusi į afrikinio kiaulių maro (AKM) viruso rizikos zonas ir taip sugriežtinus kiaulių judėjimą, į griežčiausiai kontroliuojamą zoną patekęs „Idavang” kompleksas Ignalinos rajone įspėjo 23 ūkyje dirbančius darbuotojus apie galimą atleidimą. Nors po liepos 23 d. Rupinskuose lankantis žemės ūkio ministrei, rajono vadovams ir kitiems dideliems viršininkams, UAB „Idavang” gen. direktorius Saulius Leonavičius viešai pareiškė, kad darbuotojų neatleis, nes jiems darbo bus dar ilgai. „Savo darbuotojų likimo valiai nepaliksim“, – tuomet teigė gen. direktorius.

Pagal EK Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatinio komiteto priimtą sprendimą, griežčiausi apribojimai taikomi į trečiąją zoną patenkančių ūkių, kuriuose nustatytas AKM, teritorijoms. Čia užaugintas kiaules, jų mėsą ar kiaulienos produktus yra draudžiama išvežti iš zonos ribų. Į šią zoną patenka ir rajono savivaldybės teritorija.
„Net ir po visiško Rupinskų komplekso dezinfekavimo ir sutvarkymo, esant sugriežtinam kiaulių judėjimui, veikla ūkyje netenka prasmės. Užaugintų gyvulių nėra kaip realizuoti, o jų auginimas be aiškių galimybių parduoti keltų grėsmę gyvūnų gerovei ir aplinkosaugai“, – dabar sako S. Leonavičius.

Jo teigimu, dėl to priimtas sprendimas iš anksto įspėti darbuotojus apie galimą komplekso veiklos mažėjimą ir iš to išplaukiančias pasekmes jame dirbantiems žmonėms.

Lietuvos kiaulių augintojų asociacija ir jai priklausanti „Idavang“ tikisi, kad EK ilgainiui pakeis savo sprendimą ir iš griežčiausiai kontroliuojamos trečiosios zonos vis dėlto kiaules bus galima vežti į skerdyklas, esančias už zonos ribų.

„Tikimės ir dirbame, kad ilgainiui būtų padarytos tam tikros išlygos, leisiančios šiems darbuotojams išsaugoti darbo vietas jų stokojančioje kaimiškoje vietovėje“, – sakė S. Leonavičius.

„Idavang” atstovai dėl galimybių suvaldyti AKM ir papildomų biosaugos priemonių įdiegimo fermose, šią savaitę Ispanijos sostinėje Madride konsultavosi su prof. Chosė Manueliu Sančezu Viskaino (Jose Manuel Sanchez Vizcaino) – vienu labiausiai patyrusių mokslininkų, dirbančių AKM srityje, sukūrusiu naujus AKM diagnostikos metodus ir dirbančiu kuriant vakciną nuo šios ligos.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje