Skip to content

Akylaus pasieniečio dėka sulaikyta grupė nelegalų

MI informacija

Ketvirtadienį po vidurnakčio nuosavu automobiliu važiavęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Pūškų užkardos pasienietis (ne tarnybos metu) ties Kačergiškės kaimu pastebėjo mikroautobusą bei lengvąjį automobilį. Šioje nuošalioje vietoje tokiu paros metu važiavusios transporto priemonės VSAT pareigūnui pasirodė įtartinos. Įtarimus, kad gali būti vykdoma kokia nors nelegali veikla, dar labiau sustiprino tai, jog abi mašinos buvo su lenkiškais valstybiniais numeriais.

Apie tai pasienietis pranešė kolegoms iš Pūškų užkardos. Šie blokavo vietovę ir netrukus patikrinti sustabdė mikroautobusą „Renault Traffic“ bei lengvąjį „Opel Astra“. Transporto priemones vairavusių 29-erių ir 30-ties metų Lenkijos piliečių dokumentai buvo tvarkingi, tačiau VSAT pareigūnams kilo įtarimų, kad šiomis mašinomis neseniai galėjo būti gabenami žmonės.

Vietovės apieškai buvo pasitelktos papildomos pasieniečių pajėgos – Pūškų užkardos pareigūnams į pagalbą pasiųsti kolegos iš Tverečiaus užkardos bei Ignalinos rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus. Netrukus atviroje vietovėje tarp Gakėnų bei Strilungių kaimų pasieniečiai sulaikė devynis asmenis. Nuo čia iki Lietuvos ir Baltarusijos sienos – puskilometris.

Vienas iš sulaikytųjų – čečėnų tautybės Rusijos pilietis, turėjęs pasą. Įtariama, kad jis yra nelegalų vedlys. Kiti sulaikytieji prisistatė vietnamiečiais. Penki iš jų turėjo savo vardais išduotus Vietnamo pasus. Nelegalų grupė nešėsi ir būtiniausių asmeninių daiktų. Pirminiais duomenimis, vietnamiečių amžius – nuo 21 iki 36 metų. Juos lydėjusiam čečėnui – 46-eri.

Vietovę prie pat sienos su Baltarusija VSAT pareigūnai apžiūrėjo kartu su kinologu ir jo šunimi. Ties Strilungiais buvo aptikti grupės asmenų pėdsakai, vedantys iš Baltarusijos į Lietuvą. Jais sekęs tarnybinis pasieniečių šuo paieškos grupę nuvedė tiesiai link nelegalų sulaikymo vietos – neabejojama, kad būtent ties Strilungiais užsieniečiai nelegaliai pateko į Lietuvą.

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Ignalinos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda, areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Vietnamiečius lydėjusiam čečėnui gresia daugiau nemalonumų – jam ketinama pareikšti įtarimus dėl neteisėto asmenų gabenimo per valstybės sieną. Už tai gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Po apklausos Lenkijos piliečiai paleisti, o vietnamiečiai ir jų vedlys uždaryti į areštinę.

VSAT pareigūnai kreipėsi į Ignalinos rajono apylinkės teismą ir prašė leisti suimti čečėnų tautybės Rusijos pilietį. Teismas taip pat spręs, ar leisti sulaikytus vietnamiečius apgyvendinti VSAT Užsieniečių registracijos centre Pabradėje.

Pernai pasieniečiai iš viso sulaikė 66 nelegalus iš Vietnamo.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje