Skip to content

Daugėliškėnai planuoja įspūdingą oro balionų šventę

Daugėliškio krašto bendruomenės pirmininkė Indrė Gruodienė inicijavo naują projektą-idėją. Kovo 4 d. rajono savivaldybėje kartu su Oreivystės centro atstovais buvo aptarta galimybė 2022 m. paminėti 90-metį, kai Pajurgiškės k. laukuose nusileido Gordono Beneto oro balionų lenktynių nugalėtojai amerikiečiai Thomas G. W. Settle ir Winfield Bushnell, pasiekę pasaulio rekordą. Svečiai taip pat lankėsi istorinėje įvykio vietoje bei Paliesiaus dvare.

„Ar žinojote, kad 1932 m. rugsėjo 25 d. netoli Daugėliškio esančiame Pajurgiškės kaime nusileido 20-ųjų Gordono Beneto oro balionų lenktynių nugalėtojai amerikiečiai Thomas G. W. Settle ir Winfield Bushnell? Pakilę iš Bazelio Šveicarijoje, jie per 41 val. 20 min nuskrido 1550 km ir pasiekė pasaulio rekordą. 

Gordono Beneto oro balionų lenktynės yra seniausios ir prestižiškiausios oro balionų lenktynės pasaulyje, prasidėjusios 1906 m. Paryžiuje ir besitęsiančios iki šiol“, – sakė I. Gruodienė.  

Daugėliškio krašto bendruomenė ir jos vadovė bei pagrindinė idėjų kūrėja Indrė Gruodienė sumanė 2022 m. paminėti šio nusileidimo 90-metį ir kviesti Lietuvos oreivius mūsų rajone organizuoti didelę ir įspūdingą oro balionų šventę.

Ši idėja aptarta rajono savivaldybėje. Ignalinoje svečiavosi Oreivystės centro vadovas Romualdas Bakanauskas, centro atstovai Aurimas Vengrys ir Giedrius Leškevičius. Oreiviai su džiaugsmu priėmė Indrės Gruodienės idėją ir sakėsi esą sužavėti jos dideliu noru ir pastangomis. Jų manymu, tokia šventė tikrai galėtų būti ir laiko jai pasirengti bei išspręsti visus techninius niuansus yra užtektinai. Kalbėta apie tai, kad renginio centrą reikėtų daryti Ignalinos mieste su savaitgalio koncertu. 

Ignalinoje būtų planuojamas ir oro balionų įgulų narių bei svečių maitinimas, nakvynė. Pakilimui labai tiktų Ignalinos aerodromo teritorija, o nusileidimui – Daugėliškio apylinkės. Viskas priklausys nuo oro ir vėjo krypties. Minėta, kad 3–4 dienų renginyje galėtų būti apie 20 balionų ir apie 100 svečių. Oreiviai siūlė daryti skydžius su sportiniais ir pramoginiais elementais, taip pat galima pagalvoti ir apie išankstinį bilietų pardavimą apžvalginiams skrydžiams.

„Savivaldybei viskas yra įdomu, kas  nauja, dar neišbandyta ir nematyta šiame krašte. Šis renginys tikrai patrauklus, tačiau ir nepigus. Mes dar turime nemažai laiko viską apmąstyti, pagalvoti apie projektus, surasti rėmėjų…“, – sakė savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė. 

I. Gruodienės manymu, reikėtų organizuoti ne tik Gordono Beneto varžybų sukakties paminėjimą, bet ir renginių ciklą „Prancūziškos dienos Daugėliškio krašte“, nes tokių sąsajų tikrai yra. Apie tai jau kalbėta ir su Prancūzijos ambasada. Daugėliškio krašto bendruomenės nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje