Šios dienos varduvininkai:

Šios dienos varduvininkai:

Tema: Psichologo skiltis

Apie atvirumą

,,Gyvenime ne vieną kartą esu patekusi į situaciją, kai sunkią akimirką pasipasakojau draugams, kaip sakoma ,,išliejau dūšią“ ir labai nusivyliau… Tad ar verta būti atviram?“

Skaityti toliau »

Apie emocinį intelektą

Apie tai, kas svarbiau – intelekto koeficientas (IQ ) ar emocinis intelekto koeficientas (EQ ) – pasaulis diskutuoja jau seniai. Gebėjimui atpažinti, suprasti ir valdyti

Skaityti toliau »

Apie energetinius vampyrus

„Tenka bendrauti su žmonėmis, šalia kurių jaučiuosi blogai, netenku energijos. Kaip atpažinti tokius žmones ir nuo jų apsiginti?“ Iš skaitytojos laiško Visi pastebime, kad ne

Skaityti toliau »

Akistata su pandemine krize

Pandemija visuomenei – vienas didžiausių iššūkių, kurio niekas nesitikėjo ir tam nesiruošė. Emocijų kalneliai, kai vieną dieną norisi ranka numoti į koronaviruso grėsmę, o kitą

Skaityti toliau »

Raktas į paauglio širdį

„Auginu paauglį. Kartais atrodo, jog jau nebeištversiu… Nesusikalbėjimas, maištavimas, nuolatinė emocijų kaita. Net nežinau, iš kurios pusės prieiti prie savo „ežiuko“. Iš skaitytojos laiško Regina

Skaityti toliau »

Psichologinis atsparumas

Sunku būtų įsivaizduoti žmogų, kuris savo gyvenime nebūtų patyręs sunkumų ar netekčių. Atrodo, problemos yra tas būtinas priedas, kurį visi gauname „nemokamai“. Šias „dovanas“ visi

Skaityti toliau »

Apie ribas auklėjime

„Auginame sūnų, tad dažnai mums kyla klausimas, kaip elgtis su vaiku, kiek jam ko leisti ir kiek drausti, kad mažasis nepasijustų nemylimas?“ Iš skaitytojos laiško

Skaityti toliau »

Kaip priimti kritiką

„Pastaruoju metu gana skausmingai reaguoju į kritiką, dažnai netenku savitvardos, pradedu nekęsti mane kritikuojančių“.Iš skaitytojos laiško „Vienintelis būdas išvengti kritikos yra nieko nedaryti, nieko nesakyti

Skaityti toliau »

Drovus vaikas

„Mano vaikas labai drovus. Kalbinamas svetimų, lenda už mamos nugaros. Maniau, kad „išaugs“, tačiau situacija vis nesikeičia“…

Iš skaitytojos laiško

Skaityti toliau »

Nerimas

Kas iš mūsų nėra jautęs nerimo? Kai kurie žmonės yra itin nerimastingi, ypač paauglystės laikotarpiu. Yra žmonių, kurie patiria stingdantį viešo kalbėjimo nerimą, yra ir tokių, kuriuos kausto bendravimo, ypač su priešingos lyties atstovais, nerimas. Užkalbinti nepažįstamą žmogų kai kuriems atrodo neįmanoma užduotis. Nerimo išgyvenimas būdingas mums visiems. Dar daugiau – nerimas mums naudingas. Nerimo paskirtis – padėti išvengti nemalonių būsenų ir veiksmų. Jokio nerimo nepatiria tik tas, kas neturi jokių vertybių, troškimų, norų, kuriam nerūpi, kas jo laukia. 

Skaityti toliau »

Psichologinis spaudimas darbe

„Apie psichologinį smurtą darbe esu girdėjusi ne kartą, tačiau apie tai rimtai nesusimąsčiau, kol pati su juo nesusidūriau. Tai yra žiauru, netaktiška, viskas vyksta be jokios pagarbos kitam, stengiamasi žmogų sunaikinti… Viso to aš neištvėriau ir buvau priversta išeiti iš darbo“.

Skaityti toliau »

Vaikų pavydas

Su vaikų tarpusavio pavyduliavimo problema susiduria kone kiekviena šeima, auginanti daugiau nei vieną vaiką. Ši problema egzistavo visais laikais. Pavydas – natūralus jausmas ne tik suaugusiųjų, bei ir vaikų pasaulyje. Juk  savanaudiškumas tam tikra prasme yra prigimtinė savybė, kurią išmokstame kontroliuoti su laiku, augdami tinkamoje aplinkoje ir matydami tinkamus pavyzdžius. To išmoks ir mažieji pavyduoliai. Vaikai dažniausiai susiduria su trimis pavydo formomis: pavydas sesei ar broliui, pavydas tėvams, pavydas bendraamžiams.

Skaityti toliau »

Apie psichologinį smurtą

Kito žmogaus žeminimas, menkinimas, įžeidinėjimas, grasinimai, bandymas kontroliuoti, rodyti savo valdžią – tai psichologinis smurtas, kuris ne taip jau retai sutinkamas mūsų tarpusavio santykiuose. Kyla klausimas: kodėl žmogus pradeda naudoti psichologinį smurtą prieš kitus? Tyrimai rodo, kad vaikai, vaikystėje išgyvenę smurtą, vėliau gali patys pradėti smurtauti ir tokiu būdu „spręsti“  savo patirtas skriaudas ir problemas.

Skaityti toliau »

Apie meilę sau

Kas tai yra meilė sau? Ar reikia mylėti save? Juk šiandieniniame gyvenime sutinkame tiek daug egoizmo, puikybės, savimeilės. Kaip atpažinti savimeilę nuo  meilės sau, kur yra juos skirianti riba? Daugelis iš mūsų atsakymo į šį klausimą ieško nuolat.

Skaityti toliau »

Kaip elgtis, jei iš jūsų vaiko tyčiojasi kiti mokiniai

Kovo 14–20 d. „Vaikų linija“ jau septintą kartą kviečia į „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2016“. Nors šiuo metu daug ir dažnai kalbama bei rašoma apie patyčių ypatumus tarp vaikų ir paauglių, tačiau jos, deja… tebevyksta. Tad, rūpinantis savo vaiko emocine būsena bei saugumu, labai svarbu laiku pastebėti ir atpažinti, ar vaikas nekenčia nuo patyčių.

Skaityti toliau »

Ištark „atsiprašau“

Artėjant Kalėdoms, visuomet atgyja atleidimo tema. „Atleisti ar ne?“, „Atsiprašyti ar ne?“ – svarstome, perkratome savo mintis. „Atsiprašau“ – daugumai iš mūsų sunkiausiai ištariamas žodis. Atsiprašymas – svarbus socialinis ritualas, kuriuo įskaudintam žmogui parodoma pagarba ir supratimas. Atsiprašydami mes pripažįstame savo klaidą, atsiprašymas tirpdo pyktį ir padeda išvengti vėlesnių nesusipratimų.

Skaityti toliau »

Savigarba

Savigarba yra kiekvieno mūsų autentiškos būties centras. Tai stovėjimas ant savo kojų, buvimas savo paties gyvenimo šeimininku. Pagaliau žmogus sugeba mylėti kitą žmogų tik tiek, kiek moka ir gali mylėti save – nei daugiau, nei mažiau. Savigarba sudaro ir tinkamo buvimo su kitais esmę. Negerbiantis savęs, pastoviai save nuvertinantis žmogus pasmerkia save izoliacijai, vienišumui. Savigarbos stoka mūsuose yra ne tik psichologinis, bet ir socialinis reiškinys.

Skaityti toliau »

Beieškant santarvės su savimi ir kitais

Žmogaus gyvenimo sėkmė – tai pastato statymas trimis dimensijomis: materialine, santykių su kitais žmonėmis ir emocine. Kitaip sakant, turime siekti savo tikslų, išsaugodami gerus santykius bei reputaciją ir neaukodami geros savijautos. Tačiau, jei materialinis ir socialinis aspektas paklūsta tam tikrai logikai, tai emocinė sėkmingo gyvenimo dimensija atrodo sunkiai kontroliuojama.

Skaityti toliau »

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje