Skip to content

Geriausias pasieniečių šuo saugo sieną su Baltarusija 

VSAT inf.

Geriausias tarnybinis pasieniečių šuo yra VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Adutiškio pasienio užkardoje tarnaujantis ir sieną su Baltarusija Švenčionių rajone saugantis vokiečių aviganis Orin Saulės Vilkas. Jam yra 6-eri. Čempiono šeimininkas yra Adutiškio užkardos jaunesnysis specialistas kinologas Saulius Razmys (nuotr.). Tai paaiškėjo po tris dienas Druskininkuose ir jų apylinkėse vykusio 22-ojo VSAT tarnybinių šunų meistriškumo čempionato.

Komandinėje įskaitoje triumfavo tos pačios Vilniaus pasienio rinktinės I-osios komandos atstovai. Be S. Razmio su Orin Saulės Vilku, joje buvo Pūškų pasienio užkardos jaunesnioji specialistė Asta Dainytė su vokiečių avigane Ilda Saulės Vilku bei šios rinktinės Sienos kontrolės skyriaus vyresnysis specialistas kinologas Justas Aidietis su belgų avigane Harpija Dacenhou.

Geriausias šių metų pasieniečių šuo Orin Saulės Vilkas kinologui S. Razmiui jo tarnybos VSAT metu yra jau antras augintinis. „Jis yra labai stiprus fiziškai, pasižymi nekantrumu ir beveik visai neturi baimės“, – taip savo šunį apibūdina Saulius. 

Orin Saulės Vilkas kasdienės tarnybos metu yra nesyk aptikęs cigarečių krovinius, susekęs kontrabandos gabentojus, sienos pažeidėjus, tarp kurių nemažai būta į šalį iš Baltarusijos besibrovusių neteisėtų migrantų, ypač kol dar prie šios sienos nebuvo įrengtas fizinis barjeras. Būtent tokias užduotis, sako S. Razmys, šiam vokiečių aviganiui ir tenka vykdyti, t. y. pėdsekystę, žmogaus ir daiktų paiešką.

Vienas įdomesnių įvykių Orin Saulės Vilko pasienietiškoje karjeroje nutiko pernai. Pasieniečiai tikrino ruožą su Baltarusija netoli Adutiškio. Vieta prie pat sienos linijos ten buvo apaugusi aukšta žole.

Orin Saulės Vilkas buvo gavęs komandą vykdyti daiktų paiešką. S. Razmys jau iš tolėliau pastebėjo, kad jo vokiečių aviganis kažką aptiko, mat, kaip ir yra išmokytas elgtis tokiais atvejais, prie radinio atsigulė. Pribėgęs kinologas nustėro – keturkojis buvo sukandęs pluoštą į polietileną suvyniotų eurų banknotų. Suskaičiuota, kad Orin Saulės Vilkas žolynuose rado 1200 eurų.

Vėliau pradėjo aiškėti, kad kontrabandininkai Lietuvoje, matyt, jais bandė atsiskaityti su bendrais Baltarusijoje. Dėl to, įtariama, pinigus bandyta permesti per čia pat einančią sienos liniją, tačiau jie nukrito dar Lietuvoje. Gali būti, kad iš suplyšusio polietileno maišelio iškrito kaip svoris joje buvęs, pavyzdžiui, akmuo, todėl metimas nepasiekė tikslo.  

Svarbiausiame VSAT kinologijos metų renginyje varžėsi nugalėtojais atrankos varžybose savo padaliniuose pripažinti Lietuvos pasieniečių šunys iš Vilniaus, Varėnos, Pagėgių bei VSAT Užsieniečių registracijos centro Pabradėje. Taip pat čempionate dalyvavo VSAT Sienos kontrolės organizavimo valdybos Kinologinės veiklos skyriaus komanda.

Svečių teisėmis rungėsi Lietuvos policijos kinologai su savo augintiniais.

Kiekvieną komandą sudarė trys pareigūnai su tarnybiniais šunimis ir jos vadovas. Keturkojai sugebėjimus demonstravo vietovės apieškos, žmogaus paieškos, pėdsekystės ir šuns elgsenos rungtyse.

Geriausias pasieniečių šuo Orin Saulės Vilkas su savo kinologu Sauliumi Razmiu įgijo teisę atstovauti VSAT svarbiausiose užsienyje vyksiančiose varžybose.

VSAT Vilniaus rinktinės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here