Skip to content

Sveikatos ministras pasidžiaugė Ignalinoje atliktais darbais ir planais

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Vasario 22 d. Ignalinoje lankėsi sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Jis susitiko su savivaldybės vadovais, aptarė sveikatos reformos eigą, vėliau apžiūrėjo sveikatos įstaigas, bendravo su medikais. Savivaldybėje pokalbyje su ministru taip pat dalyvavo Ignalinos rajono poliklinikos, ligoninės, Visuomenės sveikatos centro direktoriai, savivaldybės gydytoja.

Ministras savo vizito tikslą įvardijo kaip norą bendradarbiauti, geriau suprasti, ieškoti grįžtamojo ryšio. Jis sakė, kad savivaldybės žingsnis daryti struktūrinius pokyčius yra teisingas ir duos teigiamų rezultatų: ,,Tų pokyčių esmė – didinti ambulatorinių ir dienos stacionaro paslaugų skaičių, plėsti slaugos, geriatrijos paslaugas“. Savivaldybei siūlyta dar kartą peržiūrėti administracines išlaidas, o įstaigoms – ypatingą dėmesį atkreipti į bendrąją tvarką, vadovavimo principus ir siunčiamą aiškią žinutę apie veiklos viziją.

Meras Laimutis Ragaišis akcentavo, kad savivaldybei svarbu išlaikyti medicinos įstaigą su kompaktiška ir operatyvia veikimo sistema. Į naująjį, nuo balandžio pradėsiantį veikti  sveikatos centrą, bendradarbiaudami susijungs Ignalinos rajono poliklinika, ligoninė ir viena privati įstaiga. ,,Svarbiausia, kad reforma nepadarytų neigiamos įtakos nei pacientams, nei darbo vietoms, o gyvenimas jau pats padiktuos tolesnius veiksmus. Pvz, šiuo metu labai reikalinga didinti  reabilitacijos, sveikatinimo, slaugos paslaugas…“, – sakė meras. Ignalinos rajono ligoninės vadovė Daiva Vinogradova pastebėjo, kad šiuo metu Slaugos skyriuje nustatytas skaičius yra 45 lovos, o ligonių – 52. Vidaus ligų skyriuje poreikio didinti lovų skaičių nėra.

Susitikime kalbėta apie specialistų pritraukimą, ligoninių konkuravimą siūlant kuo geresnes apmokėjimo ir kitas sąlygas, kurios kartais pačiai įstaigai kenkia finansiškai.  Meras pastebėjo, kad Ignalinos rajonas yra specifinis pasienio kraštas, čia savaitgaliais ir ypač vasarą suvažiuoja daug turistų, poilsiautojų, sugrįžta studentai, todėl efektyvios medicinos paslaugos, skubi pagalba yra labai svarbios. 

Po susitikimo savivaldybėje apžiūrėtos sveikatos priežiūros įstaigos. Ignalinos rajono poliklinikos vadovas Arvydas Ramelis ministrą ir merą pakvietė perkirpti juostelę ir simboliškai atidaryti savivaldybės perduotose patalpose naujai įrengtą Psichikos sveikatos centrą. Jame, kuris turi ir atskirą įėjimą – gydytojo psichiatro,  slaugytojo, socialinio darbuotojo kabinetai. Kalbėta apie naujas paslaugas, viena jų galėtų būti Minesotos programa priklausomybių turintiems žmonėms.

Ministrui parodytas poliklinikos registratūroje įrengtas elektroninis Laisvų vietų išankstinės registracijos paieškos langas, taip pat apžiūrėtos patalpos, kuriose, panaudojant modernizavimo lėšas, bus plečiamos odontologijos paslaugos, planuojami remonto darbai.

Ministras kalbėjosi ir su medikais. Užsukęs į kabinetą pas šeimos gydytoją Dž. Kajėnaitę jis kiek ilgiau užtruko, klausė apie funkcijų paskirstymą, ar reiktų jų daugiau suteikti slaugytojoms, aptarė siuntimų išrašymą, terminų prailginimo naudą, e. sveikatos sistemos funkcionavimą, prašė išsakyti probleminius klausimus. 

Ignalinos rajono ligoninėje pirmiausia apžiūrėtas Reabilitacijos ir sveikatinimo paslaugų skyrius. Kaip sakė D. Vinogradova, net 70 proc. šio skyriaus pacientų atvyksta iš Švenčionių r. Šiuo metu remontuojamas druskų kambarys, atsinaujinimo reikia ir kitose skyriaus patalpose. Lankytasi Konsultacinėje poliklinikoje, Skubios pagalbos skyriuje ir praeitų metų gruodžio mėnesį pradėjusiame veikti Geriatrijos skyriuje, kur, kaip pastebėta, labai teigiamai nuteikia maloni atmosfera. Dienos stacionaro paslaugas teikiančiame skyriuje įrengtos 5 dvivietės palatos, yra kineziterapijos, procedūrų, funkcinės diagnostikos, poilsio patalpos, ergoterapijos salė, taip pat mokymams, užsiėmimams skirta patalpa bei virtuvė, kurioje pacientai gali gaminti maistą. Minėta, kad šio skyriaus paslaugos tik populiarės.

Ministras A. Dulkys džiaugėsi jau padarytais darbais, linkėjo sėkmės įgyvendinant struktūrinius pakeitimus, modernizavimo projektus ir plečiant reikalingas paslaugas.

Autorės nuotr.

Dar nėra komentarų, būkite pirmasis pakomentavęs!


Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje