Skip to content

Pasieniečiai sučiupo termovizoriumi „ginkluotą“ nepilnametį cigarečių nešiką 

VSAT inf.

Pasieniečiams įkliuvo jau gerai žinomas jaunuolis, gabenęs daugiau kaip pusantro tūkstančio pakelių baltarusiškų rūkalų. Už tai jo laukia kelių tūkstančių eurų bauda. Be to, cigarečių nešikas pasienio ruože atsidūrė be būtino leidimo, o už tai irgi baudžiama.

Sekmadienį po vidurnakčio VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Adutiškio užkardos pareigūnai, vykdydami tarnybą, pastebėjo iš krūmų išlendantį jauną vaikiną. Pasekę jį, pasieniečiai stebėjo, kaip tas, išėjęs į kelią, budriai žvalgo apylinkes.

Priartėję prie įtarimą sukėlusio vaikino, VSAT pareigūnai pastebėjo, kaip jis išmetė kažkokį daiktą. Vaikinas nedelsiant buvo sulaikytas. Išaiškėjo, jog tai pasieniečiams gerai žinomas 17-metis Ignalinos rajono gyventojas, gretimoje užkardoje įkliuvęs rugpjūtį. Šalia jo pasieniečiai rado numestą termovizorių. Vaikinas neneigė, kad tai jo prietaisas, tačiau kam jo prireikė pasienio ruože, paaiškinti pareigūnams negalėjo. Be to, jaunuolis neturėjo asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento, kuris yra būtinas lankantis pasienio ruože.

Įvertinę tai, kad su šiuo baltarusiškų cigarečių nešiku susiduria ne pirmą kartą, pasieniečiai nusprendė atidžiai ištirti vietovę. Į pagalbą buvo pasitelktas kinologas su tarnybiniu šunimi.

VSAT pareigūnų nuojauta pasitvirtino. Apie 200 metrų nuo vaikino sulaikymo vietos jie aptiko stačiakampio formos ryšulį, įvyniotą į juodą polietileno plėvelę su pritvirtintomis savadarbėmis petnešomis. Jame rasta 1 600 pakelių cigarečių „NZ Gold“ ir „Camel Compact“ su baltarusiškomis banderolėmis. Sulaikytasis prisipažino, kad šie rūkalai priklauso jam.

Už akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką ignaliniečiui pradėta administracinė teisena. Kadangi tokį nusižengimą jis padarė ne pirmą kartą, jo laukia bauda nuo 5760 iki 6000 eurų, o už pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą, padarytą pakartotinai, – 90–170 eurų bauda. 

Neteisėtai gabentos cigaretės ir termovizorius laikinai saugomi Adutiškio pasienio užkardoje.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje