Skip to content

Ignalinos – meilės miesto – vizija pripažinta geriausia

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Ignalinoje veikiantis Euroregiono „Ežerų kraštas“ direktorato biuras ir jo suburta darbo grupė, kartu su Šilutės, Pagėgių, Prienų ir Trakų savivaldybėmis, dalyvauja VšĮ Ateities visuomenės instituto vykdomame projekte „Kultūros produktų / paslaugų kokybės ir prieinamumo didinimas, ugdant regionų kultūros darbuotojų kompetencijas: kultūrinės inovacijos ir jų sklaida, kuriant kultūrinį regiono identitetą“. Birželio 20 d. Kauno technologijos universitete vyko šio projekto baigiamasis renginys, kuriame pristatytos keturių savivaldybių (Trakų komanda nedalyvavo) darbo grupių sukurtos miestų vizijos. Ignalinos – meilės miesto – vizija pripažinta geriausia ir turinti daugiausia įgyvendinimo galimybių.

Pristatymus vertino garbi komisija: doc. dr. Eglė Butkevičienė, Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių ir menų fakulteto prodekanė; Eglė Gaidelytė, Viešojo valdymo studijų komunikacijos vadovė; dr. Erika Furman, VšĮ Ateities visuomenės instituto direktorė; dr. Mantas Vilys, Lietuvos inovacijų centro direktorius; Kęstutis Drazdauskas, Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos Valdybos pirmininkas. Projekto įgyvendintojus ir savivaldybių atstovus pasveikino fakulteto dekanas Ainius Lašas. Jis pasidžiaugė gražiomis iniciatyvomis ir kalbėjo apie būtinybę kuriant inovacijas išlaikyti gyvą ryšį su bendruomene, nes tik tuomet galima išspręsti problemas ir pasiekti gerų rezultatų.

Ignalinos viziją kūrusioje darbo grupėje dirbo rajono savivaldybės, kultūros ir sporto centro, vietos veiklos grupės, neformaliojo ugdymo, turizmo verslo, jaunimo atstovai. Idėjų pristatymo renginyje Ignalinos kraštui atstovavo trys šios grupės narės. Meilės miesto viziją pristatė darbo grupės vadovė Inga Šidlauskienė ir narė Deimantė Malikėnaitė. Renginio dalyviams dovanota savivaldybės leidinių, papasakota apie praeitais metais švęstą 150-mečio jubiliejų ir išleistą nuotraukų albumą su eiliuota Ignalinos legenda.

Iš paukščio skrydžio darytose nuotraukose su Paplovinio, Gavio ir Ilgio ežerų panoramomis pateikta idėjų vizualizacija: Paplovinio ežere vasarą plaukioja romantiški laiveliai, už pirmojo tiltelio žydi puikus gėlynas – galbūt daugybė bijūnų, prie kurių visi mėgsta fotografuotis. Ant kranto įrengiamas mobilus amfiteatras, įvairiems koncertams labiau išnaudojamas pantoninis plaustas. Gavio ežere sukultūrinama ir romantiškam poilsiui bei sutuoktuvėms ar sužadėtuvėms pritaikoma Meilės sala, rudenį pakrantėje organizuojama pirčių šventė. Parengiamas turistinis maršrutas-programa „Meilės legendos takais“, įtraukiant ir pagrindinę legendos vietą – Ilgio ežerą. Savivaldybės kultūros įstaigos savo renginių planus rengia atsižvelgdamos į meilės miesto įvaizdį, tam skiriama ir speciali simbolika, prekės ženklas. Na, o svarbiausias renginys – Igno ir Linos meilės festivalis, minint miesto dieną. Kadangi Ignalinoje gyvena daug vyresnio amžiaus žmonių, jiems skirta šventė „Meilės rudenėlis“, organizuojama rudeniop.

Komisijos narių nuomone, ignaliniečių idėja yra išties puiki, nes vizija kuriama panaudojant tai, kas jau yra. Pagrindinis laukiantis iššūkis – išorinė komunikacija ir meilės atmosferos sukūrimas. Buvo pateiktas vieno Pietų Korėjos miesto pavyzdys, kai puikiai išreklamavus ir turistams pritaikius Meilės salą miestas tapo labai lankomas ir išsprendė demografines problemas.

Įdomios ir kūrybingai parengtos buvo ir kitų miestų vizijos. Šilutės savivaldybės komandos pristatyta idėja – Jaunimo miestas. Tai mažai naudojamos teritorijos, esančios netoli miesto centro, suaktyvinimas ir pritaikymas jaunimo pomėgiams ir įvairioms sporto, pramogų bei kultūrinėms veikloms. Prienų savivaldybė didžiuojasi miestą juosiančia didžiąja Nemuno kilpa ir ketina labiau išnaudoti Nemuno pakrantę, senąjį malūną ir tiltą, kuris simboliškai jungia Dzūkiją ir Suvalkiją. Ant vandens plaukiojančiame laivelyje tam tikru metu skambėtų gyva muzika, prie vandens įrengtoje erdvėje vyktų šiuolaikinės mados ir muzikos festivaliai. Taip pat planuojama įkurti Prienų krašto bendruomenės universitetą, apjungiantį skirtingų kartų kūrybingus žmones.

Pagėgių savivaldybės komanda savo pristatymą pradėjo vaizdo pasakojimu apie garsųjį Rambyno kalną, taip pat paminėjo du svarbiausius kultūros paveldo renginius: Joninių šventę ant Rambyno kalno ir Kalėdinį žąsų turgų. „Paimk, pažink, sužinok, atrask“ – taip Pagėgiai kvies pažinti, kaip jie sako, moderniausią ir mažiausią miestą, kurio įvaizdį, panaudojant senovinės segės, smeigės prototipą, siekiama įprasminti sukuriant specialų ženklą. Ženklas būtų plačiai naudojamas ir pritaikant  šiuolaikines technologijas atvertų turistui įdomią informaciją apie Pagėgių kraštą.

Renginyje taip pat buvo išklausytas doc. dr. Eglės Butkevičienės pranešimas apie socialines inovacijas. Pranešėja minėjo, kad kiekviena inovacija prasideda nuo problemos ir idėjos, kaip ją išspręsti. Nebūtinai reikia sukurti visai naujas idėjas, galima puikiai pritaikyti kažkur kitur esančias ar anksčiau buvusias. Svarbu pasiekti norimą rezultatą, kuris atneštų naudą bendruomenei.

Renginio pabaigoje savivaldybių komandų vadovams buvo įteikti Kultūros lyderių sertifikatai, o geriausiai įvertintai Ignalinai dar ir specialus prizas – statulėlė. Šis apdovanojimas ir džiugus, ir įpareigojantis. Na, o po metų susitarta vėl visiems susitikti ir aptarti, kas nuveikta, kas pavyko ir kas nepasisekė. „Kiekvienas žmogus gali būti lyderis, jei su meile ir atsakomybe atlieka savo darbą. O kai tokie žmonės susiburia į grupę, galima tikrai daug ką nuveikti. Dėkoju už didelį pasitikėjimą ir tikiuosi, kad po metų mes tikrai turėsime ką parodyti“, – atsiimdama apdovanojimą sakė I. Šidlauskienė.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here