Skip to content

Muziejai lygybės labui: įvairovė ir įtrauktis

Ignalinos krašto muziejaus informacija

Šiais metais ji bus kitokia nei įprastai. 2020 m. Tarptautinės muziejų dienos tema – „Muziejai lygybės labui: įvairovė ir įtrauktis“. Siekiama pabrėžti, kad į muziejuose saugomas vertybes ir jų pasakojamas istorijas visuomenė ir muziejų bendruomenė žvelgia iš skirtingų perspektyvų, o taip pat pasiūlyti lyderystės priemonių, kurios padėtų šias skirtybes identifikuoti ir įveikti.

Daug metų Tarptautinę muziejų dieną šventėme kurdami ir įgyvendindami projektus Lietuvos muziejų kelias ir Muziejų naktis. O šiemet Lietuvos muziejų asociacijos ir Tarptautinės muziejų tarybos Lietuvos skyriaus valdybos iniciatyva muziejai yra kviečiami kartu sukurti ir gegužės 18 d. nuotoliniu būdu įgyvendinti bendrą nacionalinį projektą „Lietuvos muziejų fenomenai“, kuriuo parodytume savo bendruomenės vieningumą, kūrybines galias, svarbą ir išskirtinę vertę.

Siūlomas kartu įgyvendinti projektas – tarsi kultūrinis medaus korys, į vientisą kūrinį sudėtas Lietuvos muziejų sukurtų vaizdo siužetų ciklas viena tema ir pagal vieną modelį, tačiau ir kartu – visai skirtingas savo turiniu ir idėjomis. Tai kiekvieno iš muziejų sukurtas ir parengtas transliuoti video pasakojimas– tik vieno eksponato pristatymas. Projekto pagrindine tema kiekvienas muziejus siužete iš viso jame sukaupto muziejinio fondo parodo vieną fenomeną – eksponatą, kurį pristato kaip vertybę – simbolį, suderindamas siužete kelis dalykus: įdomumą, unikalumą, vaizdo ir komentaro dinamiką bei objekto aktualumą visuomenei.

Ignalinos krašto muziejus šiam projektui paruošė siužetą „Eksponatas – paslaptis“. Muziejai yra pokyčių ir pasitikėjimo tarpininkai, todėl būtent dabar mes galime parodyti, jog esam reikalingi bei svarbūs, konstruktyviai įsitraukdami į politines, socialines ir kultūrines šiuolaikinės visuomenės realijas. Šiuo metu vyksta dialogas su medijomis dėl galimybės vaizdo siužetų projektą panaudoti TV laidose, internetiniuose portaluose ir socialiniuose tinkluose bei jo pagrindu vėliau vykdyti kitus plėtros etapus.

Siaučiant korona viruso COVID 19 pandemijai, pakeista oficialioje Europos muziejų nakties (EMN) interneto svetainėje metų pradžioje paskelbta 2020 m. Europos muziejų nakties akcijos data. Akcijos organizatoriai 2020 m. Europos muziejų nakties akciją iš gegužės 16 d. perkėlė į lapkričio 14 d. Ar Lietuvos muziejai prisijungs prie šios akcijos datos dar yra svarstoma ir apie tai informacija bus paskelbta vėliau.

Ignalinos krašto muziejus nori pasidžiaugti ir dar viena džiugia žinia, kad greitai visuomenei bus pristatytas videoturas, kurio informacija bus pateikta lietuvių ir anglų kalbomis. Videoturą bus galima atsisiųsti į savo kompiuterius, mobiliuosius įrenginius, naudoti pristatant muziejų įvairiuose renginiuose arba bus galima peržiūrėti prisijungus prie Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS). Nuorodą į videoturą muziejus paskelbs ir savo internetinėje svetainėje. Tai LIMIS plėtros modernizavimo ir naujų elektroninių paslaugų kūrimo projekto „Virtualus muziejus“ rezultatas. Šiame projekte Ignalinos krašto muziejus dalyvavo partnerio teisėmis. Projekto veiklose buvo numatyta sukurti virtualų turą pristatantį Ignalinos krašto muziejų ir jo filialą, prof. Adomo Hrebnickio muziejų. Muziejininkams reikėjo paruošti aprašus, kuriuose atskleidžiamos eksponato unikalumas, jo istorinė, mokslinė, meninė, muziejinė vertė, eksponato paskirtis, panaudojimo galimybės. Iš šių aprašų ir buvo rengiama informacija virtualiam turui, kur kiekvienas eksponatas pristatomas atskirai. Einat virtualiai iš ekspozicijų salių, virtualus vedlys „gidas” perteikia informaciją, paaiškindamas kuo viena ar kita ekspozicijos salė yra išskirtinė, kokie eksponatai joje pristatomi, į ką vertėtų atkreipti dėmesį.

Tel. (8 386) 53147, mob. tel. +370 675 01098

www.ignalinoskrastomuziejus.lt

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje