Skip to content

Iš įvykių suvestinių

MI informacija

Kvaišalai

Vasario 20 d. Vidiškėse, pas 21-erių vyriškį, kišenėje rasti du folijos lankstinukai su rudos spalvos medžiaga, kaip įtariama, – hašišu. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Pareigūnų pergudrauti nepavyko

Pastarosiomis dienomis Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai intensyviai rinko informaciją apie galimai vykdomą neteisėtą žvejybą statomais tinklais Dysnų ežere. Kai tapo aišku, kad tokia žvejyba tikrai vykdoma, pareigūnai, išanalizavę situaciją, vasario 19 d. popietę išvyko prie minėto vandens telkinio.

Dysnų ežeras – vienas didžiausių respublikoje. Jo ilgis beveik 10 km., o plotis vietomis viršija 3 km., todėl surasti tinklus, nežinant jų pastatymo vietos, beveik neįmanoma. Aplinkosaugininkai įtarė, kad neteisėtai žvejojantys asmenys jiems turi būti gerai žinomi du piliečiai iš Moliakalnio kaimo. Pastarieji yra daug kartų bausti už tokią veiklą, todėl kaip įmanydami stengiasi išvengti akistatos su pareigūnais. Aplinkosaugininkai turėjo informaciją, kad kai šie piliečiai tikrina ar stato tinklus, jų darbą saugo privažiavimus prie ežero ir jų sodybų kontroliuojantis automobilis, o prie geležinkelio pervažos būna dar vienas asmuo. Tinklų pastatymo vietas šie patyrę pažeidėjai pasižymi GPS prietaisu, o ekečių išdėstymas tik jiems težinomas.

Esant tokiai situacijai, sulaikyti šiuos pažeidėjus su įkalčiais tikrai nėra paprasta. Prieiti prie namų nepastebėtiems neįmanoma, o esant tokiems atstumams ant ežero, per minutę ir sniego motociklu iki jų nespėsi, o tiek laiko užtenka, kad visi įkalčiai dingtų po ledu. Tą vakarą pareigūnams, pėsčiomis sukorus ne mažą atstumą, pavyko nusėlinti prie numanomos tinklų pastatymo vietos. Tamsoje buvo užfiksuoti ir du asmenys, jau tikrinantys tinklus. Užklupti tamsoje ir tirštame rūke, pažeidėjai nespėjo atsikratyti įkalčiais. Neteisėtai sugautos 2 lydekos, sterkas ir du karšiai liko ant ledo. Taip atsitiko ir su nebaigtu statyti 50 m ilgio tinklu. Dar trys skirtingose vietose perstatyti tinklai taip pat buvo surasti ir ištraukti. Du iš jų buvo beveik po 100 m ilgio, trečias – apie 50 m. Paimtos ir neteisėtos žvejybos priemonės – peikena, samtis ir apie 100 m kaproninės virvės.

Kaip ir buvo manyta, neteisėtą žvejybą vykdė Moliakalnio kaimo gyventojai S. N. ir V. B. Jiems surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai, paimti neteisėtos žvejybos įrankiai ir priemonės. Už neteisėtai sugautas žuvis padaryta žala gamtai viršija 600 eurų, kurią teks atlyginti.  Bus skirtos ir administracinės baudos.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje