Skip to content

Katės – ne tik švelnumo, bet ir sveikatos šaltinis

MI informacija

Žmonės, mylintys kates, į medikus dėl įvairių negalavimų kreipiasi net penktadaliu rečiau nei tie, kurie šiems gyvūnams yra abejingi. Ant šeimininko kelių patogiai įsitaisiusi ir glostoma katė sukelia nenusakomą malonumą. Tai – tikro švelnumo, atsipalaidavimo ir jaukumo akimirka. Be to, moksliškai įrodyta, kad katės palengvina sergančiųjų širdies ir kraujagyslių ligomis, nerviniu išsekimu, atsigaunančiųjų po insulto ir infarkto būklę, mažina artrito ir radikulito keliamus skausmus.

Įdomu, kad katės mato, girdi ir jaučia tai, ko žmonių sąmonė tiesiog nefiksuoja. Jau prieš kelias dienas šie gyvūnai jaučia artėjančią grėsmę, gamtos stichijų šėlsmą, šeimininko ligą ar netgi mirtį. Manoma, kad jei nebūtų kačių, mūsų civilizacija būtų seniai žuvusi nuo maro, choleros ir kitų epidemijų.

Būdamos šalia, katės sukuria atitinkamą nuotaiką ir neretai tampa vienišų, pagyvenusių žmonių gyvenimo stimulu. Šiai augintinei nesvarbi nei šeimininko profesija, nei amžius, nei išvaizda ar nuotaika. Svarbiausia – galimybė būti šalia jo. 

Katės gerina sergančiųjų kai kuriomis ligomis būklę, nes, būdamos šalia sergančio šeimininko, sukuria teigiamą energetinį lauką. Šios augintinės padeda psichologams ir psichiatrams užmegzti kontaktą su žmonėmis, kurie nenoriai bendrauja ir yra labai uždari. JAV ir kai kuriose Europos šalyse gyvūnai pasitelkiami depresijai, autizmui, Dauno sindromui gydyti, jie gali padėti kenčiantiems nuo įvairių priklausomybių, depresijos ir nemigos. Kačių bioritmai stabilizuoja širdies veiklą, malšina sąnarių ir galvos skausmus, greitina žaizdų gijimą.

Stipri energetikaDaugeliui kyla klausimas, ar kiekviena Rainė gali padėti šeimininkui greičiau išgyti ir pasveikti. Moksliškai įrodyta, kad bet kuri suaugusi, sveika ir geranoriškai žmogaus atžvilgiu nusiteikusi katė turi teigiamą poveikį šeimininko savijautai ir sveikatai. Tiesa, yra ypatingomis galiomis pasižyminčių kačių. Tai juodaplaukės katės, kurių labai stipri energetika. Beje, manoma, kad katėms yra palankesni tie žmonės, kuriems kyla bendravimo su aplinkiniais rūpesčių. Nustatyta, kad kačių šeimininkai vidutiniškai išgyvena 4–5 m. ilgiau nei tie, kurių namuose nėra jokių gyvūnų. Kačių murkimas taip pat daro įtaką žmogaus organizmui. Jos skleidžiama vibracija, kurios dažnis siekia 20–50 Hz, spartina gijimo procesus.

Šeimų, kuriose laikoma katė ar kitas naminis gyvūnėlis, mažamečiai vaikai (iki 7 m.) yra sveikesni, emociškai stabilesni, jų imuninė sistema stipresnė. Suaugusios katės neretai su mažais vaikais elgiasi kaip su kačiukais: rūpinasi jais kaip išmanydamos ir netgi puola ginti, jei tėvai bara ar mėgina nubausti savo atžalas. Augintiniai – ištikimiausi vienturčių, nerimastingų ir uždarų vaikų draugai. Pastarieji, žaisdami su kate ar šuneliu, mokosi bendrauti, įgauna pasitikėjimo savimi ir tampa atviresni.

Jei žmogus nemėgsta gyvūnų, tai apie teigiamą poveikį savijautai negali būti jokios kalbos. Katės laikomos vienais geriausių gyvūnų diagnostikų. Pvz., jei žmogus kenčia nuo artrito ar nervinio pobūdžio skausmų, katės tuoj pat randa skausmo apimtą sritį ir stengiasi prisiglausti ar net atsigulti ant jos, kad sušildytų.

Tyrimais nustatyta, kad kačių terapinį poveikį kuria jų energetika, kūno šiluma, skleidžiama vibracija, murkimas ir kailiuko elektrostatinis laukas. Teigiamą poveikį žmogus jaučia tuomet, kai glosto savo augintinę ir kalbina ją. Žmogaus paduose yra gausybė taškų, kuriuos spaudžiant daromas poveikis atitinkamiems organams. Nenuostabu, kad katės, kurios taip mėgsta įsitaisyti šalia pėdų, gali teigiamai veikti sveikatą.

Vieną ar kelis gyvūnus auginančių žmonių arterinis kraujospūdis ir cholesterolio kiekis kraujyje paprastai būna žemesnis nei tų, kurie neaugina jokio naminio gyvūnėlio. Auginantieji kates net 3 kartus rečiau kenčia nuo aukšto kraujospūdžio ir stenokardijos. Tiems, kurie nuolat pervargsta darbe ir kenčia nuo depresijos, patariama auginti būtent katę. Kastruoti katinai ir sterilizuotos katės netenka daugelio savo unikalių gebėjimų. Kai katė perima gana daug neigiamos šeimininko energijos, ji dažniausiai pasitraukia šalin. Tada beprasmiška augintinę versti būti šalia per prievartą. Po kiek laiko ji sugrįš ir priguls ar prisilies prie ligos apimtos kūno srities. Anot specialistų, kačių terapija veiksmingiausiai gydomos sąnarių ir ginekologinės ligos. 

1999 m. Harvardo (JAV) universiteto mokslininkai tiesiogiai prisijungė prie katės regėjimo organų nervų ir pamatė pasaulį šio gyvūno akimis. Paaiškėjo, kad katės mato pasaulį panašiai kaip žmonės, tik šiek tiek kitokiu rakursu. Katė tamsoje mato net šešis kartus geriau nei žmogus, tačiau neskiria kai kurių spalvų. Be to, paaiškėjo, kad katės sugeba atpažinti televizijos ekrane matomus vaizdus.

Kai kurie mokslininkai teigia, kad katėms tiesiog gyvybiškai reikia neigiamos energijos. Dėl šios priežasties jos mėgsta įsitaisyti ant televizoriaus, šaldytuvo, veikiančios skalbimo mašinos ar kompiuterio, kurie į aplinką spinduliuoja žemo dažnio elektromagnetinį lauką. Kuo stipresnis minėtų prietaisų skleidžiamas elektromagnetinis laukas, tuo geriau jaučiasi katės.

Katė mylės jus besąlygiškai, jei rūpinsitės ir globosite ją. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje