Skip to content

168 valandos

Kai vis plačiau atsiveria viruso okupacinio režimo durys ir pradeda plūsti įvairi, ne vien COVID-19 informacija, grįžtame prie savaitės įvykių apžvalgos.

Žiemą raukėmės, kad nėra žiemos, dabar, baigiantis pavasariui, tenka negražiai vadinti ir pavasarį. Jo tikro taip ir nesulaukėme. Diena kita pavasariška kyšt, ir vėl vėsa, lietus, šalnos. Šioms poilsio dienoms pagaliau žadami kiek šiltesni orai, bet gal vėl tik kelioms dienoms. Sako, vasara bus karšta ir sausa. Tai vėl: tinginiaujantiems gerai, o prie žemės palinkusiems – džiaugsmo mažai. Negi po visam baigėsi normalių, kai viskas laiku ir be anomalijų, gamtos laikų era?..

Trečiadienį ministrų kabinetas planavo imtis jau tradicinio paskutiniu metu tapusio karantino sąlygų švelninimo, tačiau Vyriausybė dėl to posėdyje nieko nesprendė. Po posėdžio Premjeras S. Skvernelis paaiškino, kodėl buvo apsispręsta būtent taip. Jo teigimu, rengiama nauja Vyriausybės nutarimo dėl karantino paskelbimo redakcija, o jame – ir galimas ilgesnis karantino pratęsimas. Tad tikėtina, kad „karantinas bus pratęstas. Visi palengvinimai, kurie galioja dabar, galios ir toliau, nauji atsiras po 2 savaičių, o gal ir kitą savaitę bus priimti“, – teigė jis. Ministrai pritarė preliminariam planui dėl kultūros renginių atnaujinimo, kuris galėtų prasidėti nuo birželio 1-osios. 

Dėl renginių atvirose erdvėse, atsižvelgus į klasikinio ir šiuolaikinio scenos meno organizacijų siūlymus, nuo birželio 1 d. bus galima vykdyti renginius su 300 dalyvių, nuo birželio 16 – 500, nuo liepos 1 – 700, nuo liepos 16 d. – 900 dalyvių. Uždarose erdvės, akivaizdu, pavojus kur kas didesnis. Preliminariai sutarta, kad nuo birželio 1 d. bus galima vykdyti renginius su 100 dalyvių, nuo birželio 16 – 150, nuo liepos 1 – 200, nuo liepos 16 – 250, nuo rugpjūčio 1 – 300, nuo rugpjūčio 16 – 350 dalyvių. „Savaime suprantame, visuose šiuose renginiuose reikės laikytis numatytų atstumų apribojimų, o uždarose erdvėse – ir nustatytų salės užimtumo reikalavimų. Turime suprasti, kad ypač didelio masto renginių su keliais ar keliolika tūkstančių žmonių, kuriuose neįmanoma sukontroliuoti žmonių judėjimo ir kontaktavimo, šią vasarą teks atsisakyti. Tokie sprendimai šiuo metu priimami visame pasaulyje ir jie būtini, kad saugotume visų mūsų gyvybes“, – sakė S. Skvernelis.

Kai Vilniaus galvos užimtos karantino problemomis, rajone šia prasme ramu. Rajono valdžia šiaip prisigalvoja visokių, dažnai abejotinų, „atrakcijų“. Tarkime, gegužės 11 d. dėl nepasitikėjimo buvo atleistas šilumos tinklų direktorius Mindaugas Lapėnas, šioje įmonėje dirbęs nuo 1994 m. Nežiūrint į tai, kad jo ataskaitos buvo priimtos ir patvirtintos tiek rajono savivaldybėje, tiek Valstybinėje energetikos reguliavimo taryboje (VERT), pastabų neturėjo tikrinusi STT, o prieš pat atleidimą VERT Ignalinai penkeriems metams patvirtino 0,03 ct mažesnę bazinę kainą. Problema, galimai, buvęs direktorius ne tos politinės spalvos, ne raudonas. Toliau dar gražiau. Šilumos tinklų laikinuoju direktoriumi paskirtas laikinasis Butų ūkio direktorius Artūras Jatulis. Šaltiniai savivaldybėje tikina, kad ponas Artūras ir vienoje, ir kitoje įmonėje esą dirba po 6 val. ir galimai gauna dvi pilnas algas. Tačiau A. Jatulis neturi energetiko licencijos (kuri yra būtina) ir pagal savo išsilavinimą jos negaus, o tai reiškia, kad VERT bet kada gali sustabdyti Šilumos tinklų veiklą. Ši tema, matyt, prašosi atskiro išsamesnio straipsnio…

Rajono savivaldybėje vyksta remonto darbai. Šiaip jau niūroko savivaldybės koridoriaus viduryje buvo prašviesėjimas – atvira šviesi erdvė, kurioje stovėjo kopijavimo aparatai ir kita org. technika. Dabar ši erdvė naikinama, daromas kabinetas. Kažkam darbo vietos pritrūko? Mat galimai visokiais politinio pasitikėjimo patarėjais pučiami savivaldybės etatai. O juk savivaldybėje ir taip atsilaisvino nemažai kabinetų: išėjo Vaiko teisių apsaugos tarnyba, statybos inspektoriai, vienas kabinetas buvo tuščias ir pan. Bet vis tiek neužtenka gausėjančiai valdininkui armijai. Ir taip savivaldybės ilgasis koridorius taps tamsiu tuneliu be šviesos jo gale…

Grįžtant prie šilumos tinklų temos, tai redakcija iš savo šaltinio gavo informaciją, kurioje sudomino keli skaičiai: savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Stasio Lunecko (po tam tikrų jo nuotykių vadinamo „100 eurų“) įmonė „Markai“ šilumos tinklams galimai skolinga apie 520 eurų, valdžios ruporas „Nauja vaga“ – daugiau nei 1100 eurų, o Butų ūkis – net 4785 eurus. Ko norėti iš kitų, kai savi savivaldybės įmonei kojas kaišioja…

Šiltesnio ir smagesnio savaitgalio!

Redaktorius

D. Radlinsko nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje