Skip to content

Nelegalai į Lietuvą plūsta per Strilungių kaimą

MI informacija

Pasieniečiai demaskavo grupuotę, į Lietuvą neteisėtai gabenusią nelegalus. Šios veiklos organizatorius ukrainietis suimtas trims mėnesiams. Operacijos metu pasieniečiams įkliuvo ir du jam talkinę vilniečiai bei dvi neteisėtai iš Baltarusijos sieną perėjusios nelegalų grupės: 10 vietnamiečių ir 2 afganistaniečiai.

Slėpėsi medžiuose

Kovo pabaigoje ties mūsų rajono Strilungių kaimu Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Specialiosios paskirties užkardos pareigūnai aptiko kelių asmenų pėdsakus. Jie vedė iš Baltarusijos į Lietuvą. Pėdsakais sekę pasieniečiai už puskilometrio sulaikė nelegalų grupę. Tikėdamiesi pasislėpti nuo VSAT pareigūnų, šeši vyrai buvo įsilipę į medžius. Dokumentų neturėję sulaikytieji prisistatė Vietnamo piliečiais.

Apie įvykį Ignalinos pasieniečiai informavo kolegas Baltarusijoje, o patys dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jo metu VSAT kriminalinės žvalgybos padalinių pareigūnai surinko užtektinai informacijos apie nelegalų gabenimą organizavusius ir jį vykdžiusius asmenis. Tuomet pradėtas tyrimas ir dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną.

Rengiamos pasalos

Balandžio pradžioje ten pat ties Strilungių kaimu buvo surengta pasala. Netrukus čia pasieniečiai sulaikė dar vieną iš Baltarusijos atėjusią nelegalų grupę. Tai buvo dokumentų neturėję šeši vyrai. Du VSAT pareigūnams prisistatė afganistaniečiais, keturi – vietnamiečiais. Operatyviai pasidalijus turima informacija, nelegalų grupę beveik tuo pat metu savo šalies teritorijoje sulaikė ir Baltarusijos milicijos Kovos su organizuotu nusikalstamumu bei korupcija valdybos pareigūnai. Jiems įkliuvo ir vienas nelegalų vedlys.

Apsimetė nepilnamečiais

Abi Lietuvos pasieniečių sulaikytos nelegalų grupės – 10 vietnamiečių ir 2 afganistaniečiai – mėgino apsimesti nepilnamečiais. Nelegalams šis triukas nepavyko, nes ekspertai nesunkiai išsiaiškino, kad jie visi yra pilnamečiai. Ignalinos rajono apylinkės teismas šiuos 12 nelegalų suimtus laikyti leido tris mėnesius.

Toliau tęsiant tyrimą, gegužės pradžioje VSAT Kriminalinių procesų kontrolės organizavimo valdybos Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai, kartu su kolegomis iš Ignalinos rinktinės, Vilniuje sulaikė tris vyrus. Kriminalistų duomenimis, neteisėtą žmonių gabenimą per valstybės sieną organizavo 34-erių ukrainietis, turintis leidimą nuolat gyventi Lietuvoje. Jam iš savanaudiškų paskatų talkino 30-metis ir 37-erių sostinės gyventojai.

Ignalinos rajono apylinkės teismas ukrainietį leido suimti trims mėnesiams. Už padarytą neteisėtą veiką jam gresia laisvės atėmimas nuo 4 iki 10 metų. Abu jo bendrininkai suimti 10 dienų. Jiems už nusikalstamą veiką, padarytą iš savanaudiškų paskatų, gresia laisvės atėmimas iki 8 metų.

Pasieniečių toliau atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros pareigūnai.

Operacijos abipus sienos

Antradienį VSAT Ignalinos rinktinės Tverečiaus užkardoje Ignalinos rinktinės vadovybė susitiko su Baltarusijos valstybinio pasienio komiteto Smurgainių grupės ir Polocko būrio pasieniečiais. Polocko pasienio būriui atstovavo Baltarusijos valstybės sienos su Lietuva įgaliotinis Polocko ruože Konstantinas Molostovas ir jo padėjėjas Aleksandras Primakovičius. Smurgainių pasienio grupės delegaciją sudarė Baltarusijos valstybės sienos su Lietuva įgaliotinis Smurgainių ruože pulkininkas Vladimiras Levda ir jo padėjėjas Jevgenijus Tichonovas.

Susitikimo metu pagrindinis dėmesys buvo skirtas šalių tarpusavio bendradarbiavimo kryptims 2013–2014 m. aptarti. Taip pat buvo aptariamos bendros operacijos, kuriomis bus siekiama užkardyti kontrabandą ir kitą neteisėtą veiklą per valstybės sieną.

Abiejų šalių delegacijų vadovai pasirašė susitikimo protokolą.

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje